Jesteś tutaj:

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie to wstydliwy problem, który coraz częściej dotyczy nie tylko mężczyzn w średnim wieku, lecz także kobiet. Bardzo często czynnikami wpływającymi na złą kondycję mieszka włosowego są zła dieta, ciąża, bądź też stresujący tryb życia. Jednakże najczęstszych czynników sprawczych tej sytuacji można się przede wszystkim doszukiwać w różnego rodzaju chorobach, takich jak: kiła, gruźlica, choroby przewlekłe, czy też zatrucie metalami ciężkimi.

Niekiedy jednak zdarza się tak, że wypadanie włosów jest dziedziczne, dlatego nie warto od razu obawiać się o swój stan zdrowia.

Na rynku kosmetycznym istnieje coraz więcej preparatów, które mają na celu wzmocnienie cebulek włosa i zaprzestanie ich wypadania. Jednak takie środki są nie rzadko niezwykle drogie, dlatego warto zapoznać się z domowymi sposobami na wypadanie włosów. Oto kilka metod dbania o włosy, które pozwolą długo cieszyć się olśniewającym i atrakcyjnym wyglądem.

Pierwszy w naszym zestawieniu jest czosnek

Choć wielu ludzi nie wyobraża sobie innego jak kuchenne zastosowanie czosnku, to jednak warto podkreślić, że jest to świetny środek na porost włosów. Bowiem w produkcie tym są zawarte duże ilości błonnika, związków siarkowych (na przykład skordynina), jak również związki bakteriobójcze oraz olejki eteryczne. Wszystko to sprawia, że włosy stają się mocniejsze i nie są narażone na wypadanie.

Wręcz przeciwnie, czosnek działa na wzmożony porost włosów. Wystarczy obrany i rozgnieciony czosnek wetrzeć w skórę na głowie i zmyć po około 20 minutach. Oczywiście aby zniwelować nieprzyjemny zapach, kolejnym krokiem jest umycie głowy szamponem. Przy dłuższym stosowaniu tego typu maski, bez wątpienia włosy będą rosły dużo szybciej i staną się znacznie bardziej odporne na wypadanie.


1 2 3 4 5 6 7

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Utrata włosów Farby do włosów Grzywka Higiena Gorączka okopowa