Jesteś tutaj:

O suszarkach do włosów słów kilka

   Przed wynalezieniem współczesnej suszarki, która
   zrewolucjonizowała fryzjerstwo, każdy, kto chciał
   przyśpieszyć schnięcie swoich włosów, musiał siedzieć
   pod staromodnymi kloszami u fryzjera. Dzisiejsze
   suszarki bardzo oddaliły się od pierwszych suszarek, które
   wyewoluowały z odkurzaczy tak wiele lat temu.

   Kiedy przemysł związany z suszarkami rozkwitł, to samo stało się
   z liczbą modeli i szerokim wachlarzem ich specjalnych możliwości.
   Dzisiejsze suszarki dostarczane są w imponującym asortymencie
   rozmiarów, kształtów, kolorów i cen. Na swój sposób kupowanie
   suszarki może być równie skomplikowane, jak wybór samochodu.

 
Podstawowe fakty dotyczące suszarek

Kupując suszarkę, weź pod uwagę następujące rzeczy:

1. Suszarka w jednym rozmiarze nie pasuje do wszystkiego.

2. Modele są projektowane specjalnie dla profesjonalistów bądź normalnych klientów.

3. Generalnie dostajesz to, za co płacisz.

4. Nie ma czegoś takiego, jak „najlepsza” suszarka. Prawda jest taka, że co jest najlepsze dla jednej osoby, może być najgorsze dla innej.

5. Większość suszarek, zarówno profesjonalnych, jak i tych do domowego użytku, jest importowana. Tak jak w przypadku niektórych modeli samochodów, ten sam silnik zostanie zapakowany w inną obudowę z innymi opcjami i inną ceną.

6. Model suszarki powinien być wybrany specjalnie dla Twojego typu włosów, ich faktury, fryzur oraz stylu życia. Rozejrzyj się, zanim coś kupisz.

7. Ceny modeli suszarek spadły przez lata, pozwalając klientom wybrać więcej niż jedną suszarkę dla różnych potrzeb, na przykład do użytku domowego i na podróż.

8. Kupuj suszarki z mnóstwem specjalnych możliwości (chłodny podmuch, różne ustawienia temperatur, końcówka z dyfuzorem, koncentratory powietrza itd.,) tylko jeśli planujesz używać ich wszystkich.

Badania konsumenckie prowadzone przez ponad dziesięć lat pokazują, że technologia suszarek ewoluuje w zastraszającym tempie. Przez te lata w suszarkach pojawiły się nowe technologie, w tym ceramiczna, jonowa i turbo. Tradycyjne suszarki sprzed dziesięciu lat odeszły w niepamięć.

 
Jeśli potrzebujesz suszarki z huraganową prędkością i gorącą temperaturą, przygotuj się na długie i ciężkie poszukiwania. Po wprowadzeniu każdej nowej metody suszenia, stare modele znikają.

Profesjonalista a normalny użytkownik
Większość konsumentów nie potrzebuje profesjonalnej suszarki,
chyba że mają oni bardzo specyficzne potrzeby albo planują,
że suszarki używać będzie codziennie 8-10 osób. Profesjonaliści
używają swoich suszarek cały dzień, na 10 do 15 klientach. Eksploatują je bardzo intensywnie, bez przerwy włączając je i wyłączając i zmieniając temperaturę z zimnej na ciepłą i z powrotem. Profesjonalne suszarki są zaprojektowane do bardzo intensywnej pracy. Odbija się to na ich cenie.

Jeśli należysz do osób, które nadają swoim rzeczom imiona i nie znoszą zmian, być może zechcesz zainwestować w profesjonalną suszarkę i używać jej przez lata. Wadą tego planu jest fakt, że stracisz możliwość skorzystania z wielu nowych technologii, które się w międzyczasie pojawią – a przy obecnym tempie rozwoju branży pojawią się one z pewnością.


Pamiętaj aby przed suszeniem zabezpieczyć włosy preparatem termoochronnym. 

                  

Masz to, za co zapłacisz 
Pamiętaj, że tradycyjne firmy, jak Conair czy Remington, oferują gwarancje na wszystkie modele produkowanych przez siebie suszarek. Tańsze, niemarkowe suszarki, które można kupić w normalnym sklepie, mogą nie mieć żadnej gwarancji. Dokładnie to sprawdź. Być może zaoszczędzisz na takiej taniej suszarce kilkadziesiąt złotych, ale na dłuższą metę są szansę, że zepsuje się ona po kilku miesiącach i tylko stracisz na naprawie. Jako że różne modele suszarek różnych producentów mogą mieć ten sam silnik, wiele suszarek właściwie prawie się od siebie nie różni. Utrudnia to klientom rozróżnienie, który model albo które modele są „najlepsze”.

W rzeczywistości najlepsza suszarka to taka, która najlepiej pasuje do Twoich włosów: ich rodzaju, struktury i sposobu, w jaki je układasz. Nie każdy potrzebuje suszarki ze wszystkimi cudami techniki. Jeśli masz średniej długości włosy i układasz je z pomocą suszarki, mniej skorzystasz na technologii jonowej, niż ktoś, czyje włosy bardzo się puszą albo są zniszczone. Niezależnie od tego, czy kupisz prostą czy supernowoczesną suszarkę, najważniejsze, żeby była doskonale dopasowana do Twoich potrzeb. 

Nowinki techniczne – kupuj tylko to, czego potrzebujesz
Ustawienia temperatury bardzo się od siebie różnią. Większość suszarek na poziomie 1500 do 1875W będzie zupełnie wystarczająca. Spotkasz się także z różną długością przewodów. Większość ekspertów zaleca, żeby wybrać suszarkę z przewodem o długości od od 1.80 do 2.7m. Jeśli masz w domu nadmiar przedłużaczy, możesz się, rzecz jasna, obejść ze znacznie krótszym.

Układanie włosów suszarką
Niektóre suszarki są wyposażone w automatyczny zwijacz przewodu, który pozwala wciągnąć przewód do rączki suszarki za pomocą przycisku. Jeśli masz bzika na punkcie porządku albo jeden z domowników to małe dziecko bądź zwierzak, taka suszarka będzie jak znalazł.

Nasadki na ogół najlepiej sprawdzają się z tymi suszarkami, dla których zostały zaprojektowane. Uniwersalne nasadki można kupić osobno, ale zawsze istnieje ryzyko, że nie będą pasowały idealnie; w wypadku kupna nasadek zaprojektowanych dla konkretnego modelu suszarki masz gwarancję, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Duże znaczenie mają też waga i przenośność suszarki. Niektóre modele są bardzo lekkie, inne natomiast ważą o wiele więcej. W zależności od tego, ile czasu spędzasz z suszarką, warto zastanowić się nad tym, jak łatwo będzie nią manewrować i utrzymać ją nad głową. Jeśli Twoje włosy są kręcone bądź faliste i lubią się puszyć, Twoja suszarka powinna mięć odpowiednią nakładkę z dyfuzorem, dłuższą bądź krótszą, a być może obie.

Większość suszarek pochodzi z importu
Większość suszarek, zarówno profesjonalnych jak i komercyjnych, importuje się z innych krajów, jak Włochy, Chiny, czy południowo-wschodnia Azja. Jak niektóre modele samochodów, suszarki mają często ten sam silnik w różnych obudowach, z różnymi dodatkami i w różnych cenach. Wybierz suszarkę odpowiednią dla Twoich włosów: ich rodzaju, faktury i sposobu, w jaki je układasz. Dobierz moc silnika suszarki do rodzaju swoich włosów. Grube albo długie wymagają suszarki z silnikiem wystarczająco mocnym, żeby poradził sobie z nimi w rozsądnym czasie. Odpowiednia moc to 1500W.

Jeśli Twoje włosy są cienkie albo po prostu szybko schną, nie potrzebujesz aż tak mocnego silnika. Fryzjerzy stosują suszarki, które są w stanie wysuszyć włosy tak szybko, jak to tylko możliwe – chyba, że włosy są bardzo cienkie, wtedy ustawiamy je na niższą temperaturę.

W ostatnich latach ceny spadły
W ostatnich latach ceny suszarek spadły, możesz więc na tym skorzystać i kupić więcej, niż jedną – na przykład do domu i w podróż.

Jeśli uwielbiasz nowinki techniczne
Jeśli używasz suszarki na co dzień i polegasz na niej jako na głównej pomocy przy stylizacji, zapewne zechcesz kupić najlepiej wyposażony model, zawierający w sobie wszystkie najnowsze technologie ceramiczne, jonowe czy turbo. Możesz liczyć na to, że technologia suszarek nadal będzie iść do przodu i ciągle dodawane będą nowe możliwości.
Zobacz jak nasz fryzjer wykonuje elegancką fryzurę za pomocą suszarki i szczotki

 


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Wzrost włosów Wzrost włosa Farbowanie włosów Liszaj mieszkowaty Biotyna