Jesteś tutaj:

Co warto wiedzieć o włosach

Włosy mogą być atutem w wyglądzie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Właściwie dobrana fryzura potrafi zakryć nie zawsze ładny kształt głowy, zatuszować mało klasyczny owal, nadać całej twarzy interesujący, atrakcyjny wygląd. Nie każdy niestety rodzi się jako posiadacz włosów gęstych, sprężystych, o ciekawym odcieniu, każdy natomiast (poza przypadkami patologicznymi) może mieć wypielęgnowane, starannie uczesane włosy. Takie zabiegi, jak mycie, czesanie, modelowanie wykonuje się najczęściej w domu.

Włosy ładne to przede wszystkim włosy zdrowe. Nie wszystkim wiadomo, że są one jakby czujnikiem w naszym organizmie: pod wpływem zmęczenia, stresów, chorób, niedożywienia włosy zaczynają wypadać, słabną, tracą połysk, są trudne do ułożenia, jednym słowem — przestają być ozdobą. Włosy można również zmęczyć i zniszczyć przez nieodpowiednie wykonywanie trwałej ondulacji, farbowanie, rozjaśnianie, tapirowanie, a także zbyt intensywne lakierowanie, noszenie przez wiele godzin ciężkich i mało przewiewnych okryć głowy.

Właściwa, podstawowa pielęgnacja włosów polega na myciu tak częstym, jak to jest potrzebne dla danego rodzaju włosów, umiejętnym, fachowym stosowaniu chemicznych środków upiększających, systematycznym i dobrym strzyżeniu. Nawet włosy długie należy co pewien okres czasu wyrównać przez małe obcięcie końców. Ponadto w celu wzmocnienia włosów powinno się .stosować dobre kosmetyki, okresowo myć w środkach naturalnych i przyjmować przez kilka tygodni specjalne witaminy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Utrata włosów Mieszek włosowy Hormony Czarne włosy Fryzury