Jesteś tutaj:

Kasztanowe loki

Na wspomnienie słowa „jesień” często przychodzą do głowy wizje kasztanowych pukli oraz błyszczących czekoladowo brązowych loków. Jak uważa Shari Harbinger – dyrektor nowojorskiego salonu DevaConcept, każda dziewczyna posiadająca kręcące się włosy jest w stanie znaleźć najbardziej pasujący im kolor podczas jesieni.

Przygotowanie pukli
Dziewczyny z kręcącymi się włosami powinny zacząć swoją przygodę z pasemkami i farbowaniem od właściwej fryzury – radzi Harbinger. Nie powinno się bardzo skracać włosów, a jedynie podciąć końcówki. Rzeźbiąc górne warstwy, kiedy włosy są suche nie skraca się włosów, a także niweluje się efekt trójkąta – który może być zmorą kręconych włosów.
 
Podczas gdy wiele dziewcząt z kręconymi włosami woli pojawić się w salonie z włosami których stan jest daleki od wspaniałego i oddać się w ręce specjalisty, należy wspomnieć, że jest to jedna z najgorszych rzeczy jaką taka dziewczyna może zrobić. „Wymodeluj swoje włosy, tak jak robisz to codziennie” – radzi Harbinger. Pozwól fryzjerowi zobaczyć naturalny kształt twoich loków. „Musisz zaprezentować płótno, które fryzjer może zamalować” – twierdzi Harbinger.
 
 
Technika opatentowana jako Pintura została rozwinięta w salonie Devachan i jej zadaniem jest „uchwycenie ruch loków bez wykorzystania do tego celu folii”. Harbinger uważa folię jako najgorsze wyjście w procesie nakładania pasemek na włosach kręcących się z uwagi na to, że kolor jest trudny do kontrolowania i wygląda na głowie jak jedna wielka plama. Metoda zwana Pinturą pozwala fryzjerowi na wybór poszczególnych loków i nadanie im koloru w ich naturalnym kształcie.
 
Iluminujące loki
Dziewczyny posiadające kręcące się włosy mogą od czasu do czasu pokusić się o zmianę koloru włosów związaną ze zmieniającymi się trendami – uważa Harbinger. Jednak twierdzi on także, że „włosy to nie trend, włosy są stylem życia.” Wiele kobiet skłania się ku wszystkim odcieniom czerwieni podczas jesiennych miesięcy. Jednak Harbinger ostrzega – „niektóre kobiety mogą chcieć mieć rude włosy, które im mogą wcale nie pasować”. Podczas gdy redakcyjni fryzjerzy mogą promować pogląd, że makijaż można dopasować do koloru włosów, najważniejszym zmartwieniem Harbingera jest to, czy dana kobieta będzie w stanie pielęgnować swój nowy wygląd po opuszczeniu salonu.
 
Generalnie, Harbinger uważa, że dziewczyny z kręconymi włosami powinny stopniować różne odcienie kolorów. Twierdzi ona, że blondynki z ciepłym odcieniem, powinny delikatnie rozjaśnić swój kolor na jesień, zaś brunetki wyglądałyby olśniewająco w karmelowych odcieniach. Chociaż Harbinger przyznaje, że często wykonuje fryzury, które sugerują klientki, to nie zmienia to jej opinii, iż należy wziąć pod uwagę również odcień skóry w momencie wybierania farby do włosów. „Kobiety zawsze wybierają głębsze, bogatsze kolory jesienią”. Niektórzy twierdzą, że kobiety chcą mieć rude włosy, które tak naprawdę im nie pasują, Harbinger twierdzi, że jeśli kobieta czuje się w danym kolorze swobodnie, nie powinna się wahać przy jego wyborze.
 
 
Wydłużanie trwałości koloru
Dziewczyny z kręcącymi się włosami powinny wiedzieć, że codzienne mycie nie jest dobre dla ich włosów. Silne detergenty pieniące i odwadniające występujące w każdym szamponie powinny być zastąpione organicznymi szamponami nawilżającymi, które spowalniają proces bladnięcia włosów oraz zapewniają im dodatkowe nawilżenie. Jakiekolwiek farbowane, kręcące się włosy potrzebują dodatkowego nawilżania, środka który będzie uzupełniał szkodliwe działanie niektórych szamponów. „Nienawilżone włosy sprawiają, że kolor wygląda na nich nijako” – twierdzi Harbinger. „Dzięki nawilżaniu kolor pozostaje bardziej żywy i błyszczący”. Poleca ona użycie kosmetyków DevaCare, zawierające witaminę C oraz wyciąg ze skórki pomarańcza, dzięki którym pielęgnacja farbowanych włosów kręconych jest łatwiejsza.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Przedłużanie włosów Strzyżenie włosów Naskórek włosa Fryzury Kolory włosów