Jesteś tutaj:

Piękne spojrzenie dzięki sztucznym rzęsom

Najważniejszą częścią twarzy kobiecej jest spojrzenie, niektórzy twierdzą, że to odzwierciedlenie duszy. Aby spojrzenie miało swój niezastąpiony urok powinno być ozdobione gęstymi, pięknymi rzęsami. Dzisiaj każda pani czy dziewczyna może postarać się o taką wyjątkową ozdobę. Styliści tak dopasowują rzęsy, aby nie raziły zbyt znaczną długością czy nadmiarem. Sztuką jest bowiem poprawić delikatnie urodę oka i wtedy uzyska się naturalny pełne wdzięku efekt.

Najlepiej wybrać profesjonalny salon kosmetyczny

Decydując się na zabieg doklejania rzęs warto skorzystać z pomocy profesjonalnej wizażystki czy kosmetyczki, która może pochwalić się dyplomem ukończenia kursów czy nawet certyfikatem dającym uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów. Nie można zapomnieć, że chociaż sam zabieg jest mało inwazyjny oraz bezbolesny, to jednak wykonuje się go na twarzy, czyli bardzo wrażliwej części, jaką jest oko. W takim wypadku lepiej poddać się zabiegowi osobie doświadczonej, która nie uszkodzi wrażliwego miejsca wokół oka. Zabieg powinien być wykonywany w powoli i bardzo dokładnie, dlatego wymaga dużej ilości czasu.

Z całą pewnością niewykonalne jest doklejenie rzęs w ciągu pół godziny czy nawet godziny. Dlaczego jest to trudne ? Sam proces doklejania jest żmudny, ale też ilość rzęs doklejanych przekracza z reguły 200, najczęściej dokleja się między 300 a 500 rzęs. Taka ilość wymaga pracy z dużą precyzją, delikatnością oraz cierpliwością. Na jednym oku mieści się około 150 – 250 rzęs naturalnych, prawdziwy efekt uzyskuje się, gdy podwoi się ich ilość. Wizażystki i kosmetyczki z profesjonalnych salonów ostrzegają, aby nie dać się skusić niską ceną zabiegu, bo zazwyczaj świadczy to braku doświadczenia osoby, która zamierza podjąć się wykonania zabiegu w tej cenie.

Czy doczepiane rzęsy osłabiają naturalne ?

Rzęsy u człowieka same wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe, dlatego doczepienie sztucznych rzęs z całą pewnością nie powoduje osłabienie naturalnych. Bardzo często zdarza się, że osoby które wcześniej zdecydowały się na sztuczne rzęsy, po ich zdjęciu widząc olbrzymia różnicę w wyglądzie dochodzą do takich wniosków. Panie, które po miesiącach chodzenia z przyklejonymi sztucznymi rzęsami, gdy je zdejmują nie mogą uwierzyć, że ich naturalne są tak rzadkie i krótkie. Najprościej zrzucić winę na wyniszczające działanie sztucznych rzęs, co nie jest prawdą.

Odtłuszczenie oka to pierwszy etap tworzenia rzęs

Zanim przystąpimy do żmudnego procesu doklejania rzęs warto skonsultować ich wygląd ze stylistą, który doradzi jak gęsto powinny być doklejane, aby zachować naturalny wygląd. Bezpośrednio przed doklejaniem warto przygotować oko do tego zabiegu. W tym celu kosmetyczka stosuje odtłuszczacze, które mają za zadanie odtłuścić skórę oka, tak aby bez problemu przyjęła klej. Taka skóra wcześniej przygotowana lepiej wiąże klej oraz sprawi, że rzęsy będą dłużej trzymały się w nienaruszonej formie.

Metoda 1 :1

Istnieją różne metody zagęszczania rzęs, cały czas kosmetyczki oraz styliści starają się znaleźć najlepszą, taka która sprawi, że spojrzenie zyska wiele wdzięku przy jak najmniejszej ingerencji. Taką metodą okazuje się być metoda przedłużania rzęs metodą 1:1. To znaczy do każdej rzęsy naturalnej przykleja się drugą sztuczną. Ten sposób wymaga olbrzymiej cierpliwości, a sam proces jest długotrwały. Trwa od godziny do półtorej, dlatego wybierając się na zabieg przedłużania rzęs trzeba liczyć się z poświęceniem czasu na powstanie rzęs przedłużonych.

Przyklejane rzęsy są odporne na niepożądane działanie wody, są wodoodporne, dlatego bez problemu można chodzić po deszczu czy korzystać z basenu bez obaw, że rzęsy zostaną zniszczone. Rzęsy wodoodporne dają też możliwość korzystania z kąpieli morskich podczas wakacji bez strachu, że nagle zostaną uszkodzone. Taki zabieg umożliwia zatem delektowanie się kąpielami morskimi z pełnymi zadowoleniem z perfekcyjnego wyglądu. Najważniejszy jest też fakt, że klej wykorzystywany do doklejenia rzęs jest całkowicie bezpieczny i wodoodporny, w kontakcie z wodą nie ma niebezpieczeństwa odklejenia się. Poza tym kleje wykorzystywane do klejenia rzęs są całkowicie bezpieczne oraz nie wywołują żadnych niechcianych reakcji alergicznych oraz nie drażnią oka.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Wzrost włosów Trwała ondulacja Biotyna Łysienie u dorosłych Gorączka okopowa