Jesteś tutaj:

Kręcone włosy

Każdy kto myśli, że posiadanie kręconych włosów oznacza, że nie trzeba się nimi zajmować, musi nosić perukę. Na szczęście Kręcone włosy są łatwe do opanowania, pod warunkiem zrozumienia podstaw dbania o nie.

Twój naturalny Kształt włosów

Fryzury używane dla włosów kręcących się naturalnie powinny uzupełniać naturalny Kształt twoich loków. Nie każdy wie, w jaki sposób „czytać” ten Kształt i w związku z tym, rezultat może być daleki od oczekiwań.
Włosy pocieniowane, to fryzura która najbardziej pasuje osobom posiadającym krótkie lub średniej długości, miękkie Kręcone włosy. Fryzura taka jest łatwa do pielęgnowania i nadaje twoim lokom właściwy Kształt.
Nadmierny ciężar włosów jest największym wrogiem loków. W momencie, w którym twoje włosy są zbyt długie i co za tym idzie, zbyt ciężkie – mają one tendencję do opadania i prostowania twoich loków. Odwiedzaj Twojego stylistę co sześć tygodni. Jeśli posiadasz grube Kręcone włosy, albo takie które szybko rosną, odwiedzaj go co 4 – 5 tygodni.

Dobry fryzjer


Najważniejszą rzeczą o której powinnaś pamiętać jest fakt, że nie każdy Fryzjer rozumie drobne niuanse wiążące się z obcinaniem naturalnie kręcących się włosów. Jeśli poszukujesz nowego stylisty, nie obawiaj się zadzwonić do salonu fryzjerskiego i zapytać czy posiadają specjalistę wiedzącego jak obcinać naturalnie kręcące się włosy. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, nie wahaj się odwiesić Słuchawki i kontynuować poszukiwań.

Od prostych włosów do delikatnych loków

Miękkie, kaskadowe loki, falujące krawędzie, romantyczne pukle, czy też filmowe królowe z filmów z lat 40tych. To ostatni krzyk mody, wprost z czerwonych Hollywoodzkich dywanów. Jeśli twoje loki mają zachować swój Kształt przez długi okres czasu, najlepszą rzeczą jest użycie wałków.

Od naturalnych loków do prostych włosów lub delikatnych fal

Jeśli twoje naturalne loki są trudne do pielęgnowania i chcesz mieć proste włosy lub delikatne, romantyczne fale, musisz rozważyć skorzystanie z usług Twojego stylisty, który skutecznie wyprostuje twoje włosy. Opcja ta pozwoli twoim włosom odpocząć. Możesz także poprosić stylistę o zrobienie delikatnych fal w kształcie rozciągniętej litery S.

Od włosów wyprostowanych do kręcących się naturalnie

Jeśli twoje włosy zostały już wyprostowane, a Ty chcesz powrócić do swoich naturalnych loków możesz skonsultować się z twoim stylistą i za jego zgodą użyć kosmetyku o nazwie Caribbean Dream Relaxer w celu ułatwienia powrotu do twoich naturalnych włosów.

UWAGA: Pamiętaj, że kosmetyki te działają tylko na włosy osób rasy białej oraz latynoskiej i nie będzie w stanie przywrócić loków w sytuacji, gdy wcześniej użyto kosmetyków zawierających wodorotlenek sodu lub wodorotlenek guanidyny.

Aby osiągnąć fale bądź loki, Caribbean Dream Relaxer może być nakładany w ten sam sposób jak kosmetyki prostujące włosy, by następnie powrócić włosom falistą bądź kręconą strukturę.

Utrzymuj loki w należytej formie

Oprzyj się pokusie, aby myć włosy każdego dnia. Nie ma przeciwwskazań co do codziennego moczenia/płukania kręconych włosów, jednakże włosy tego typu powinny być myte szamponem maksymalnie 1-2 razy na tydzień (zależy to również od rodzaju loków, szamponu oraz odczynnika PH twojej skóry). Kręcone włosy są rezultatem wiązania się protein zwanych siarczkami, zaś niewłaściwie dobrany Szampon może te powiązania zniszczyć, zatem jeśli lubisz myć włosy regularnie używaj ekstra-delikatnego bądź naturalnego szamponu. W przeciwnym razie twoje loki mogą stać się wysuszone i zbyt wyprostowane. Nakładaj odżywkę po każdym myciu.
Pozwól włosom wyschnąć naturalnie jeśli masz na to czas. Jeśli zamierzasz użyć suszarki, następnie użyj rozpraszacza, aby uniknąć zbytniego opadania włosów.
Chroń włosy w sytuacjach, kiedy wystawione są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wiatru, bądź też prowadzisz samochód z otwartym dachem. Do tego celu użyj kapelusza. Opłucz włosy po każdym pływaniu w basenie, morzu itp.

Używaj właściwych produktów dla kręconych włosów

Używaj produktów, które są przeznaczone specjalnie dla włosów kręconych. Potrzebujesz szamponu oraz odżywki, które będą poprawiać, wspomagać i chronić twoją burzę loków, zamiast powodować jej opadanie i niechciane prostowanie.
Możesz wlać nowe życie w twoje opadające loki nawilżając je delikatnie wodą, a następnie pozwalając im wyschnąć. Możesz również wykorzystać sprej nabłyszczający, po to by przywrócić twoim włosom naturalne loki.
Prawdziwym sekretem dla osób posiadających Kręcone włosy, jest uzyskanie „połysku”. Struktura włosów kręconych jest inna od tej jaka jest charakterystyczna dla włosów prostych i w związku z tym nie odbija światła w ten sam sposób. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z tym problemem jest używanie kosmetyków nabłyszczających, takich jak serum, czy też nabłyszczaczy w spraju.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Wzrost włosów Łysienie mężczyzn Liszaj mieszkowaty Cięcie stożkowe Hirsutyzm