Jesteś tutaj:

Sztuczne włosy

Sztuczne włosy większości z nas kojarzą się z lalką. Początkowo faktycznie sztuczne włosy produkowane również do produkcji tresek czy peruk, wyglądały w zasadzie jak te u lalek. Stare włosy ze sztucznym połyskiem były wykonane zazwyczaj z lateksu, który się sztucznie błyszczy i puszy – niektórzy odbierają je jako bardzo niemiłe w dotyku. Włosy te przyłożone do naturalnych natychmiast się odróżniały. Niektóre gatunki włosów lateksowych nieco przypominają włos naturalny (mają je czasami lalki z włosami „do czesania”), ale tylko wówczas, gdy oglądamy je  bez możliwości porównania z włosem człowieka. Lateks ma jeszcze jedną wadę: część osób może być na niego po prostu uczulona. W zasadzie włosy lateksowe możemy spotkać w perukach lub dopinkach przeznaczonych np. do strojów karnawałowych. Niestety, trzeba pamiętać, że włosy tego typu bardzo łatwo się elektryzują i puszą.

Obecnie na rynku dostępne są już włosy sztuczne, które wyglądem różnią się od naturalnych. Bardzo często możemy przeczytać o włosach sztucznych, czy też syntetycznych z różnymi określeniami – to już sugeruje, że mamy do czynienie z rozmaitymi gatunkami bądź rodzajami włosów.

Sztuczne włosy w porównaniu z naturalnymi nie ukłądają się tak doskonale, nie znoszą wysokich temperatur, mają inny zapach ( plastik ).

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony