Jesteś tutaj:

Gęste włosy

Gęste włosy to radość, ale zarazem i problem. Gdybyśmy zapytali większość ludzi, czy chcieliby mieć grube włosy, na pewno odpowiedzieliby, że tak. Jednak wiele osób obdarowanych grubymi włosami wydaje się nie być szczęśliwymi z tego powodu. Wiele dziewcząt z grubymi włosami narzeka, że w zasadzie niedostępnych jest dla nich większość fryzur, że każda wizyta u fryzjera to horror i ogromny stres, który zazwyczaj kończy się nieudanym uczesaniem.

Powszechnie wiadomo, że bardzo gęste i dodatkowo podkręcone włosy, faktycznie mogą sprawiać problem. Ci, którym włosy się przerzedzają, mogą nie rozumieć tego kłopotu, oni bowiem chętnie by się zamienili swoim problemem.

Długie i gęste włosy faktycznie trudno dobrze ostrzyc – najlepsze są proste długie lub półdługie fryzury. Takie włosy to niby problem, ale z drugiej strony powód zachwytów i zazdrości wielu osób. A co zrobić, gdy nasze włosy są cienkie, łamliwe i nie wzbudzają żadnego zachwytu u nikogo? Jest bardzo dużo sposobów, by poprawić wygląd swoich włosów. Jeśli są one słabe z natury, ale nie nękają ich żadne choroby, nie wypadają nadmiernie, możemy je zagęścić przy pomocy  wielu metod, decydując się przykładowo na przeszczep włosów.

Jeżeli nasze włosy są atakowane przez łupież  i wypadają, to znak, że w organizmie brakuje witaminy F, którą należy natychmiast uzupełnić. Zrobimy to błyskawicznie i naturalnie, jeśli do jadłospisu włączymy kiełki pszenicy, nasiona słonecznika i dyni, orzechy, avocado i oleje z pierwszego tłoczenia. Wiele działań i zabiegów, które możemy wykonać w domu sprawi, że nasze włosy będą w dobrej kondycji.

W zasadzie nie zaszkodzi raz na płl roku przeprowadzić kurację ze skrzypem i pokrzywą – jednak zawsze trzeba pamiętać, że jeśli mamy jakiekolwiek przewlekłe schorzenie zanim zaczniemy przyjmować zioła, sprawdźmy czy nam nie zaszkodzą. Zioła w tabletkach działają o wiele silniej niż  herbatki i ich działania uboczne mogą być też poważne.

Jeśli natura obdarzyła nas grubymi włosami nie należy na ten fakt narzekać – poszukajmy dobrego fryzjera, który sprawi, że będziemy czuć się w nich pięknie. Na grubych włosach możemy śmielej stosować różne zabiegi typu malowanie, rozjaśnianie itp. Wiadomo, że nawet niewielka utrata włosów przy takiej fryzurze nie zostanie przez nikogo zauważona.

Jeśli jednak mamy cieniutkie włosy, ale zdrowe, możemy zastosować kilka sposobów by uzyskać efekt dużej objętościowo fryzury. Jeśli boimy się radykalnych zmian możemy na początku spróbować pogrubić sobie włosy za pomocą specjalnych „polimerów w aerozolu” - są to cząsteczki keratynowe bardzo drobno pocięte laserowo i  naładowane jonami dodatnimi – to powoduje, że te maleńkie cząsteczki przyczepiają się do włosów naładowanych ujemnie (tak, jak przy działaniu magnesu) i bardzo długo tam się trzymają – kolor cząsteczek dobieramy idealnie do naszych włosów. Takie pogrubienie włosów jest bardzo trwałe, nie zniszczy ich ani wiatr, ani deszcz i dopiero mycie pozwoli na pozbycie się jego.

Przy włosach bardzo cienkich i słabych warto zastanowić się nad niemal autorską metodą zagęszczania włosów – Implant Micro Derm. Sposób ten polega na tym, że naturalne lub sztuczne włosy, idealnie dobrane do włosów klienta, wszczepia się na bardzo cieniutką mikroskórę, następnie taki „implant” umieszcza się na głowie. Tam pod wpływem ciepła, zespala się on ze skórą głowy – jest to oczywiście bardzo uproszczony sposób opisu tej metody. Włosy tak zagęszczone mają wszelkie cechy włosów naturalnych, własnych – nawet ich pociągnięcie nie powoduje odczepienia, czy przesunięcia. Warto podkreślić, że przygotowanie implantu odbywa się w Kanadzie. Koszt jest porównywalny z innymi sposobami zagęszczania.

W zasadzie od gęstości jest ważniejsze to, czy nasze włosy są zdrowe – jeśli tak, to nawet cienkie włosy dają dużo możliwości. Jeśli nie chcemy ich zagęszczać żadną z metod opisanych powyżej lub dostępnych w salonach, zawsze możemy znaleźć dobrego fryzjera, który potrafi  wyczarować fantazyjne uczesanie na naszej głowie.

Jeżeli natura obdarzyła nas gęstymi włosami, mamy obecnie wiele preparatów, które pomogą nam w ich pielęgnacji – dobrze do włosów prostych używać gotowych preparatów lub stosować „metody babuni”, w celu idealnego zamknięcia łuski włosa – stają się one wówczas śliskie i błyszczące, nie puszą się. Więcej problemów w pielęgnacji sprawiają gęste włosy z mocnym skrętem – tu są pewne możliwości prostowania włosów za pomocą kosmetyków, bez używania prostownicy, która potrafi zniszczyć nawet zdrowe i mocne włosy. Włosy kręcone jeśli są grube i długie wymagają ogromnej troski – nawet najmniejsze zaniedbanie może doprowadzić, że poplączą się tak, że trudno będzie je rozczesać.

Każdy typ włosów sprawia, że są z nimi określone problemy. Pewnie, że każdy woli gęste i zdrowe włosy, ale wystarczy zerknąć na fora internetowe, by znaleźć tam mnóstwo listów z opisem problemów jakie mogą one sprawiać. Czasami w prasie lub sieci znajdujemy reklamę preparatu na rzekomy porost włosów. Musimy jednak pamiętać, że włosy otrzymujemy jako prezent od losu zapisany w genach i nie ma żadnej cudownej odżywki, która sprawi, że będziemy mieć je grubsze czy też będzie ich więcej niż cebulek, które mamy. Jeśli zdarzyło się, że  nasze włosy wypadały nadmiernie z powodu jakichkolwiek zaburzeń, wówczas są na to różne preparaty, które mogą  pomóc w odzyskaniu dawnego wyglądu włosów. 

Niekiedy zdarzają się niewytłumaczalne odrosty nowych włosów, mocniejszych i innych niż te z którymi ktoś się urodził. Takie zjawisko występuje u osób przyjmujących tzw. chemię, która powoduje zazwyczaj całkowitą utratę włosów na jakiś czas i jak dotychczas nie odkryto dlaczego tak się dzieje, że mogą odrosnąć „lepsze” włosy niż były przed leczeniem. Gdyby poznano  przyczynę takiej zmiany, być może można by było pomóc ludziom o naprawdę słabiutkich włosach.

Obecnie jedni mogą sobie ponarzekać, że mają zbyt gęste włosy i nie mogą uzyskać w żaden sposób modnej i ładnej fryzury. Inni szukają zaś metod, by ich fryzura była bardziej zagęszczona – czytają informację o zagęszczaniu włosów przeróżnymi sposobami, pytają innych, która z metod jest najlepsza. Jeszcze inni, a dotyczy to tylko panów, godzą się z łysiną i w pewnym momencie zaczynają żyć normalnie, mimo brakujących włosów na głowie. Kolejni zaś decydują się na przeszczep włosów, dzięki któremu znów czują się piękni i dowartościowani.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Cienkie włosy Zdrowe włosy Gnidy Powieki