Jesteś tutaj:

Czarna rzepa na wypadanie włosów

Czarna rzepa to w tradycji ludowej najlepszy surowiec do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Czarną rzepę można przyjmować od wewnątrz w formie sałatek a także soku – metoda ta znana jest już od starożytności, są dowody na to, że stosowano ją w Egipcie. Czarna rzepa ma wiele udowodnionych działań – działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Czarna rzepa znana jest, jako domowa metoda wzmacniania włosów – od wieków, szczególnie kobiety używały głównie soku z czarnej rzepy do smarowania skóry głowy przed każdym myciem. Efektem takich działań są zazwyczaj piękne i mocne włosy – piękne, bo są błyszczące i sprężyste, mocne, bo nie wypadają. Czarna rzepa to idealne warzywo dla włosów praktycznie bez wad, oprócz jednej – jest to zapach rzepy, bardzo ostry i niezbyt przyjemny. Można się jednak do niego przyzwyczaić. Jeśli jednak mamy z tym problem to można używać zamiast świeżego soku z czarnej rzepy preparatów, w których ten sok wykorzystano. Najbardziej skuteczne są ampułki z wyciągiem z czarnej rzepy – działają one bardzo skutecznie, dlatego znajdziemy jej wykorzystania w wielu kosmetykach do włosów ze szczególnym wskazaniem dla osób z problemami z łysieniem. Zazwyczaj preparaty z czarną rzepą mają do minimum ograniczone dodawanie innych, chemicznych składników – dzieje się tak, dlatego, że to, co znajduje się w czarnej rzepie jest wystarczająco mocne i silne, by pomóc włosom w potrzebie.

W drogeriach i aptekach znajdziemy serię kosmetyków Joanna, które są właśnie kosmetykami z czarnej rzepy – wiele osób potwierdza ich skuteczność i docenia, że kosmetyki z tym warzywem nie mają oprócz zapachu jeszcze jednej właściwości świeżego soku, gdy używa się go do smarowania głowy – otóż u bardzo wielu osób świeży sok wywołuje niezbyt przyjemny świąd skóry głowy. Jest to jednak sytuacja, którą da się wytrzymać, a efekty po stosowaniu soku z rzepy wynagradzają te, nazwijmy je umownie, cierpienie.

Na pewno wiele osób zastanawia się, co takiego ma czarna rzepa, że ma aż tak silne działanie, że pomaga w tak poważnej sprawie, jak wypadanie włosów? Otóż czarna rzepa to prawdziwa bomba składników witaminowych i mineralnych – znajdziemy w niej potas, wapń, magnez, fluor, żelazo, cynk, mangan oraz witaminy z grupy B i witaminę C i A. W swoim składzie ma również silne składniki bakteriobójcze, jakim są fitoncydy oraz białka i enzymy. Wszyscy niemal znają bardzo skuteczny lek na problemy wątrobowe, jakim jest Rapacholin, rzadko kto wie, że to również wyciąg z czarnej rzepy.
Czarną rzepę w kosmetykach do włosów wykorzystuje oprócz JOANNY wiele innych firm – Ziaja Plantica proponuje nam odżywkę z czarną rzepą i jak ocenia to producent w informacji handlowej odżywka ta zmniejsza przetłuszczanie się włosów i likwiduje łupież. Działa wzmacniająco na cebulki włosowe. Ma właściwościowi ochrony włosów przed utratą wody oraz sprawia, że stają się mocne i sprężyste, toteż trudniej je uszkodzić w sposób mechaniczny. I ten producent podobnie jak wymieniony wcześniej ma w swojej ofercie szampon z czarną rzepą.

Inny producent szamponów ziołowych ma serię Barwa Zioła, wśród nich znajduje się, cieszący dużą popularnością szampon z czarnej rzepy. Podobnie jest z szamponem ACHEM z czarnej rzepy, który jest polecany mężczyznom mającym problem zarówno z wypadaniem włosów, jak i łupieżem. Zresztą bardzo wiele firm ma w swojej ofercie kosmetyki z wyciągiem z czarnej rzepy – ich wspólną właściwością jest duża skuteczność oraz bardzo niska cena. Wszak główny ich składnik, czyli czarna rzepa jest bardzo tania – w detalu nie kosztuje więcej niż 2 złote za kilogram, a w hurcie na pewno o wiele mniej.
Firma EVA poleca również skuteczny szampon składający się z trzech składników: czarnej rzepy, skrzypu polnego i łopianu. Jest również wiele odżywek i szamponów znanych firm z dodatkiem czarnej rzepy – ich wspólną cechą jest duża skuteczność w walce z wypadaniem włosów – oprócz łysienia typu męskiego, na które potrzebne są inne środki, na wszystkie problemy z włosami działają one rewelacyjnie.

Jednak prawda jest jedna – jeśli nasze włosy potrzebują natychmiastowej pomocy to warto w warzywniaku czy na bazarze poszukać czarnej rzepy, zrobić z niej niewielki zapas. Następnie obrać dwie sztuki i zetrzeć na najmniejszych oczkach na tarce i wycisnąć przez gazę, tak, aby nie przedostało się do soku nic z utartych wiórków. Następnie, o czym wspomniano już wcześniej, smarujemy sokiem skórę głowy, zawijamy grubym ręcznikiem frotte i przez 30 minut dajemy czarnej rzepie czas na działanie. Jedna bardzo ważna uwaga – sok z czarnej rzepy jest bardzo drażniący, gdy dostanie się do oka będzie bardzo piekło, będzie zaczerwienione i podrażnione. Gdy taka kropla wpadnie do oka należy natychmiast wypłukać zimną wodą – jest to jedyny sposób, by sobie w tej sytuacji pomóc.
Nie zrażajmy się niską ceną szamponów i odżywek z czarnej rzepy – główny składnik jest bardzo tani, więc i produkt z niego uzyskany nie jest drogi. Spróbować należy czarnej rzepy, bo jest ona rewelacyjna dla każdych włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Tekstura włosów Biotyna Dermatitis Loki