Jesteś tutaj:

Preparaty przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele, różnego rodzaju preparatów mających na celu zahamowanie procesu wypadania włosów u mężczyzn. Ten typ produktów dostępny jest zarówno w aptekach jak i w sklepach kosmetycznych, a nawet osiedlowym sklepiku z artykułami kosmetyczno – pielęgnacyjnymi. Do grona preparatów przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn zaliczyć należy więc tak szampony, odżywki jak i wymagające systematycznego, długoterminowego stosowania kuracje. Naturalnie warto również wspomnieć, iż istnieją także domowe metody mające na celu zapobieżenie nadmiernej utraty pasm jak i kosmetyki w 100% naturalne, pozbawione szkodliwych dodatków chemicznych.

Szampony
Szampony to chyba najczęściej spotykane, a jednocześnie najpopularniejsze kosmetyki mające na celu ograniczenie procesu wypadania włosów. Przyjrzymy się zatem konkretnym produktom zaliczanym do powyższej kategorii.

Barwa Ziołowa - szampon ze skrzypem polnym przeciw wypadaniu włosów
Polska marka Barwa oferuje produkt z linii Barwa Ziołowa - szampon z dodatkiem ekstraktów ze skrzypu polnego przeciw wypadaniu włosów. Ten naturalny, krystalicznie czysty – jak zapewnia nas o tym producent – kosmetyk, dedykowany jest zwłaszcza włosom osłabionym, wypadającym. Zawartość wyciągu ze skrzypu polnego będącego jednocześnie składnikiem aktywnym produktu wykazuje właściwości odżywcze i regenerujące. Ponadto szampon z linii Barwa Zioła wzmacnia pasma oraz naturalnie zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.

Hair Protect Men - Szampon przeciw przedwczesnemu wypadaniu włosów

Hair Protect Men to szampon mający na celu przeciwdziałać przedwczesnemu wypadaniu męskich kosmyków. Zalecany jest on zwłaszcza do włosów osłabionych, przerzedzonych. Stosowany systematycznie produkt hamuje proces powstawania zakoli jak i zdecydowanie poprawia mikrokrążenie skóry głowy. W składzie kosmetyku odnajdujemy przede wszystkim substancje takie jak procapil, wyciąg z korzenia żeń-szenia oraz innowacyjny, nanotechnologiczny kompleks witamin w skład, którego wchodzą z kolei panthenol będący witaminą z grupy B, a dokładniej witaminą B5, jak również witamina P -bioflavonoids complex, tocopherylacetate, czyli witamina E i witamina F, sorbitol oraz gliceryna. A efekty stosowania kosmetyku? Według zapewnień producenta takowych spodziewać można się już po 2 tygodniach systematycznego używania szamponu Hair Protect Men.

Alva - Szampon dla mężczyzn z organiczną kofeiną

Szampon dla mężczyzn z organiczną kofeiną marki Alva to jeden z produktów zaliczanych do kategorii kosmetyków niemal w 100% naturalnych. Obecna w szamponie organiczna kofeina pochodząca wyłącznie z naturalnych upraw, to składnik mający na celu zwłaszcza wzmocnienie cebulek włosa, pobudzenie ich do szybkiego wzrostu, jak i pobudzenie krążenia w naczyniach włosowatych męskiej skóry głowy. Warto zauważyć, iż kofeina jest naturalnym alkaloidem wykazującym niezbyt silne działanie psychoaktywne w związku, z czym przyczynia się ona do obniżenia powstałego napięcia mięśni gładkich, sprawiając tym samym, iż są one po prostu odprężone! A w jaki sposób stosować należy ten naturalny, pozbawiony substancji konserwujących i nietestowany na zwierzętach kosmetyk? Otóż szamponem z dodatkiem organicznej kofeiny Panowie powinny myć swoje włosy nie krócej niż przez czas dwóch minut. Wtedy bowiem składnik aktywny ma zostać przetransportowany do cebulek włosowych dostarczając tym samym włosom siły, energii i zdrowia.

Kuracje

Kuracje – z reguły pod postacią wygodnych w użytkowaniu, jednorazowych ampułek - stanowią kolejny ze sposobów samodzielnego radzenia sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów. Niemniej jednak warto zauważyć, iż skuteczność kuracji uzależniona jest od jej systematycznego, nierzadko również długotrwałego, przebiegu.

Farmona, Radical - Kuracja przeciw wypadaniu włosów

Kuracja przeciw wypadaniu włosów marki Farmona z linii Radical to produkt mający na celu zarówno regenerację jak i dogłębne odżywianie kosmyków osłabionych i wypadających. Receptura ampułek bogata jest w składniki takie jak między innymi ekstrakt pozyskiwany ze skrzypu polnego, inulinę, l’cystynę, trichogen, d – pahthenol, witaminy z grupy PP, B5, witaminę A oraz E, biotynę jak i wyciągi roślinne w tym ekstrakt ze skrzypu polnego i wyciąg z brzozy. W efekcie stosowania terapii przeciw wypadaniu włosów Farmona Radical, następuje zahamowanie procesu łysienia, odżywienie pasm, zwiększenie ich objętości oraz stymulacja kosmyków do wzrostu.

Klorane Quinafort - Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

Klorane Quinafort - kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn to preparat polecany mężczyznom walczącym z problemem postępującego wypadania włosów. Skuteczność preparatu producent oparł na formule wzbogaconej o wyciąg z Chinowca. Wyciąg pozyskiwany z Chinowca to składnik bezpośrednio pobudzający skórę do wzrostu włosa. Ponadto kuracja Klorane Quinafort zawiera w sobie dodatek Kleomy, a więc rośliny naturalnie bogatej w siarkę, wzmacniającej oraz podnoszącej odporność włosa. W rezultacie stosowania kuracji włosy stają się gęstsze, zdecydowanie bardziej odżywione oraz oczywiście zahamowaniu ulec powinien dokuczliwy proces łysienia.

Sposób z apteczki babuni – masaż z soku z cebuli

W dobie rozwoju, XXI wieku, rzadko kto pamięta jeszcze o domowych kuracjach zapobiegających wypadaniu włosów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, tym bardziej, iż obecni mężczyźni to ludzie nowocześnie, śmiało podążającymi za trendami. Niemniej jednak dla Panów pragnących wypróbowania także domowych metod naszych babć, prezentujemy sposób żywcem wzięty z przysłowiowej „apteczki babuni” – masaż z soku z cebuli. W celu przeprowadzenia kuracji należy więc wycisnąć sok z jednej białej cebuli. Można tego dokonać zarówno przy pomocy sokowirówki, jak i po prostu krojąc warzywo na kawałki, a następnie umieszczając w pojemniczku z pokrywką. Kiedy już cebula puści soki należy rozetrzeć niewielką ilość w dłoniach w masować skórę głowy przez czas około 15 minut. Następnie włosy owijamy ręcznikiem, który zdejmujemy dopiero po upływie godziny. Teraz wystarczy już tylko umyć włosy za pomocą tradycyjnego szamponu dla mężczyzn i… gotowe. Kuracja przeprowadzana przy pomocy soku wyciskanego ze świeżej cebuli – aby przynieść upragnione rezultaty - powinna być przeprowadzana, co najmniej jeden raz w tygodniu przez około 3 miesiące.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Regeneracja włosów Farbowanie włosów Trwała kwaśna Czarne włosy Łupież