Jesteś tutaj:

Błędy, które szpecą twój wygląd!

Czy kiedykolwiek czułaś się, jakby coś było kompletnie nie tak z twoimi włosami, ale nie wiedziałaś do końca co? My tego doświadczyliśmy, i skonsultowaliśmy się z doświadczonym stylistą Damianem Santiago, który łaskawie nakreślił nam popełnione przez nas błędy. Przyznajemy się, że nie była to przyjemna rozmowa, ale będziesz nam za to wdzięczna. Poniżej znajdziesz listę najczęściej popełnianych błędów.

Nieuzasadnione obcinanie włosów. Powiedzmy, że na twojej głowie znajduje się kosmyk włosów, który jest jakby dłuższy, luźniejszy lub dziwniejszy od pozostałych. Masz ochotę go obciąć – ale nie rób tego samodzielnie! „Wszystko wróci do normy pod prysznicem” – twierdzi Santiago. Jeśli jednak nie masz czasu na wzięcie prysznica, po prostu zwilż włosy i równomiernie rozprowadź odrobinę żelu do stylizacji włosów. Jak tylko zaczniesz obcinać, trudno jest przestać, a jeszcze trudniej będzie Ci utrzymać jakość fryzury.

Niewłaściwe korzystanie z produktów. Damian nazywa to „nadużyciem produktu” i wyjaśnia, że często jest trudno rozszyfrować język na etykietach wielu produktów. Język używany na wielu etykietach jest kompletnie niezrozumiały. Efektem używania niewłaściwych produktów mogą być osłabione, tłusto wyglądające włosy, lub przeciwnie - rozwichrzone włosy. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest powstrzymanie się od zakupów na zasadzie prób i błędów i konsultacja z profesjonalistą. Specjaliści doradzą ci, które produkty są właściwe dla Twojego rodzaju włosów oraz dla rezultatów jakie chcesz osiągnąć.

Nadużywanie kosmetyków.  Kolejnym NIE jest nadużywanie kosmetyków, które może prowadzić do ciężkich, martwo wyglądających włosów. Pamiętaj, że większość kosmetyków jest silnie skondensowanych (nawet szampony!), zatem należy używać ich w niewielkich ilościach. Nie zapominaj, że zawsze możesz użyć więcej kosmetyku w późniejszym czasie.

Szufladkowanie. Jesteś w stanie widzieć tylko przednią część twoich włosów, ale nie zapominaj o tym, że świat widzi także pozostałą część twojej głowy. Zbyt wiele kobiet spędza zbyt wiele czasu próbując pięknie wymodelować włosy wokół twarzy, nie pamiętając o tym, że całość powinna współgrać z całością Twojego wyglądu. Damian twierdzi, że kiedy skończy obcinać włosy i chce pokazać klientkom boki oraz tył głowy, większość odmawia, twierdząc, że i tak nigdy tam nie patrzą. Czy trzeba coś dodać?

Pomyłkowy wybór niepraktycznej fryzury. Zanim wybierzesz fryzurę, musisz zrozumieć jedną rzecz: Po opuszczeniu salonu będziesz musiała samodzielnie pielęgnować fryzurę. „Dobry fryzjer jest w stanie odtworzyć każdą fryzurę” – twierdzi Damian, „ale czy taka fryzura będzie dla ciebie praktyczna?” Zanim zdecydujesz się na jakąś fryzurę, weź pod uwagę strukturę twoich włosów, ich długość oraz to czy są zdrowe, a także jak wiele czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić na ich pielęgnację. „Jeśli nie weźmiesz tych czynników pod uwagę zanim zdecydujesz się na zmianę fryzury możesz stać się niewolnikiem Twojego fryzjera”.

Bezceremonialne ignorowanie wskazówek udzielanych przez stylistę. Przeczytałaś wcześniej, że powinnaś przynieść zdjęcia na spotkanie z fryzjerem by ułatwić komunikację, pamiętaj także, iż musisz brać pod uwagę to co radzi ci  twój fryzjer. Aby ułatwić fryzjerowi jego pracę, musisz uwierzyć w jego kompetencje. Jeśli mu nie ufasz, znajdź innego.

Błędy w wyborze koloru. Pomimo faktu, że wszystkie kolory włosów są piękne, niekoniecznie muszą być one piękne na twojej głowie. Zatem jeśli farbujesz bądź rozjaśniasz włosy, ostrożnie rozważ który kolor będzie uzupełniał odcień twojej skóry. Ważne jest by kolor włosów współgrał z odcieniem skóry. Przynieś fotografię z kolorem, który planujesz nałożyć i skonsultuj go z twoim stylistą.

Zderzenie koloru brwi z kolorem włosów. Brwi wyglądają najlepiej, kiedy uzupełniają kolor włosów. Pamiętaj również, że powinny być one pół lub cały odcień jaśniejsze od najciemniejszej części twoich włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Gęste włosy Struktura włosa Fryzura Włosy Kok ślubny