Jesteś tutaj:

Program charytatywny Schwarzkopf Professional w Afryce

W listopadzie 2010 Schwarzkopf Professional rozpoczął ogólnoświatowy program charytatywny Shaping Future. Program jest realizowany przy współpracy z największą organizacją typu non-profit, SOS Children’s Villages oraz z fryzjerami wolontariuszami i ma na celu umożliwić młodym ludziom z ubogich rejonów dostęp do sztuki fryzjerstwa.

Obecnie program z powodzeniem funkcjonuje w Indiach, Maroku, Peru, Brazylii, Kolumbii, Wietnamie i Łotwie. Od 12 sierpnia do 8 września tego roku odbywa się także w Afryce Południowej. 30. studentów w Johannesburgu, w specjalnej wiosce stworzonej przez SOS Children’s Village, przez 6 tygodni szkolonych jest z zakresu fryzjerstwa.

Tym razem Schwarzkopf Professional do programu zaprosił Dyrektor Kreatywną marki i właścicielkę sieci salonów TRENDY HAIR FASHION - Annę Kulec-Karampotis, która to zaproszenie przyjęła jako wielkie wyróżnienie.

„Jestem przekonana, że pomaganie przez edukację to najlepszy sposób. Program traktuję jako wielkie wyzwanie i jednocześnie mój obowiązek”- podsumowuje Dyrektor.

Będzie to poważny sprawdzian dla umiejętności edukacyjnych, współpracy z ludźmi w odmiennej kulturze i warunkach, a jednocześnie prawdziwa satysfakcja – trzymamy kciuki za ten egzotyczny wolontariat.

Program nauczenia składa się z czterech modułów: strzyżenie, układanie, koloryzacja i modelowanie włosów. Studenci otrzymają certyfikat ukończenia kursu, produkty i narzędzia umożliwiające rozpoczęcie pracy. Aby zwiększyć szanse, przeszkolone osoby będą miały możliwość spotkania się z właścicielami lokalnych salonów i dzięki temu będą mieli szanse na zdobycie pierwszego stażu czy pracy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Gęste włosy Strzyżenie włosów Ciąża