Jesteś tutaj:

Ciąża a włosy

Wydaje się, że ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu – matka musi odżywić siebie i rozwijający się w niej nowy organizm. Wydaje się, że to niezbyt korzystny okres dla kobiecej urody.

Okazuje się, że jest odwrotnie i większość kobiet – tych szczególnie, które nie mają problemów zdrowotnych lub problemów z utrzymanie ciąży – zaczyna w czasie ciąży wyglądać kwitnącą. Włosy są wtedy pod specjalną ochroną, o czym nie każda mama nawet wie, bowiem duża produkcja estrogenu powoduje niemal zupełne zatrzymanie produkcji prolaktyny – jest ona odpowiedzialna za wypadanie włosów, a zaczyna przybywać lizyna, która wstrzymuje wypadanie włosów i utrzymuje włosy w stanie wzrostu..

Zazwyczaj przez dziewięć miesięcy kobiecie w sensie dosłownym nie spada włos z głowy. Wszystkie wymienione czynniki powodują, że włosy ciężarnych kobiet są gęste i zdrowe . W zasadzie tylko jakaś choroba skóry lub zaburzenia, które w rezultacie mogą w jakiś sposób zagrażać ciąży powodują w tym czasie wypadanie włosów.

Okazuje się, że nawet te 100 włosów, które codziennie każdy z nas gubi z przyczyn fizjologicznych. Włosy ciężarnej są cały czas w fazie anagenu, czyli po prostu rosną bez odpoczynku., w zasadzie kobieta ma poczucie, że włosów jej ciągle przybywa i nie jest to złudne, ponieważ odrastają włosy, które przed ciążą były w stanie telogenowym. W normalnym stanie jest na głowie równowaga, ponieważ miej więcej tyle samo włosów wypada, jak i wyrasta. W ciąży jedynie przebywa włosów.

W zasadzie kobiety w ciąży mniej niż normalnie używają kosmetyków, które mogą zaszkodzić włosom, toteż nie ma takich sytuacji, że kobieta „spali” sobie włosy i przesuszone będą się powoli wykruszać .

Należy zatem uznać, że ciąża to czas, by cieszy c się pięknymi włosami i nie myśleć o tym, jak będą wyglądać po urodzeniu dziecka.

Młode mamy sygnalizują jeszcze jeden problem – otóż często w czasie ciąży potrafią pojawić się włosy w miejscach nietypowych – wiele mam opisuje włosy na brzuchu – często jest ich sporo , są zazwyczaj ciemne i mocne. Ale nie należy się nimi przejmować – po urodzeniu dziecka jest po nich tylko wspomnienie – włosy te bardzo szybko wypadają.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Utrata włosów Strzyżenie włosów Grube włosy Łysienie u dorosłych Kolor skóry