Jesteś tutaj:

Techniki przedłużania włosów

Chociaż włosy nie pełnią już takich funkcji jak dawniej, to w dalszym ciągu ich zadaniem jest okrywanie i utrzymywanie ciepła ciała. W dodatku dają symboliczny wyraz naszej osobowości. Nic więc dziwnego, że ich nawet niewielka utrata, której przyczyną może być między zgrzewanie czy dowiązywanie, stanowi ogromny problem dla wielu osób.

Nie wszyscy wiedzą, że włosy mogą się znajdować w trzech różnych fazach. Pierwsza ma charakter anagenowy i oznacza fazę wzrostu, druga to Katagen nazywana fazą przejściową a ostatnią jest Telogen – faza spoczynku. W katagenie Włos przestaje rosnąć a mieszek powoli zamiera. Jeśli zaś chodzi o Telogen, to właśnie wtedy Włos jest gotowy do wypadnięcia. Z badań wynika, że zwykle w pierwszej fazie znajduje się ok. 60% włosów, co sprawia że w ciągu roku człowiek produkuje ich w sumie ok. 9 km. Zadziwiająca długość, która jednak może ulec licznym kłopotom. Część z nich spowodowana jest czynnikami chorobotwórczymi, inne zaś zależą od elementów mechanicznych.

Niestety, nie wszyscy mogą się pochwalić burzą gęstych i długich loków. Nic więc dziwnego, że coraz modniejsze staje się przedłużanie włosów. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, iż ostateczny efekt zależy od właściwie dobranej metody.W Polsce znanych jest kilka sposobów przedłużania włosów.

Jedną z najbardziej popularnych i polecanych jest metoda Implant Micro Derme 2 Gen. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


Osoby, które zdecydują się na przedłużanie włosów, mają do dyspozycji m.in. metodę Microrings Hair Extenssion. Polega ona na doczepianiu do naturalnej fryzury, nowych pasemek włosów za pomocą aluminiowych obrączek. Te ostatnie mogą być od wewnętrznej strony gwintowanej lub pokryte warstwą silikonu, co zagwarantować ma dużą wytrzymałość łączenia. Zabieg wykonywany jest na zimno. Jego przeciwieństwem jest Easy Hair Extenssion, metoda wykorzystująca na ciepło miedziane tulejki. W miejscu mocowania są one spłaszczane, co teoretycznie nie powinno pozostawiać żadnych śladów łączenia. Niestety, niekiedy praktyka nie idzie z teorią w parze...

Efektywność obydwu metod wystarcza zaledwie na ok. 3 miesiące. Po tym czasie należy ponowić zabieg, gdyż w wyniku wzrostu naturalnych włosów, zarówno tulejki, jak i obrączki ulegają przesunięciu w dół, a tym samym stają się znacznie bardziej widoczne. W dodatku niektóre osoby mogą być uczulone na metale użyte do wykonania mocowań (nikiel, srebro). Inną wadą tej metody jest fakt, że grubość doczepianych pasemek determinowana jest rozmiarem obrączki. Klient nie ma więc wpływu na to, jakiej grubości i gęstości włosy ostatecznie uzyska.

Innym sposobem na przedłużanie włosów jest ich doklejanie. W tym celu stosuje się metodę keratynową lub klejową. Nowe kosmyki doklejane są za pomocą zgrzewarki lub pistoletu klejowego, które wykorzystują w tym celu rozgrzany środek chemiczny (spoiwem może być klej keratynowy lub żywiczny). Podobnie jak w opisanych powyżej sposobach, tak i w tym przypadku Pasemka po kilku miesiącach muszą być zdjęte. Zgrzewane lub doklejane włosy muszą być usunięte, gdy pojawią się nowe, naturalne odrosty. Niestety, podczas ich zdejmowania można część uszkodzić, w związku z czym nie będzie ich można powtórnie wykorzystać. To z kolei skutkuje koniecznością ponownego poddania się zabiegowi i niepotrzebnego wydania pieniędzy. Poza tym należy pamiętać, że jest to metoda wykonywana na ciepło, co z kolei oznacza, że sztucznie uzyskiwana substancja chemiczna jest plastyczna dopiero w wysokiej temperaturze i tylko wtedy może być stosowana. Może więc dojść do podrażnień lub poparzeń skóry głowy.

Polecam zapoznanie się z metamorfozą Ewy Szykulskiej i Hanny Bieniuszewicz, które skorzystały z innowacyjnej technologii Implant Micro Derme 2 Gen.


Z opisanych powyżej metod przedłużania włosów nie powinni korzystać alergicy. Co prawda, niektóre zakłady fryzjersko – kosmetyczne zanim zabiorą się za zgrzewanie lub doczepianie włosów, najpierw przeprowadzają kilkudniowe testy uczuleniowe, ale w niektórych przypadkach nawet i one mogą prowadzić do pojawienia się wysypki lub miejscowego podrażnienia organizmu. Należy też mieć świadomość, że przedłużanie włosów za pomocą doklejania lub doplatania nowych do rosnących kosmyków, znacznie osłabia i niszczy naturalną czuprynkę. Nie można tez ich dokładnie rozczesywać, gdyż doszłoby do wyrwania sztucznie doczepionych włosów. Zagrożenie stanowi również niespokojny sen, kiedy to mocno się wiercimy i rzucamy głowa na poduszce. W takiej sytuacji włosy zgrzewane są znacznie bardziej podatne na wypadanie. Uszkadzają też cebulki włosowe, co w konsekwencji może prowadzić do łysienia. Osoby zachwalające doplatanie, dowiązywanie lub dopinanie włosów zapominają o jeszcze jednym aspekcie sprawy. Otóż metody te nie pozwalają idealnie dobrać ani koloru, ani grubości doczepianych pasemek do naturalnych włosów każdego pacjenta. Aby jednak w pełni zrozumieć na czym polega problem, należy najpierw poznać różnice między poszczególnymi rodzajami włosów. Specjaliści wyróżnili bowiem trzy typy włosów. Są to:

- Włosy słowiańskie - najwyższej jakości, ale z tego też względu trudne do pozyskania. Są miękkie i delikatne, podatne na Układanie i zabiegi stylizacyjne. Dodatkowo wyróżniają się dużą wytrzymałością, długo pozostają w doskonałej kondycji. Można je poddawać zabiegom koloryzacji, trwałej,

- Włosy europejskie - dobrej jakości włosy, mają krótszą niż słowiańskie wytrzymałość, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji długo pozostają w dobrej kondycji. Nie zaleca się farbowania lub innych zabiegów chemicznych (ostatecznie możliwe jest jedynie tonowanie koloru),

- Włosy azjatyckie – sztywne, twarde i grube, przez co dość trudno poddają się jakimkolwiek zabiegom stylizacyjnym. Wymagają intensywnej pielęgnacji, a w dodatku są znacznie mniej trwałe. Nie wolno też stosować na nich żadnych zabiegów chemicznych.

Co ciekawe, do przedłużania włosów wykorzystuje się najczęściej Włosy azjatyckie, czyli te które są najniższej jakości. Jeśli zaś ktoś chciałby przedłużyć włosy przy użyciu włosów europejskich.

Nie da się ukryć, że przedłużanie włosów (bez względu na to czy jest to zgrzewanie, dopinanie, doklejanie czy dowiązywanie) przynosi zadziwiające efekty. Fryzura może być piękna, efektywna, puszysta... jednym słowem: zachwycająca. Niestety, tylko przez krótki czas! Z tego też względu warto się zdecydować na metodę Implant Micro Derme, za pomocą której można mieć interesujące, a przede wszystkim pasujące do danego typu urody, Uczesanie. I to na stałe!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Suche włosy Suszenie włosów Geny Biopsja