Jesteś tutaj:

Wernisaż wystawy Gwiazdy a’la Antoine

Inspirowany postacią mistrza stylizacji i fryzjerstwa – Antoine’a Cierplikowskiego, nawiązujący do niezwykłych związków pomiędzy stylistami i gwiazdami… W sobotę,
21 września w Domu Mody Klif odbył się wernisaż fotografii „Gwiazdy á la Antoine”. Wyjątkowe kreacje jednych z najbardziej kobiecych gwiazd w Polsce podziwiać będzie można do 20 października.

Wystawa fotografii „Gwiazdy á la Antoine” zainspirowana została postacią wielkiego kreatora fryzur i wizjonera stylizacji Antoine’a Cierplikowskiego. Współcześni styliści fryzur, Jaga Hupało oraz Kasia Poniatowska-Miłek i Darek Miłek ze studia MilekDesign, dokonali niezwykłych reinterpretacji dzieł Mistrza. Wraz z Edytą Herbuś, Natalią Lesz, Nataszą Urbańską oraz Katarzyną Figurą w wyjątkowych kreacjach gwiazd odwołali się do najsłynniejszych wcieleń m.in.: Bette Davies, Eleonory Duse czy Coco Channel. Te inspirujące stylizacje są podróżą
w czasie do różnych okresów twórczości Mistrza. Fotografie obrazują również kulisy powstawania sesji.

Osoba Antoniego Cierplikowskiego nigdy nie była mi obca. Potrafię się z nim utożsamiać myślami, odczuciami. Rozumiem jego podejście, jego radość i smutek tworzenia. Nie mogłam nie zaangażować się w ten projekt – powiedziała Jaga Hupało.

Inspirowana twórczością Cierplikowskiego wystawa, nawiązuje do niezwykłych związków pomiędzy stylistami i gwiazdami. Prezentuje także światowe sławy, których wizerunek kreował Mistrz, jak Polę Negri, Gretę Garbo czy Brigitte Bardot oraz nowoczesne i współczesne wizje gwiazdorskich kreacji.

Antoine był wizjonerem wyprzedzającym swoją epokę. Rewolucjonizował i zachwycał, a my możemy dziś z tego czerpać pełnymi garściami. Jako pierwszy zwracał uwagę na to, że kapelusz, suknia, uczesanie to nie są sprawy niezależne. Był prekursorem tak modnego obecnie zawodu stylisty. Pracował z największymi gwiazdami i zawsze podkreślał, że na klientkę należy patrzeć jak rzeźbiarz na modelkę – podsumowują Kasia i Darek Miłek.

Pomysłodawcą i producentem wystawy jest Go Culture. Projekt powstał we współpracy z Sieradz Open HairFestival, jedynym wydarzeniem poświęconym mistrzowi Cierplikowskiemu, które od pięciu lat odbywa się w Sieradzu.W lipcu 2013 roku ukazała się książka "MonsieurAntoine" Huberta Demory'ego, jedyna wydana po polsku biografia Antoniego Cierplikowskiego. Książka wkrótce trafi do księgarń.
Wystawę można oglądać w Domu Mody Klif w Warszawie, ul. Okopowa 58/72.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Gęste włosy Pielęgnacja włosów Dercos Aminexil Hormony Grzybica