Jesteś tutaj:

Stylizacja włosów przedłużanych

Wiele kobiet, bo to one gównie przedłużają i zagęszczają włosy, zadaje sobie pytanie, jakie fryzury mogą  układać sobie z przedłużonych włosów, jakie zaś są niewskazane po tego typu zabiegu.

Po pierwsze możemy przy pomocy  doczepionych pasemek uzyskać efekt balejażu lub  pasemek – jest to ważne dla osób, które mają tendencję do uczuleń podczas nakładania farb. Taki efekt  w wypadku tych osób nigdy nie byłby możliwy, gdyby nie doczepiano pasemek..
Większość fryzjerów przedłużających włosów zapewnia, że możliwe jest czesanie i stylizowanie ich na różne sposoby. Przede wszystkim trzeba o włosy przedłużone dbać w odpowiedni sposób.  Na pewno wiele zależy od  poprawnego założenia pasemek, tak, by nie były widoczne, gdy włosy są rozpuszczone.

Modelowanie tylko na sucho...

Zazwyczaj stylizacja włosów następuje tuż po myciu, gdy włosy są jeszcze mokre. W przypadku  włosów przedłużanych robimy stylizację na włosach suchych, a po prostu do układania włosów używamy kosmetyków, które nakładamy tak, by nie nawilżać łączeń.

Kolor...

Zanim założymy  dodatkowe pasemka włosów,  musimy się zastanowić się na tym jaki chcemy mieć kolor włosów – wszędzie czytamy, że  możemy malować  doczepiane pasemka, o ile są naturalne, a;le rzadko gdzie znajduje się informacja, że rozjaśnianie takich włosów nie  wchodzi w grę. Jeśli więc mamy zamiar być jasną blondynką lub kolor włosów, który  zamierzamy uzyskać wymaga odbarwienia włosa, to zróbmy te zabiegi przed założeniem pasemek, a ich kolor dobierzmy już do docelowego koloru – później oczywiście takie włosy  możemy malować farbą na inne kolory.Stylizacja na różne sposoby...

Oczywiście, że  włosy przedłużane  naturalnymi pasemkami można stylizować na różne sposoby – można je farbować, robić na nich pasemka i balejaże a także układać  wymyślne nawet fryzury, a także nadawać im trwały skręt za pomocą trwałej ondulacji lub je wyprostować  również chemicznie.

Polecam zapoznanie się z metamorfozą Ewy Szykulskiej i Hanny Bieniuszewicz.


Jednak prawda, a w zasadzie praktyka jest nieco inna. Otóż noszenie długich rozpuszczonych, przedłużonych włosów to fajna sprawa, ale w czasie wiatru lub ulewnego deszczu, gdy nie mamy jak uchronić włosów przed zmoczeniem cała prawda o naszej długiej fryzurze może wyjść na jaw – po prostu inni zobaczą łączenia naszych włosów z pasemkami. Toteż w wielu sytuacjach warto po prostu włosy wiązać lub przynajmniej mieć ładną frotkę, by w razie wiatru , czy deszczu włosy spiąć.

Na pewno jest problem z tapirowaniem włosów przedłużanych, można nieco podtapirować własne pasma, do których nie mamy doczepionych pasemek – podczas tapirowania można wyrwać część przedłużanych włosów, jak również później traci się ich część podczas rozczesywania.

Powraca moda na „końskie ogony”. Sama fryzura oskarżana jest o mechaniczne wyrywanie  włosów i osłabianie wielu innych. Oczywiście,  można się uczesać od czasu do czasu w ów „koński ogon” , ale tylko używając miękkiej frotki do spięcia włosów – wszelkie gumki, spinki zbyt niszczą włosy, a przy przedłużanych pasmach łatwo jeszcze bardziej nadwyrężyć pasma, które dźwigają dodatkowy ciężar.

Bardzo często czytamy, że włosy przedłużane naturalnymi pasmami należy traktować jak swoje – jest to  wprowadzanie klientek (bo to głównie panie przedłużają włosy) w błąd. Tak naprawdę wszelkiej stylizacji poddają się łatwo włosy europejskie i słowiańskie. 
Włosy  z Azji są grubsze, sztywne i trudno  się  poddają stylizacji – zresztą z tego względu wiele kobiet , które są  mieszkankami tamtych rejonów  nosi proste włosy i to w sytuacji, gdy emigrują do Europy i USA i przyjmują  zachodni styl życia. Te włosy są na przykład oporne na  układanie na szczotkę, szybko się prostują.

Kosmetyki do stylizacji włosów przedłużonych...

Włosy przedłużone wymagają  intensywnej pielęgnacji. Firmy kosmetyczne mają zazwyczaj specjalne linie kosmetyków do włosów przedłużanych i zagęszczanych. Głównie chodzi o nawilżanie i lekkie natłuszczanie takich włosów. Pamiętać należy, że również pasma, do których doczepione są pasemka nie są odpowiednio nawilżane sebum i kosmetyki muszą to naprawić.

Do sztucznych pasemek  jest też sporo kosmetyków, które je  naturalnie nawilżają i nabłyszczają, bez nich  sztuczne pasemka  będą się puszyć i nie dadzą się ułożyć. Sztuczne pasemka wytrzymują zazwyczaj temperaturę do 120 stopni Celsjusza i  na tyle możemy pozwolić sobie stosując lokówkę czy prostownicę. Jednak skręt przy sztucznych pasemkach najlepiej uzyskiwać poprzez zawijanie ich na miękkie wałki lub jeszcze lepiej papiloty, oczywiście na lekko wilgotne włosy lub nasączone kosmetykami do układania włosów właśnie w ten sposób.

Kosmetyków do pielęgnacji włosów przedłużanych mamy bardzo dużo, ale tu trzeba zachować rozsądek, dobrać kosmetyki do swoich własnych włosów, a nie sugerować się tym, że koleżance po jakimś kosmetyku włosy pięknie się układały i błyszczały. Najlepiej, gdy środki do pielęgnacji włosów dobierze nam fryzjer, który przedłużał nam włosy. Jedna zasada jest stała – nie należy do włosów przedłużanych używać kosmetyków zawierających alkohol.Z tych zabiegów zrezygnuj...

Na pewno z przedłużanymi włosami  należy zrezygnować z wielu zabiegów, które wymagają używania gorącego powietrza lub  ogólnie mocnego ogrzewania  głowy. Takie zabiegi jak komputerowe nawilżanie włosów, SPA lub sauna również na włosy róbmy raczej przed zabiegiem przedłużania włosów, ponieważ te zabiegi związane są działaniem ciepła i to pojawiają  się tu dość wysokie temperatury, który nie są dozwolone przy różnego rodzaju zgrzewach na przykład z keratyny i przy włosach przedłużanych sztucznymi pasemkami.

Ogólnie należy włosy przedłużane wymagają  delikatnej, ale bardzo systematycznej pielęgnacji – jeśli widzimy, że z naszymi włosami dzieje się coś nie tak to udajmy się do salonu, w którym przedłużaliśmy włosy, ponieważ tam możemy oczekiwać fachowej i skutecznej pomocy.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Utrata włosów Prostowanie włosów Loki Cebulka włosa Mieszki włosowe