Jesteś tutaj:

Festiwal fryzjerski Hair Fair - 13 edycja

Rzeczywiście szczęśliwa, wyjątkowa, niezapomniana, gorąca edycja tego wpisanego już na stałe do kalendarza imprez fryzjerskich Festiwalu odbyła się w listopadowy weekend w Sosnowcu. Niepowtarzalną atmosferę i ten wyjątkowy klimat, jaki zawsze towarzyszy festiwalowi Hair Fair, kolejny raz mogły poczuć tysiące pasjonatów fryzjerstwa odwiedzających sosnowiecką Expo-Silesię. Licznie zgromadzona publiczność z całej Polski nie miała okazji nudzić się ani przez moment. Program targów bowiem wypełniony był co do minuty zarówno na scenie głównej jak i w strefie konkursowej oraz kongresowej.

Nad tegorocznym festiwalem honorowy patronat objęła Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach a organizatorem jak zawsze była firma WATS dystrybutor marki Subtil.

W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady w ramach Kongresu Beauty Fair, konferencji nauczycieli fryzjerstwa i panelu edukacyjnego wiodących firm związanych z branżą. W ramach warsztatów z gwiazdą, odbyły się 2 prestiżowe szkolenia z zakresu strzyżeń nowoczesnych w wykonaniu szkoleniowców Akademii Berendowicz Kublin a także pokaz BACKSTAGE przygotowany przez Gwiazdę tegorocznego Festiwalu Didiera Matteliniego.

Sercem Festiwalu i najważniejszym dla fryzjerów miejscem targów jest Scena Główna, która tętni dynamicznymi pokazami przez obydwa festiwalowe dni. W tym roku można było obejrzeć 22 fantastyczne pokazy, a w śród nich także zespoły młodzieży w Paradzie Szkół, które zaprezentowały godny podziwu zapał w przygotowywaniu swoich pokazów. Niedzielne pokazy profesjonalistów to wyjątkowe nazwiska, wyjątkowe spektakle i niesamowite emocje. Kilkutysięczna widownia podziwiała show Pani Marii Korzeniowskiej, pokaz „GATSBY” Wielkiego Fryzjerstwa Francji pod dyrekcją Pana Tomasza Migdala, występ Roberta Wypycha wraz z marką Lecher w programie „Cavallo”, pokaz nowoczesnych strzyżeń zespołu Akademii Berendowicz&Kublin, grupy Subtil by Ducastel w spektaklu fryzjerskim WEHIKUŁ CZASU, Ambasadora marki Revlon Professional – Jakuba Ziemirskiego w pokazie „Geosensual”, zespół Modnych Włosów w HairShow Fryzjerstwo & Moda, firma Progress a także laureaci Konkursu Alter Hair przygotowanego przez portal fryzjerzy.com

Scenę prowadził doświadczony konferansjer, fantastyczny i niezwykle uroczy Bartek Osumek, który po raz drugi spotkał się z festiwalową publicznością. Bartek podkreślał niesamowitą i wyjątkową atmosferę tworzoną przez zasiadających na trybunach fryzjerów.

Pasaż wystawienniczy – największa część całego festiwalu w tym roku rekordowa! Firmy znane, duże, oczekiwane przez zwiedzających wespół z mniejszymi hurtowniami czy dystrybutorami – wszyscy mieli naprawdę dużo pracy. Świetnie przygotowani, gotowi odpowiedzieć na najbardziej szczegółowe potrzeby swoich klientów. Zwiedzający mieli możliwość bezpośrednich rozmów i konsultacji ze specjalistami, nabycia niezbędnych akcesoriów, skorzystania z prezentacji i pokazów oraz promocyjnych cen na wybrane artykuły.

Dużo się działo także w strefie konkursowej. Niezwykłe emocje towarzyszyły sobotniemu Pucharowi Śląska, w którym uczestniczyło ponad 130 startujących. Komisja sędziowska oceniała, podobnie jak w ubiegłych latach, w sposób jawny, co spotkało się ogromną aprobatą startujących, ich opiekunów oraz kibicujących.


W konkurencjach juniorów Puchar Śląska wywalczyli w tym roku:

W konkurencji damskiej klasyfikacja generalna – pierwsze trzy miejsca należą do:
1) Karolina Malina
2) Monika Kaczmarek
3) Paweł Wzorek

W konkurencji męskiej laureatami zostali:
1) Dominika Płaszczyk
2) Bartłomiej Nguyen Ngoc
3) Przemysław Dębczyński

Puchary i pule 5 tysięcy złotych od organizatora, w spektakularnym konkursie Top City podzielili między siebie zawodnicy:
1) Natalia Jakuła
2) Daria Bębenek
3) Izabela Babińska

Z kolei na najwyższe laury w konkurencji Top City Junior zasłużyli:
1) Lena Czechowicz
2) Justyna Łątka
3) Aleksandra Bodzioch

Gratulujemy stylistom, którzy stanęli na podium w poszczególnych konkursach a także ich pięknym modelkom.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Łysienie plackowate Farby do włosów Kształt głowy Czarne włosy Aromataza