Jesteś tutaj:

Włosy cienkie i rzadkie – niestety także krótkie

Każda kobieta, która ma cienkie i rzadkie włosy wie doskonale, jakim jest to utrapieniem. Włosy, których jest po prostu mało nie wyglądają zbyt estetycznie. Trudno ułożyć z nich jakąkolwiek modną fryzurę. Niemalże niemożliwe jest, by zakryć nimi takie defekty twarzy jak odstające uszy czy zbyt szeroki owal twarzy. Włosy, których prawie wcale nie ma, nie są już ozdoba, a raczej – zmorą kobiety. Słuchamy więc dobrych rad na uniesienie włosów u nasady, zwiększenie ich objętości, jednak wszystkie one wydają się być nieskuteczne. Dlatego warto zastosować się do dwóch podstawowych zasad, gdy ma się takie włosy: odpowiednio je pielęgnować, a także... pokochać takimi, jakie są i dobrać fryzurę odpowiednią do takiego rodzaju włosów!

Pielęgnacja włosów cienkich i rzadkich
Cienkie oraz rzadkie włosy wymagają niezwykle starannej pielęgnacji. Ważne jest, by zawsze były świeże, czyste i jak najbardziej puszyste, by nie sprawiały wrażenia oklapniętych. Dlatego też podstawowa rada dla posiadaczek takich włosów to: myj włosy gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Włosów cienkich jest mało i nawet najmniejsze przetłuszczenie jest na nich bardzo widoczne. Do mycia należy używać kosmetyków powiększających objętość włosa. Zawierają one specjalnie cząsteczki, które „oblepiają” włos i sprawiają, że wydaje się on grubszy, a fryzura gęstsza. Po umyciu warto wetrzeć we włosy odżywkę, która również będzie z tej samej serii powiększającej objętość. Ona wzmocni działanie szamponu.

Ważne jest, by używać jak najmniej kosmetyków wygładzających, odżywek bez spłukiwania, wszelkich lakierów i pianek. Powszechnie popełnianym przez kobiety błędem jest spryskiwanie włosów cienkich tuz u nasady lakierem i tapirowanie w celu zwiększenia ich objętości – włosy potraktowane w ten sposób wyglądają nienaturalnie, szybko się niszczą i wypadają, co sprawi, że będzie ich jeszcze mniej. Warto jednak suszyć włosy trzymając głowę u dołu, przed wysuszeniem można nałożyć na nie odrobinę pianki dodającej objętości.

Ciekawym trikiem, stosowanym zasadniczo na łysienie, jest używanie specjalnych mikrowłókien. Występują one w postaci drobniutkich przezroczystych igiełek naładowanych elektrostatycznie. Takie igiełki wtarte we włosy przytwierdzają się do nich i bardzo dyskretnie i prawdziwie zagęszczają włosy. Igiełki te można zakupić w specjalnych sklepach wysyłkowych, są bardzo wydajne i łatwe w aplikacji.


Zacznij kreować krótkie fryzury!
Wbrew pozorom z włosów rzadkich i cienkich, pozbawionych objętości, można stworzyć mnóstwo ciekawych fryzur. Przede wszystkim, jeśli mamy włosy dłuższe, zastanówmy się nad noszeniem fryzur gładkich, wręcz przylizanych. Obecnie bardzo modne są fryzury w stylu retro, świetnie wyglądają także włosy potraktowane brylantyną lub żelem, przygładzone nieco zbyt przesadnie. Gdy do tego doda się ciekawą spinkę do włosów lub inną ozdobę, łatwo możemy wykreować nowy trend na bardzo gładkie, przylizane włosy. Z pewnością podchwyci go wiele innych kobiet z podobnym problemem! Ważna uwaga – należy dokładnie zastanowić się nad tego typu stylizacją, gdyż wymaga ona odpowiednich warunków urodowych, w szczególności rysów twarzy – nie mogą one być zbyt wyraziste, bo taka fryzura podkreśla wszelkie niedoskonałości twarzy.

Pokochaj też siebie w krótkiej fryzurze! Może się przecież okazać, że krótka lub wręcz chłopięca fryzura jest idealna dla Ciebie! Dzięki takiemu odważnemu strzyżeniu raz na zawsze pozbędziesz się nie tylko smętnego wyglądu. Pozbędziesz się też codziennych zmartwień dotyczących tego, jak układać i pielęgnować cienkie włosy! Często włosy krótkie wymagają jedynie tylko umycia i ewentualnej stylizacji pianką lub żelem. Jeśli borykasz się z problemem rzadkich i cienkich włosów, zamiast każdego dnia męczyć się z ich pielęgnacja i układaniem, zafunduj sobie krótką fryzurkę.

Nawet najbardziej zaawansowana pielęgnacja włosów nie sprawi, że staną się one trwale grubsze i mocniejsze. Oczywiście w tym celu można je wzmacniać odpowiednią dieta i suplementami, ale daje to tylko nieznaczny efekt, nie sprawi, że włosów na głowie przybędzie dwukrotnie więcej. Dlatego lepiej się pogodzić z rodzajem swoich włosów – taka ich natura i zmienić się tego nie da. Nie ma natomiast przeciwwskazań, by zmienić radykalnie swoja fryzurę! Jest jeszcze jeden plus z posiadania krótkich włosów – znakomicie odmładzają, odświeżają i są niezwykle wygodne do noszenia oraz w pielęgnacji!

Wystarczy rozejrzeć się na ulicy, jak wiele kobiet chodzi w krótkich włosach. Z pewnością mało która ścięła je dla kaprysu czy dla wygody – najpewniej większość z nich zrobiła to właśnie po to, by zatuszować to, jak mizernymi włosami obdarzyła je natura. I trzeba przyznać, że jest to sposób rzeczywiście najlepszy spośród wszystkich dostępnych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Regeneracja włosów Cebulki włosów Biopsja