Jesteś tutaj:

Botea active – używać w domu, czy w salonie?

Wypadanie włosów to poważny defekt kosmetyczny szczególnie u kobiet. Od wieków szukano sposobów na to, by włosy rosły pięknie i nie wypadały. Tak zwana medycyna ludowa podaje szereg przepisów na pielęgnowanie włosów ziołami i środkami naturalnymi – innych przecież nie było. Jednak obecnie nie zawsze natura radzi sobie z problemami, ponieważ wiele problemów z włosami to efekt zanieczyszczenia środowiska, sztucznych składników w pożywieniu, a i same zioła nie mają tej dawnej czystości.

Istnieje sporo kosmetyków i leków, które zapobiegają wypadaniu włosów. Nie ma jednak jednego uniwersalnego środka, który zadziała na każdego, ale są takie, które w większości przypadków  produkt, a właściwie serię produktów Botea active poleca wielu fryzjerów, ponieważ jest to seria dająca szybko widoczne rezultaty. Ten produkt używany jest często w salonach, gdy widać, że klientka ma problem z osłabionymi włosami. Ważne jest by użyć szamponu oraz ampułek tej firmy przynajmniej sześciokrotnie – czyli zużyć jedno opakowanie ampułek.

Mycie włosów szamponem Botea active wymaga dłuższej chwili, ponieważ szampon należy przytrzymać na głowie do 10 minut, po to by składniki aktywne miały czas, by zadziałać na skórze. Następnie po dobrym spłukaniu szamponu należy we włosy wetrzeć ampułkę Carin Botea , jest ich trzy rodzaje , o czym będzie poniżej, a potem przez 10 minut należy masować skórę głowy. W zależności od problemów z włosami wybieramy:
?    Carin Botea Tonic Fluid , gdy włosy słabą rosną i są słabe.
?    Carin Botea Active Fluid, gdy włosy wypadają i słabo rosną – ten produkt ma proteiny soi oraz wyciąg z arniki.
?    Carin Botea Equalize Fluid, gdy włosy przetłuszczają się zbyt szybko, przywraca włosom właściwe pH.
?    Carin Botea Remove Fluid, gdy włosy zaatakowane są przez łupież.Pytanie czy robić zabiegi z kosmetykami robić w salonie, czy samodzielnie w domu niektórym wyda się może dziwne, bo co to za filozofia umyć głowę i wetrzeć w skórę głowy ampułkę zawierającą serum. Jest jednak ważny warunek działania kosmetyku. Trzeba skórę głowy  dość mocno i na całej powierzchni dość dokładnie wymasować. I właśnie to masowanie jest powodem, który sprawi, że zabieg w salonie będzie lepszym rozwiązaniem.
Oczywiście wiele osób zdecyduje się na zabiegi w domu, ponieważ to wyraźnie obniża koszt całej kuracji . A jest to minimum 6 wizyt w salonie, jeśli zdecyduje się na wykorzystanie tylko jednego zestawu ampułek, czyli 6 sztuk.

Można zrobić inaczej, poprosić kogoś z domowników, by pomasowali skórę naszej głowy przez te bardzo długie 10 minut, gdy zabieg wykonuje się samodzielnie. Dodatkiem do samodzielnego masowania jest również ból rąk, które nie są przystosowane do pracy z uniesieniem do góry.Fryzjer, który będzie robił zabiegi łatwiej oceni działanie kuracji, podpowie, czy potrzebna jest kolejna seria, czy wystarczy jedno opakowanie ampułek. Szampon może być bowiem używany  przez długi czas w domu, ponieważ jedno opakowanie starcza na długo. Szampon działa bardziej delikatnie, ale na pewno podtrzyma efekty pełnej kuracji. Na pewno zdecydować się na kurację produktami serii Carin Botea – należy powiedzieć jeszcze, że są dwa rodzaje szamponu;

- Carin Botea Active Shampoo, który zawiera wyciąg z arniki oraz proteiny sojowe i jest skuteczny, gdy włosy wypadają.
?- Carin Botea Equalize Shampoo , który zawiera wyciąg z rozmarynu oraz brzozy i przeznaczony jest do włosów przetłuszczających się.

Na początku artykułu napisane jest, ze zioła bardzo często nie radzą sobie z problemami z wypadającymi włosami, czy przetłuszczającymi się lub zaatakowanych łupieżem. Napary i wywary z ziół robione w domu dość słabo działają, natomiast zastosowane, chociażby w opisywanej serii kosmetyków, wyciągi z ziół mają silniejsze działanie i jak widać z powodzeniem wykorzystują to najlepsi producenci kosmetyków.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Kondycja włosów Łupież Biopsja