Jesteś tutaj:

Jak leczyć wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem, z jakim każdego dnia przychodzi zmagać się zdecydowanej większości mężczyzn. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż w większości przypadków bez znaczenia pozostaje tu wiek, czy też rodzaj wykonywanego zawodu. Niemniej jednak wypadanie włosów jest stanem chorobowym, wymagającym od chorego właściwej interwencji. Na szczęście jednak w obecnej dobie XXI wieku, na sklepowych półkach nie brakuje licznych środków, których użycie ma rzecz jasna na celu skuteczną eliminację problemu nadmiernego wypadania włosów. A jak – praktyce – podejść do zagadnienia leczenia wypadania włosów? Jakie kosmetyki oraz innego rodzaju środki stosować, by problem ten stać się mógł tylko mglistym, nieprzyjemnym wspomnieniem?

Szampony przeciw wypadaniu włosów
Z całą pewnością do najczęściej stosowanych środków mających na celu zahamowanie procesu wypadania włosów, zaliczyć należy liczne, ogólnodostępne szampony. Jednym z godnych polecenia produktów jest kosmetyk marki Ducray, a mianowicie szampon w kremie przeciw wypadaniu włosów o nazwie Anaphase. Anaphase to kosmetyk, którego cele jest przede wszystkim właściwe przygotowanie skóry głowy do przeprowadzenia docelowej kuracji hamującej wypadanie włosów, niemniej jednak szampon w sposób pozytywny przyczynia się również do wzmocnienia włosów suchych, z wyraźną skłonnością do łamania. Właściwie skomponowany skład produktu umożliwia pobudzenie procesów życiowych w skórze głowy, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo uzyskania właściwych rezultatów po zastosowaniu na przykład, różnego rodzaju toników leczniczych. Warto dodać, iż produkt ten odznacza się również stymulującymi mikrokrążenie składnikami, takimi jak między innymi nikotynian tokoferolu. Ponadto, w efekcie zastosowania w recepturze szamponu wyselekcjonowanego kompleksu witamin B dochodzi do wzmocnienia włosów tuż przy samych korzeniach kosmyków. Za dodatkowy atut szamponu z całą pewnością uznać należy również ułatwiającą aplikację, kremową konsystencję produktu. Biorąc pod uwagę powyżej opisane atuty kosmetyku, także sama cena nie wydaje się być nad wyraz wygórowana – około 50zł za 150ml kosmetyku.

Kuracje zapobiegające wypadaniu włosów
Naturalnie oprócz samych szamponów, szukając skutecznych kosmetyków mających na celu rzecz jasna zapobieżenie wypadania pasm, z całą pewnością natrafisz na specjalnie opracowane kuracje. Jedną z nich jest więc kuracja polskiej marki Farmona, Radical - Kuracja przeciw wypadaniu włosów. Kuracja radical dedykowana jest wszystkim pasmom potrzebującym dogłębnego odżywienia, jak również włosom wyraźnie osłabionym, wykazującym zdecydowaną skłonność do nadmiernego wypadania. Receptura kuracji przeciw wypadaniu włosów Radical opracowana została w oparciu o osiągnięciach dwóch wiodących nauk, a mianowicie kosmetologii oraz biotechnologii. Kosmetyk marki Farmona zawiera więc w swoim składzie między innymi odżywczy kompleks Radical Kerastim, odgrywający rolę swego rodzaju przewodnika, dzięki któremu do mieszków włosowych może przedostać się L'cystyny, a więc główny budulec keratyny. Kolejnym ze składników aktywnych jest natomiast bogaty w prekursory protein i melaniny, witaminy z grupy PP, B5, biotynę oraz wyciągi roślinne – trichogen. To właśnie wspomniany trichogen wykazuje zbawienny wpływ na metabolizm jak również efekt dotlenienia cebulek włosowych. Dzięki obecności D’pantenolu kuracja marki Farmona wykazuje także działanie wzmacniające, nawilżające i zwiększające grubość włosów. Witamina A oraz E pozwalają ponadto kosmykom na odzyskanie oraz zachowanie swojego blasku, zaś wyciągi ze skrzypu polnego i brzozy działają na męskie włosy w sposób wzmacniający, przeciwzapalny oraz bakteriobójczy. Całą kurację tworzy seria 15 ampułek o pojemności 5ml każda. Cena kuracji przeciw wypadaniu włosów Radical firmy Farmona to około 35zł.

Wzmacniające lotiony
Produkt marki Iliria - Subrina Recept Intensiv - Lotion Against Hair Loss to typ innowacyjnego lotionu przeciw wypadaniu włosów. Delikatny lotion dedykowany jest więc potrzebom pasm delikatnych, łamliwych, ze skłonnością do nadmiernego wypadania. Lotion skutecznie niweluje proces wypadania pasm, jak również stymuluje on kosmyki do wzrostu. Kosmetyk zawiera w swoim składzie przede wszystkim cenne wyciągi z chmielu i to właśnie one odpowiedzialne są za opisane powyżej właściwości kosmetyku. W efekcie zastosowania produktu marki Iliria - Subrina Recept Intensiva, pasma odzyskują utracone zdrowie, stają się błyszczące, lśniące oraz naturalnie widocznie gęstsze. Cena kosmetyku to około 14zł za buteleczkę mieszczącą w sobie 200ml lotionu.
Kosmetyki naturalne, czyli domowe kuracje

Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem kosmetyków „kupnych” i zdecydowanie bardziej cenisz sobie skuteczność kosmetyków wprost z „babcinej apteczki” to naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, byś w celu zapobieżenia wypadania swoich kosmyków, pokusił się właśnie o zastosowanie metod w pełni „domowych” oraz w 100% naturalnych. Jedną z godnych polecania kuracji, jest więc mieszanka przygotowywana na bazie żółtej z kurzego jajka. W celu otrzymania wspomnianej mikstury musisz więc zmieszać ze sobą dwa żółtka świeżego jajka z dwiema łyżkami oleju rycynowego. Następnie tak uzyskaną mieszankę wetrzyj dokładnie we włosy, owiń ręcznikiem i po upływie około 30 minut – dokładnie spłucz pod strumieniem bieżącej wody. Jeśli jednak mikstura nie przyniesie upragnionych rezultatów, jej skuteczność możesz zwiększyć poprzez dodanie jednej łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny bądź (do wyboru) 1 łyżeczki miodu pszczelego, 1 łyżeczki jogurtu naturalnego (koniecznie bez dodatku cukru), oraz ½ łyżeczki „suchych” drożdży. W zależności od dodanego składnika uzyskać możesz efekt nawilżenia (miód, jogurt), rozjaśnienia pasm (cytryna) bądź zwiększonej objętości włosów (suche drożdże).

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Suche włosy Objętość włosów Trwała kwaśna Mieszki włosowe