Jesteś tutaj:

Kuracja przeciw wypadaniu włosów

VICHY to firma o uznanej renomie na świecie. Wśród wielu kosmetyków produkowanych przez tą firmę znajdziemy również linie do pielęgnacji włosów. Warto zwrócić uwagę na jedną z linii – kurację przeciw wypadaniu włosów dla kobiet. Szukajmy tego produktu pod nazwą: VICHY DERCOS AMINEXIL SP94. Kosmetyk to 12 ampułek po 6 ml każda. Istnieje również wersja kosmetyku dla mężczyzn – wiadomo bowiem od dawna, że wypadanie włosów u mężczyzn to w większości wypadków łysienie androgenowe, które jest wynikiem przekształcenia się testosteronu w DHT – temu zjawisku nie da się w 100% zapobiec, ale można pomóc poprzez jego zahamowanie, a nawet pobudzenie włosów do wzrostu.

Jak działa ta kuracja? Otóż skuteczność Aminexilu ocenia się na 79% w wypadku spowalniania wypadania włosów po 3 tygodniach kuracji, wzmocnienie włosa po tym czasie -78%, poprawa wyglądu włosów (ładniejsze, miękkie i jedwabiste) w 88%. Aminexil stopuje włóknienie kolagenu, dzięki czemu utrzymuje elastyczność tkanki i po prostu lepiej przytwierdza go do skóry głowy, a dokładniej do brodawki włosa, skąd on Wyrasta. Tajemnicze oznaczenie w nazwie SP194 działa już wewnątrz korzenia włosa i przemienia się w budulec włosa – włosy odżywione przez SP194 stają się grube i sprężyste.
VICHY obiecuje, że po jej kuracji:

- Korzeń włosa będzie bardziej przytwierdzony,
- Spowolnienie wypadania włosów,
- Włosy stają się grube i mocne,
- Włosy nabierają blasku, stają się jedwabiste,
- Włosy są bardziej odżywione,
- Włosy wzmocnione, przez co są bardziej odporne,
- Włosy odzyskują swoją objętość.

Nie ma na razie możliwości zapobieżenia problemowi wypadania włosów w 100% ponieważ często przyczyny są genetyczne, albo wynikiem schorzeń wirusowych czy bakteryjnych, które należy najpierw wyleczyć. Preparaty zawierają naturalne substancje biologiczne niezbędne do wzrostu komórkowego, między innymi aminokwasy (składnik do budowy białek), witaminy, sole mineralne oraz FGF – czynnik wzrostu fibroblastów (komórek budujących naszą skórę). Embrioblasty, czyli zespół komórek zarodka powstałych przez bruzdkowanie komórki jajowej i służących jedynie do jego tworzenia, stosujemy profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry. Produkty VICHY są więc naprawdę skuteczne, ponieważ w pewnym sensie naśladują naturę, czasami wzbudza to dyskusje, ale naprawdę kosmetyki te są godne polecenia.

Kurację ampułkami VICHY zatrzymująca wypadanie włosów i odbudowę tych rosnących można przeprowadzić bardziej lub mniej intensywnie. Przy intensywnej wersji – ta intensywna oznacza użycie, czyli wtarcie w skórę głowy każdego dnia jednej ampułki, zaś mniej intensywna oznacza użycie trzech ampułek w tygodniu, czyli ampułka wcierana jest co drugi dzień. Kuracja ampułkami może, a nawet powinna być wzmocniona poprzez korzystanie z linii pielęgnacyjnych DECROS – w skład takiej linii wchodzi zazwyczaj szampon i odżywka regenerująca w kremie.

Warto również mieć w swojej łazience Dercos Aminexil Energy. Kuracja wzmacniająca przeciw wypadaniu włosów – jest to też rodzaj serum, które jak zapewniają twórcy, stymuluje wzrost korzenia włosa oraz ogranicza twardnienie otoczki kolagenowej i tym samym zapobiega jego zbyt wczesnemu wypadaniu, umacnia jego przymocowanie w skórze. To serum ma szczególne wskazanie do używania przez panów, którzy cierpią na przedwczesne łysienie. Serum zawiera oprócz występującego w całej serii przeciw wypadaniu włosów Aminexilu również żeń-szeń, który zwalcza wolne rodniki, a także wzmacnia i tonizuje włos. Użycie kosmetyku jest bardzo proste, ponieważ jest on w sprayu. Warto też zadbać o odżywienie włosów od wewnątrz – jest mnóstwo preparatów z drożdżami, pokrzywą, czy skrzypem polnym, które korzystnie wpływają na stan włosów i skóry. Należy także zadbać o codzienną dietę - powinna być dobrze skomponowana, bo zdrowie organizmu jest niemal zawsze gwarancją na zdrowe włosy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Przedłużanie włosów Włosy kręcone Trwała kwaśna Grube włosy