Jesteś tutaj:

Czy męski zarost jest modny?

Niektórzy Panowie nie przywykli do golenia swojego zarostu. Ba! Bywa, że powodem tego jest fakt, iż po prostu nie znoszą tego robić! Drodzy mężczyźni: Zarost nie jest już tak niemodny jak kilka lat temu dlatego też jeżeli nie lubicie się Golić, lub macie obawy przed skaleczeniem - bo i z takimi komentarzami się spotkaliśmy - nie robcie tego, zapuście brodę. "Zastanawiam się jednak, czy nie będę wyglądał jak człowiek z poprzedniej epoki, jeżeli wyjdę z domu z zarostem" - to wypowiedź jednego z Panów, do którego do min. adresowany jest ten artykuł.

Zarost faktycznie wraca do łask. O ile jeszcze niedawno nie do pomyślenia było, by jakiś znany mężczyzna pojawił się na przykład w telewizji nieogolony, teraz kilkudniowy zarost jest krzykiem mody. Pozornie niedbale zarośnięci mężczyźni wkraczają na salony i podbijają kobiece serca. Jednak żeby osiągnąć taki efekt – wyglądać interesująco, a nie niechlujnie – o zarost trzeba odpowiednio zadbać. Kiedyś modne były Wąsy. Dzisiaj na topie jest kilkudniowy zarost.

Ten pozornie Niedbały zarost to nierzadko efekt długich zabiegów przed lustrem. Wąsy, Broda i Baki mogą być przystrzyżone na wiele sposobów, przybierać różne kształty i długości. Do ich pielęgnacji służą różnego rodzaju maszynki elektryczne, bezprzewodowe trymery, ale także zwykłe maszynki do golenia i Nożyczki. Bez względu na to, czy nosisz brodę, Wąsy, Baki czy kilkudniowy zarost – powinny być one zadbane, pachnące, dobrze przystrzyżone i pasować do kształtu twarzy, tak żeby były ozdobą i chlubą.

Zasady pielęgnacji zarostu:

• Brodę myjemy specjalnym szamponem lub zwykłym szamponem do włosów, potem dokładnie ją osuszamy ręcznikiem; długą brodę rozczesujemy grzebykiem.

• Zarost można usuwać zwykłą jednorazówką, golarką elektryczną lub w sposób bardzo tradycyjny - brzytwą, która wymaga jednak wprawy i precyzji. Wybór narzędzia zależy od długości i jakości włosa. Do miękkich używaj elektrycznej golarki, a twarde najlepiej usunie maszynka o kilku ostrzach.

• Przed goleniem zmiękczamy włosy pianką, żelem lub kremem – można nakładać je ręką lub pędzelkiem (mydło nie jest dobre, ponieważ wysusza skórę).

• Po goleniu smarujemy twarz mleczkiem lub balsamem, który zapobiegnie lub złagodzi podrażnienia skóry (swędzenie, zaczerwienienie, ropne krostki pojawiające się na skutek zapalenia mieszka włosowego). Dodatkowo stosuj kosmetyki nawilżająco-odżywiające i wygładzające.

• Golimy twarz zgodnie z kierunkiem zarostu, aby uniknąć wrastających włosków, zadrapań i zacięć.

• Jeśli masz dłuższe włosy, najpierw przytnij je krótko nożyczkami, a potem zgól maszynką.

• Na koniec wklep wodę zapachową, która pozostawi na brodzie i wokół niej przyjemne uczucie świeżości. Pamiętaj, że te z alkoholem nadmiernie wysuszają skórę twarzy!

• Jeśli chcesz mieć Baki o finezyjnym kształcie lepiej wybierz się do fryzjera, który zrobi to dokładnie i równo z każdej strony.Pamiętaj o brodzie i wąsach podczas jedzenia – uważaj by na włosach nie osadzały się kawałki jedzenia, co wygląda mało estetycznie, nawet przy zadbanej bródce.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Gęste włosy Kolor włosów Kolory włosów Mieszki włosowe Hormony