Jesteś tutaj:

Targi fryzjerskie Hair Forum Poland 2014

 W miniony weekend (27-28 września) w Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska na ul. Marsa 56C w Warszawie miała miejsce pierwsza edycja targów fryzjerskich Hair Forum Poland. To było bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie dla branży fryzjerskiej w tym roku. Targi fryzjerskie odbyły się przy okazji corocznych targów kosmetycznych Beauty Forum.

Oprócz powierzchni wysta­wienniczej, na której swoją ofertę prezentowały fir­my i marki branży fryzjerskiej, pojawiła się także scena pre­zentacji, gdzie przez całe dwa dni miały miejsce niebagatelne pokazy i prezentacje.

Targom towarzyszyły Hair Artist Congress, czyli merytoryczne pokazy odbywające się na hali wystawienniczej na scenie. Wykłady zostały podzielone na bloki tematyczne: cięcie – koloryzacja – stylizacja i upięcia – przedłużanie i zagęszczanie włosów.

MISTRZOWSKIE WYZWANIA

Takie wydarzenie nie mogło się obejść bez ekscytują­cych mistrzostw skierowanych zarówno do doświad­czonych fryzjerów, jak i uczniów. Konkurencje sprawdzał techniczne umiejętności uczestników oraz wystawiały na próbę ich kreatywność.

Hair Master Cup – Ogólnopolskie mistrzostwa artystów fryzjerstwa

Konkurs skierowany do profesjonalistów z mini­mum dwuletnim stażem pracy. Składa się z części prak­tycznej, podczas której uczestnicy wykonywali strzyżenie oraz stylizację w wybranej kategorii: męskiej lub damskiej, zgodnie z zadanym tematem. Powołane zostały dwa składy sędziowskie. Jury złożone z re­daktorów pism branżowych przyznać mogło osobną nagrodę w ramach tytułu „PRESS CUP”. Publiczność natomiast będzie mogła wybrać swojego faworyta w ramach Na­grody Publiczności podczas finału na scenie.

Thick & Long – Ogólnopolskie mistrzostwa przedłużania i zagęszczania włosów

Do udziału w tej konkurencji zapraszane były osoby za­wodowo związane z przedłużaniem i zagęszczaniem włosów. Obowiązywały dwie kategorie, pierwsza z nich wymagała od uczestników osiągnięcia jak najbardziej naturalnego efektu, zaś druga – kreatywnego, zwią­zanego z tematem przewodnim.

Young Talent Cup – Ogólnopolski konkurs dla uczniów sztuki fryzjerskiej

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół fryzjerskich, którym przyszło się zmierzyć z zadaniem praktycznym, czyli ze strzyżeniem i stylizacją włosów w kategorii damskiej, zgodnie z zadanym tematem. Oprócz nagród dla finalistów, przewidziane były także nagrody rzeczowe oraz dyplo­m dla szkoły laureata. Publiczność mogła wybrać swojego faworyta w ramach nagrody pu­bliczności podczas finału na scenie.

 

WYSOKA JAKOŚĆ POPARTA WYNIKAMI

Organizator premierowej edycji Hair Forum Poland - Health and Beauty Media Sp. z o.o. to członek mię­dzynarodowego holdingu, którego oddziały są obec­ne w 17 krajach na całym świecie. Na rynku polskim firma działa z powodzeniem od 17 lat. W portfolio holdingu znajdują się magazyny branżowe, portale internetowe, bogata oferta szkoleń – także tych in­ternetowych oraz dwie wiodące na rynku polskim imprezy targowe skierowane do szeroko rozumianej branży kosmetyki profesjonalnej – BEAUTY FORUM (edycja wiosenna) oraz BEAUTY FORUM & SPA (edycja jesienna). Obydwa wydarzenia gromadzą co roku set­ki wystawców oraz tysiące zwiedzających.

Branże kosmetyczna i fryzjerska w wielu salonach stano­wią nierozłączny duet, dlatego też została podjęta decy­zja o organizacji targów dla profesjonalistów z branży fryzjerskiej równolegle do targów dla profesjonalistów z branży kosmetycznej. Obie imprezy – Hair Forum Po­land 2014 oraz BEAUTY FORUM & SPA 2014 odbyły się w ten sam weekend w sąsiadujących halach, a jeden bilet wstępu na targi uprawniał osoby odwiedza­jące do wejścia na obydwa wydarzenia.

Hair Forum Poland to następny krok w rozwoju firmy. Ta nowa platforma biznesowa ma za zadanie stać się motorem rozwoju szeroko pojętej branży beauty.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Suche włosy Trwała ondulacja Liszaj mieszkowaty Cebulka włosa Dermatitis