Jesteś tutaj:

Jak myć włosy?

Od czego zacząć? Skompletuj odpowiedni „ekwipunek": szczotkę z naturalnego włosia, chłonny ręcznik i odpowiedni dla Twoich włosów szampon.

Aby przygotować włosy do mycia, wyszczotkuj je przed zmoczeniem, aby usunąć martwe włosy, tłuszcz i łupież, a także poprawić krążenie.

(1) Zacznij od zastosowania specjalnej odżywki przed myciem. Zostaw ją na włosach na 20-30 minut. Taką odżywkę stosuj raz na dwa tygodnie.
(2) Woda do mycia powinna być letnia, nigdy gorąca.
(3) Nabierz w dłonie szamponu i nanieś go na głowę, zaczynając od karku. Nigdy nie lej szamponu bezpośrednio na włosy.
(4) Jeżeli Twoje włosy są brudne, nanieś szampon na głowę, a dopiero potem zmocz włosy letnią wodą.
(5) Głowę masuj tylko opuszkami palców, nigdy paznokciami.
(6) Nie ma w zasadzie potrzeby dokładnego mycia długich włosów poniżej linii ramion - wystarczy tylko wycisnąć wodę z szamponem w kierunku końcówek włosów, a potem spłukać dokładnie głowę.
(7) Aby zapobiec plątaniu się włosów, nie zbieraj ich na czubku głowy podczas mycia.
(8) Staraj się myć włosy tylko raz, chyba że Twoje włosy wyjątkowo się przetłuszczają.
(9) Zawsze dokładnie spłukuj włosy, aby nie zostały na nich resztki piany czy szamponu.
(10) Wedle najnowszych teorii nie można myć włosów „zbyt często". To zbyt rzadkie mycie powoduje nasze problemy z włosami. Włosy należy myć przynajmniej dwa razy na tydzień. Szczotkowanie, masaż, mycie i odżywianie nie są zajęciami czasochłonnymi, za to mogą uwolnić Cię na zawsze od zmartwienia, że „dziś masz fatalne włosy".
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Cięcie stożkowe Gorączka okopowa Biopsja