Jesteś tutaj:

Badanie pierwiastkowe włosa

Badanie pierwiastkowe włosa jest bardzo nowoczesną i dokładną metodą, dzięki której można określić stan biochemiczny organizmu. Analiza ta jest o tyle wiarygodna, że badania naukowe potwierdziły ścisłą zależność między mikroelementami w całym organizmie człowieka, a tymi, które stwierdza się we włosach. Zawarte we włosach informacje są cenniejsze z medycznego punktu widzenia niż analiza krwi.

Skład krwi jest bardzo zależny między innymi od emocji. Nie będzie więc do końca wiarygodny wynik jej badania u dziecka, które traktuje wszelkie czynności medyczne co najmniej jak największą krzywdę na Ziemi. Wiadomo też, że obraz krwi zmienia się w zależności od pory dnia, a nawet w związku z pokarmami, które zjedliśmy wczoraj na kolację. Takiej zmienności nie ma we włosach – jeśli w organizmie brakuje jakiegoś pierwiastka, to nie znajdziemy go również we włosach, natomiast we krwi może się pojawić na chwile (będzie np. pochodził z posiłku z poprzedniego dnia). Nic więc dziwnego, że analiza pierwiastkowa włosa pozwala na prześledzenie wręcz naszej „historii pierwiastkowej”. Poza tym nic się tutaj nie zmienia tak szybko jak we krwi.

Naukowcy są zachwyceni diagnostycznymi możliwościami jakie daje analiza pierwiastkowa włosa, która pozwala wykryć znacznie wcześniej wiele chorób, łącznie z alergiami, zaburzeniami neurologicznymi czy hormonalnymi. Specjaliści twierdzą, że rzadko które badanie daje tyle informacji o zdrowiu pacjenta jak analiza włosa. Z kolei sceptycyzm lekarzy może wynikać z niewiedzy lub z braku umiejętności poprawnego interpretowania sporej dawki nieco innych danych niż daje morfologia krwi. W zasadzie pobranie włosów do badania nie stanowi problemu – potrzebne jest pasemko długości około 4 cm, które powinno być wcięte bliżej skóry (końcówki są zbyt zanieczyszczone przez powietrze pełne opadów). Niestety, kobiety, które malują włosy nie mogą się poddać takiemu badaniu.

Warto jednak znaleźć pracownię, która wykonuje takie badania, bo zazwyczaj oprócz wyników analizy pierwiastkowej włosa, możemy otrzymać komentarz specjalisty. Bez tego badanie będzie dla nas niezbyt czytelne. Niestety, jest to badanie w pełni płatne i nie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z drugiej jednak strony, zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, zarówno w przypadku, gdy wystarczy zastosować jedynie odpowiednią profilaktykę, jak i wtedy, gdy potrzebne jest specjalistyczne leczenie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Cienkie włosy Kondycja włosów Warkoczyki Liszaj mieszkowaty Grzybica