Jesteś tutaj:

Kemon dla czworonogów - „Kudłaty na swoim”

Dziesięć psich bud własnoręcznie wykonali, a następnie rozdali w schroniskach dla bezdomnych zwierząt Opiekunowie i Instruktorzy fryzjerskiej marki Kemon. Dzięki akcji „Kudłaty na swoim” nowi, czworonodzy lokatorzy psich domków spędzą zimę w lepszych warunkach.

Akcja miała swój początek podczas lipcowego wyjazdu integracyjnego w kaszubskiej Rekownicy. Tam w ciągu jednego dnia powstało dziesięć psich domków, zbitych z desek, zabezpieczonych i pomalowanych przez uczestników wyjazdu. Wszystkie budy rozmiarami przystosowane zostały dla dużych psów lub kilku mniejszych mieszkańców, otrzymały zdejmowany dach i słomianą wyściółkę w uszytych na miejscu workach jutowych.
Gotowe budy w ciągu kolejnych trzech tygodni trafiły do wybranych schronisk dla bezdomnych zwierząt w całej Polsce, a przekazywali je osobiście ich budowniczy. W ten sposób obdarowane zostały placówki w Płocku, Białymstoku, Radomiu, Rzeszowie, Opolu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Słupsku i w Gdańsku. Prezent zawsze spotykał się z miłym przyjęciem, były uściski dłoni, oficjalne podziękowania, relacje w lokalnych mediach, oraz, co szczególnie ucieszyło budowniczych, także wyrazy uznania dla w pełni profesjonalnego wykonania bud.

„Wspaniale jest wręczyć komuś coś, czego jest się współtwórcą. Myślę, że poczułem się właśnie tak, jak nasi fryzjerzy, kiedy co roku przekazują uzbierane pieniądze na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ogromna satysfakcja!” - mówi Paweł Woźniak, opiekun marki Kemon z Opola. „Najpierw zbudowanie, a potem dostarczenie tych bud do schronisk było dla nas wszystkich ogromnym przeżyciem. Poczuliśmy, że mamy swój udział w tym, że kilka piesków spędzi nadchodzącą zimę w lepszych warunkach. W takich momentach nawet poobijane młotkiem palce przestają mieć znaczenie” - podsumowuje akcję „Kudłaty na swoim” instruktorka marki Kemon z Poznania, Dorota Grzelak, dodając jeszcze, że Opiekunowie i Instruktorzy gotowi są na kolejne tego rodzaju wyzwania.

Przedstawiciele Kemon Radom

Przedstawiciele Kemon Rzeszów


Przedstawiciele Kemon Białystok

Przedstawiciele Kemon Opole 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Wzrost włosów Puszenie włosów Hormony Trwała kwaśna Cięcie stożkowe