Jesteś tutaj:

Tabletki przeciw wypadaniu włosów

Zanieczyszczone środowisko, padające kwaśne deszcze, modyfikowane jedzenie, wszędzie dużo chemii – to wszystko nie służy nam, ani naszym włosom. Włosy współczesnego człowieka i to dotyczy obu płci są słabsze, cieńsze i rzadsze niż te, które miały nasze prababki.

Jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu pytanie w aptece o tabletki na powstrzymanie wypadania włosów wzbudziłyby zdziwienie, zaproponowano by nam preparat z witaminami i minerałami, no może dodatkowo cynk i zalecono by mycie włosów, a właściwie ich płukanie w pokrzywie i skrzypie polnym. Teraz takie samo pytanie powoduje, że farmaceuta pokazuje nam całą półkę pełną rozmaitych tabletek na piękne włosy, tabletek, które w założeniu mają wzmacniać włosy i zapobiegać ich wypadaniu. Najpopularniejsze, szczególnie wśród pań, są wszelkie preparaty ze skrzypem polnym – ten chwast to niewątpliwie gwiazda wśród specyfików działających na włosy i paznokcie. W skrzypie polnym działa krzemionka, ale nie tylko ona, bo skrzyp ma całe bogactwo innych ważnych dla całego organizmu składników. Jednak nie wszystkie osoby przyjmujące tabletki ze skrzypem zauważają poprawę w stanie włosów, bo nie zawsze to brak tego budulca jest powodem osłabionych i wypadających włosów.

Na pewno w wielu wypadkach na włosy dobrze wpłynie biotyna. Jednak trzeba uważać na dawkę tego specyfiku – bezpieczne jest przyjmowanie 300mg – większe ilości to dawki lecznicze, gdy badania wskażą na duży brak biotyny w organizmie – a o tych większych dawkach musi zadecydować lekarz, bowiem biotyna obciąża wątrobę.

Z preparatów jednoskładnikowych warto zainteresować się na przykład olejem z wiesiołka. Jest to dość dobry olej, który działa wzmacniając cały organizm, więc prawdopodobnie na włosy też może działać pozytywnie. Wśród tabletek mających pozytywne działanie na włosy polecane są droższe i tańsze preparaty. Wśród niedrogich preparatów znajdziemy różne tabletki na przykład jedno lub dwuskładnikowe. Takim preparatem jest BIO-URODA – skład takiej tabletki to: MSM (metylosulfonylometan) 750 mg, Krzem (wyciąg ze skrzypu polnego) 50 mg oraz substancje pomocnicze. Wartość energetyczna 3,92 kcal (16,4 kJ): Białko - 3 mg, Tłuszcz - 5,9 mg, Węglowodany - 950 mg.

Inne preparaty mają wiele składników, w tym cały arsenał witamin i minerałów. Bardzo popularny preparat na włosy to Merz Specjall zawiera on 0,9 mg beta-karotenu, 1500 j.m. witaminy A, 1,2 mg witaminy B1, 1,6 mg witaminy B2, 1,2 mg witaminy B6, 2 mg witaminy B12, 75 mg witaminy C, 50 j.m. witaminy D3, 9 mg witaminy E, 3 mg pantotenianu wapnia, 10 mg nikotynamidu, 10 mg biotyny, 30 mg L-cystyny, 20 mg żelaza (II), 100 mg suchego wyciągu drożdży. Skład wydaje się dobry, ale jest tu wiele zastrzeżeń: witamina A w nadmiarze powoduje wypadanie włosów, nadmiar żelaza jest bardzo niekorzystny dla organizmu, wręcz skraca życie człowieka – badania wręcz mówią, że kobiety żyją dłużej właśnie dzięki temu, że w czasie menstruacji tracą żelazo i mają go zawsze mniej niż panowie. Przyjmowanie żelaza w formie preparatów może powodować jego niezdrową kumulację w organizmie, a pozbycie się tego nadmiaru jest prawie niemożliwe.

Osoby szukające naturalnych metod na poprawę stanu włosów sięgają często po HUMAVIT – ten preparat zawiera: drożdże piwne Saccharomyces cerevisiae (1 tabletka zawiera 0,30g drożdży), skrzyp polny i pokrzywę. Oczywiście taki skład preparatu jest w pełni naturalny, co oznacza, że nie możemy oczekiwać efektu poprawy stanu naszych włosów po tygodniu, czy dwóch, ale musimy cierpliwie go przyjmować przez wiele tygodni. Mamy tu jednak gwarancję – ponieważ są to naturalne składniki, więc trudno będzie o przedawkowanie leku.

Należy uważać na preparaty zawierające pokrzywę, ponieważ wcale nie można tego ziela przyjmować bezkarnie przez dłuższy czas – nadmiar pokrzywy powoduje zaburzenia ze strony układu krążenia, zaburza pracę serca.
Podany tu skład preparatów służy ich porównaniu oraz informuje o występowaniu składników, na które musimy uważać.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Pasemka Kolor skóry Fryzury Mężczyźni