Jesteś tutaj:

Stieprox a wypadanie włosów

Czy Stieprox to szampon panaceum na problemy z chorobami skóry głowy?
Stieprox to nowy dość szampon, które ma przede wszystkim działanie przeciw grzybicze, likwiduje łupież oraz leczy łojotokowe zapalenie skóry. Głównym, działającym leczniczo składnikiem szamponu jest cyklopiroksolamina. Cyklopiroksolamina ma szerokie spektrum działania – niszczy grzyby i to różne ich rodzaje, ma działanie przeciw zapalne a także, co rzadko się zdarza wśród szamponów, niszczy bakterie Gram – dodatnie oraz Gram Ujemne. Szampon posiada pH5,5 i jak wykazały badania kliniczne składniki, które się w nim znajdują jedynie minimalnie przenikają do krwiobiegu.

Mimo że lek ma formę szamponu, sprzedawany jest jedynie na receptę i nie może być stosowany przez dzieci poniżej 12 roku życia. 

Czy ten szampon, a w zasadzie lek, ponieważ jest on na receptę, naprawdę tak świetnie działa?
Najprawdziwsze opinie na temat tego szamponu wydać mogą jego użytkownicy, ludzie dotknięci grzybicą skóry głowy, łupieżem tłustym, czy w końcu łojotokowym zapaleniem skóry. Niestety według wielu opinii internautów Stieprox jest preparatem o przeciętnym, działaniu. Eten dość drogi szampon zaledwie u części go stosujących działa na tyle skutecznie, że niszczy łuskę na głowie. Jednak sporo osób narzeka, na swędzenie czy wręcz pieczenie po jego użyciu.

Czy Stieprox pomoże mi na wypadanie włosów, mam ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry)?
Wiadomo, że ŁZS powoduje wypadanie włosów z powodu wytwarzania zbyt dużej ilości sebum i nie możliwości oddychania przez mieszki włosowe, co prowadzi w efekcie do ich przechodzenia w stan spoczynku. Stieprox, przynajmniej tak twierdzą jego producenci, leczy takie zapalenie skóry głowy - pozbycie się problemów z nadmiarem sebum powinno wpłynąć pozytywnie na stan włosów, powinny one zacząć odrastać i przestać wypadać.

Czy na pewno ten szampon pozwoli mi na pozbycie się łupieżu?
Stieprox to jeden z najnowszych szamponów leczniczych. Traktowany jest jak lek – powinien działać, czyli leczyć wymienione w ulotce problemy. Skóra na głowie jest jednak kapryśna i stwarza różne problemy, toteż trudno zapewnić, że na pewno na każdego zadziała on pozytywnie, że dla 100% pacjentów okaże się skuteczny. Gdyby tak było niepotrzebne byłyby inne preparaty. Zdarza się, że osoba używająca tego szamponu czuje dyskomfort i pieczenie, nie może używać tego szamponu – ale tak się zdarza przy wszystkich kosmetykach i lekach. Niektórzy piszą o nim pełni zachwytu, inni nie tylko narzekają, że im nie pomógł, a wręcz oskarżają o pogłębienie problemu. Włosy to sprawa bardzo indywidualna i w zasadzie każdy nawet podobnie wyglądający problem ma nieco inne podłoże.

Czy przy takiej niepewności warto zainwestować w ten szampon?
Większość użytkowników twierdzi, że szampon skutecznie niszczy łuskę na ich głowie, nie czują swędzenia i mają poczucie, że szampon działa. Włosy, a właściwie skóra głowy to ciężka sprawa – łojotokowe zapalenie skóry nie wyleczy się po jednorazowym umyciu nawet rewelacyjnym szamponem, więc musisz po prostu nabyć szampon i cierpliwie go stosować zgodnie z instrukcją.

A co mam robić, gdy nagle okaże się, że swędzi mnie głowa i nie znika łuska?
W takiej sytuacji nie ma innej możliwości, jak odstawienie szamponu i nie wracanie do jego używania – objawy bowiem będą świadczyć o tym, że należysz do tej niewielkiej liczby osób, której szampon po prostu nie służy, możesz być uczulona na jakiś składnik preparatu.

Ile razy będę musiała umyć włosy Stieproxem, aby pozbyć się problemów?
Nie ma żadnej zasady. Jednym pomaga po 2-3 myciach włosów, inni po pół roku stosowania mają mierne efekty. Nie ma na to żadnej recepty. Zresztą, jeśli szampon zadziała, to warto co jakiś czas użyć go profilaktycznie po to, by problem nie wrócił. Zazwyczaj łojotokowe zapalenie skóry ma charakter nawracający, toteż nie warto zaniedbywać głowy, gdy sytuacja na niej znowu się pogorszy. Oczywiście, że nie jesteś skazana na całe życie na ten jeden szampon, ponieważ jest wiele innych dobrych kosmetyków/leków na problemy takie jak twoje. Zamiast się zamartwiać, czy nie wydasz niepotrzebnie zbyt dużo pieniędzy na ten szampon, ponieważ dostaniesz go w niewielkich saszetkach do jednorazowego mycia (cena nie przekracza 5 zł) – wówczas przekonasz się czy szampon Ci służy, czy nie powoduje świądu i czy działa na twoją głowę. Warto jednak spróbować tego szamponu, ponieważ jego działanie jest szerokie, niszczy i grzyby i bakterie. Cyklopiroksolamina – główny składnik szamponu to obecnie lider w walce z łupieżem i ŁZS, w większości wypadków jego skuteczność jest bardzo duża i widoczna po pierwszym użyciu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Suche włosy Mieszek włosowy Kok ślubny Powieki