Jesteś tutaj:

Włosy a charakter

Amerykanie znani z tego, że badają statystycznie co tylko mogą, orzekli, że nie można przypisywać określonych cech charakteru do jakiegoś typu włosów, taka zależność bowiem nie istnieje. Niemcy doszli do innego wniosku. Badania profesora I. Welpe i profesora W. Bernharda potwierdziły, że każdy kolor włosów oznacza inny – temperament, psychikę i budowę fizyczną. Według tych prawidłowości, blondynki wolniej dojrzewają od brunetek i rudych, są od nich bardziej ruchliwe i zręczne, za to, niestety, bardziej egoistyczne. Szatynki szybciej dojrzewają, są wrażliwe i wyrozumiałe dla innych, ale dość płochliwe. Brunetki charakteryzuje największy temperament i upór. Rude choć są wrażliwe jak szatynki, potrafią być bardziej niż one agresywne. Łysi od dawna lansują tezę że na mądrej głowie włosy nie rosną i, o dziwo, w tym wysokim mniemaniu o sobie utwierdzają ich specjaliści. Z badań wynika bowiem, że najbardziej łysieją – intelektualiści i uczeni. Jedna z naukowych hipotez tak próbuje tę zależność wyjaśnić. Otóż mózg człowieka jest bardzo intensywnie pracującą maszyną bioelektryczną, wyjątkowo czułą na odpowiednie chłodzenie.

Ponieważ łysa głowa poci się 2 – 3 razy mocniej niż skóra owłosiona, mózg ukryty pod sklepieniem pozbawionym włosów ma na pewno lepszą termoregulację i w związku z tym być może sprawniej funkcjonuje. Nie istnieje statystyka, która potwierdziła by inną zaletę panów bez włosów – wyjątkową potencję, ale jeden z nowojorskich psychiatrów jest przekonany, iż już sama ogolona głowa nadaje całemu ciału kształt falliczny!!! Mężczyźni z bujnym zarostem bywają zwłaszcza dla Pań, uosobieniem męskości, dojrzałości, pewności siebie. Dla odmiany umiarkowanie owłosione brunetki kojarzą się Panom z dużym temperamentem seksualnym, a blondynki ze swoimi wyjątkowo delikatnymi i aksamitnymi w dotyku włosami z kwintesencją kobiecości.

Człowiek w procesie ewolucji nie tyle stracił włosy, co zamienił gęste futro na włosy drobne. Tak się składa, że jedni mają ich w nadmiarze, inni bardzo niewiele.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Zagęszczanie włosów Farby do włosów Farbowanie włosów Fryzury Hormony