Jesteś tutaj:

Wypadanie włosów a loxon

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn, chociaż w wypadku łysienia męskiego najczęściej, bo aż w 90 % przyczyna jest jedna – łysienie androgenowe. Jak rozpoznać sytuację, w której możemy mówić o nadmiernym wypadaniu włosów? Każdego dnia u normalnie zdrowego człowieka wypada około 100- 200 włosów – im dłuższe włosy, tym ich ilość wydaje się większa. Natomiast, jeśli wypada 300-400 włosów dziennie i stan ten utrzymuje się przez dłuższy okres czasu stanowi to sygnał ostrzegawczy, że z włosami dzieje się coś złego.

Przyczynę wypadania włosów tak naprawdę może ocenić jedynie lekarz i to zazwyczaj po szczegółowych badaniach, ponieważ bywa, że objawy mogą wskazywać na inne przyczyny, niż się pozornie wydaje. U kobiet czasami wypadanie włosów oznacza bardzo poważne problemy z jajnikami i może być nawet sygnałem raka tego narządu. Tak więc obowiązkowo należy zjawić się u lekarza – najlepsze jest badanie zwane tichogramem, które polega na zbadaniu w jakiej fazie znajdują się wypadające włosy.

Istnieje bardzo dużo leków, które pomagają rozwiązywać problemy z włosami. Wśród nich znajdujemy loxon, lek, który bywa skuteczny w określonych schorzeniach. Loxon według ulotki informacyjnej powinien wpływać pozytywnie na porost włosów, a na rezultaty przy 2% roztworze, który można kupić bez recepty czeka się około 4 miesięcy, loxon 5%, działający silniej jest dostępny jedynie na receptę. Często na widoczne efekty trzeba czekać nawet do roku.

Loxon 2% mimo że możemy go kupić z własnego wyboru ma wiele przeciwwskazań. Nie jest on wskazany w niektórych schorzeniach serca i naczyń krwionośnych, a także w wypadku wysokiego ciśnienia. Należy dbać by nie wdychać preparatu, wolno go stosować jedynie na obszary głowy pozbawione włosów. Nie wszyscy doczytują ulotki i informacje na leku, a jest tam ważna informacja o szkodliwym działaniu preparatu na uszkodzoną skórę lub błony śluzowe – po zetknięciu loxonu z tymi częściami ciała należy dobrze spłukać je wodą.  Leku nie mogą stosować osoby poniżej 18 lat a także powyżej 65 roku życia.

Czy jednak loxon jest panaceum na łysienie typu męskiego? Niestety, nie jest to panaceum, bo pozytywne wyniki pojawiają się, tak wynika z informacji producenta leku, u 55-80% leczonych osób. Czynnikiem aktywnym w preparacie jest minoksydyl. Uciążliwość terapii polega na tym, że preparat trzeba wcierać w głowę dwa razy dziennie.

Na czym polega działanie preparatu loxon2%?
Otóż, preparat ten w założeniu odwraca i hamuje miniaturyzację mieszków włosowych, co jest swego rodzaju powodem łysiny. Jednak jak wiadomo z wcześniejszej informacji nie u wszystkich pacjentów ten mechanizm działa. O tym, czy loxon 2% działa pacjent może przekonać się po dwóch miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Poza tym może być tu cecha osobnicza i działanie preparatu zacznie się jeszcze później. Na pewno wadą loxonu jest fakt, że po zaprzestaniu kuracji objawy powracają i problemy z wypadaniem włosami występują nadal, tak więc osoby, które go stosują są skazane na używanie preparatu przez całe życie.

O tym, że leczenie loxonem męczy wielu pacjentów, możemy poczytać m.in. na forach internetowych poświęconych włosom – dotknięci łysieniem androgenowym ciągle poszukują alternatywy, jakiejś szansy na zakończenie leczenia. Niektórzy podają sobie informacje o różnych cudownych sposobach – ludzie poddają się specjalnej kuracji z użyciem pokrzywy – ona również ma zbadane już właściwości zatrzymania przemiany testosteronu w DHT, ale również ta nieco męcząca kuracja działa tylko w trakcie jej trwania. Na pewno leczących się loxonem nie pocieszy informacja, że nawet po pozytywnym odroście włosów może dojść do tego, że preparat przestanie działać. Tak więc nie tylko przerwanie stosowania loxonu, jak również stałe jego stosowanie może sprawić, iż problem powróci.

Wiele osób chwali sobie stosowanie loxonu 2% jako skutecznego środka, który pomaga odzyskać włosy i powstrzymać ich wypadanie. Należy jednak liczyć się z faktem, że czasami nawet w trakcie kuracji, która początkowo wydaje się skuteczna, włosy zaczynają wypadać i o tym pacjent także powinien być poinformowany. Lekarze przestrzegają jednak przed stosowaniem loxonu nawet tego słabszego, czyli 2% profilaktycznie. Loxon działa na mieszki, które już zaczynają ulegać minimalizacji i albo wyrastają z nich bardzo cienkie i słabe włosy, albo już przestały wyrastać, jednak nie zapobiega problemowi, w chwili, gdy go nie ma. Należy podkreślić, że loxon działa między innymi poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy, zresztą sami twórcy leku do końca nie znają tego, co tak naprawdę w leku działa. Osoba, która nie wie jaka jest przyczyna wypadania włosów nie powinna sięgać po tak specjalistyczny lek, jakim jest loxon, choćby ze względu na wiele działań ubocznych, które może on powodować.

Na wypadanie włosów spowodowane wiekiem, osłabieniem czy chorobami są inne, bardzo dobrze działające preparaty i to po nie należy sięgać – wiele z nich uzupełnia w sposób idealny niedobory składników w organizmie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych