Jesteś tutaj:

Modne strzyżenie idealne na ciepłe dni

Wiosną warto podarować sobie odrobinę świeżości. Każda pani będzie wyglądać ciekawie w krótkich włosach, ale jest jeden, bardzo ważny warunek: Strzyżenie musi być perfekcyjne. Krótka fryzura najczęściej jest cieniowana i po tym właśnie zabiegu fryzjerskim poznaje się mistrza w sztuce. Kreatywność w cięciu rozpoznaje się miedzy innymi po tym, że włosy układają się praktycznie same, jednak wymagają systematycznego podcinania – w zależności od szybkości wzrostu włosa trzeba to robić, co 3-5 tygodni.

Twarzowa asymetria
W zależności od kształtu twarzy można wybrać strzyżenie asymetryczne, które nadal jest szalenie modne lub bardziej tradycyjne – symetryczne. Należy pamiętać, że krótka fryzura nie musi być nudna. Tradycyjna "chłopczyca" może nabrać nowego wyrazu, gdy zetnie się na skos grzywkę i od strony skroni zostawi długie pasmo. Bardzo ciekawie wyglądają fryzury, które są nie tylko asymetryczne ze względu na strzyżenie, ale również są podkreślone kolor
em.

Strzyżenie, które jest już klasyką
Klasyka, to w zasadzie wszystko, co przetrwa próbę czasu i co pewien czas pojawia się, jako odświeżony hit modowy. Taką klasyką, która jeszcze kilka sezonów temu była hitem, jest bob. Bob wymaga bardzo dobrego strzyżenia. Fryzura ta nadaje włosom objętości, ponieważ włosy strzyże się warstwami, kierując się zasadą, że włosy najkrótsze znajdują się pod spodem, a najdłuższe, oczywiście, na wierzchu. Bob sprawia, że nawet włosy, które są niepodatne na różne układanie zaczynają się w naturalny sposób podwijać.

Niby stara, a jednak nowa
Lob, czyli wariacja na temat boba to szalenie twarzowa fryzura, którą łatwo polubić. Strzyżenie loba wymaga również podobnego strzyżenia jak bob z tą różnicą, że włosy okalające twarz są dłuższe i sięgają ramion. Fryzura najładniej wygląda z prostymi włosami – wariacją może być tu grzywka lub zupełnie odkryte czoło.

Panie o kręconych włosach nie muszą czuć się dyskryminowane, ponieważ w przypadku loba prostowanie loków nie jest konieczne. Fryzura bowiem świetnie nadaje się do włosów kręconych i część pań nawet woli je w takiej formie, co więcej, część dziewczyn kręci włosy, najczęściej końcówki, żeby lob nabrał nowego wyglądu.
Fryzura należy to trendu fryzur bezpiecznych i jednocześnie eleganckich. Wiele pań wybiera ją w czasie zapuszczania włosów, gdy właśnie długość włosów do ramion zazwyczaj bywa nijaka – lob to zdecydowanie zmienia.

Bardzo krótkie strzyżenie
Tego typu strzyżenie nosiło kiedyś nazwę „na zapałkę”. Pasuje ono przede wszystkim do pań o regularnych rysach twarzy – kobiety o okrągłej lub kwadratowej buzi nie będą dobrze się prezentować w tak krótkim cięciu. Bardzo przemyślnie trzeba wystylizować grzywkę, najlepiej w drapieżne pazurki, gdy buzia jest podłużna i szczupła. W takiej fryzurce ważne jest perfekcyjne cięcie, gdyż włosy nad karkiem i uszami są bardzo króciutkie. Przy takim strzyżeniu widać bowiem każdą niedokładność.

Strzyżenie włosów długich

Strzyżenie długich włosów nie zawsze oznacza skrócenie ich w zdecydowany sposób. Włosy długie wymagają bowiem co kilka tygodni delikatnego podcięcia, dzięki któremu, szczególnie rozpuszczone wydają się idealne. Podcinanie końcówek nie polega tylko na równym ścięciu paru milimetrów włosów. Wielu mistrzów grzebienia ma swoje tajemnice, które dotyczą właśnie skracania końcówek. Czasami najlepiej wyglądają końcówki w sposób niewidoczny dla oka wycieniowane.

Lata 40-ste...
Obecnie w stylizacji wielu mistrzów grzebienia odwołuje się do lat 40-tych i taka sytuacja trwa już od prawie dwóch sezonów. Stylizacja na ten okres w modzie wymaga bardzo dobrego strzyżenia. Wiele pracy wymaga zakręcenie włosów, często przy pomocy powracającej do łask trwałej ondulacji, by loki wyglądały lekko i naturalnie (w zasadzie wszystkie fryzury z tamtego okresu wymagają mocnego skrętu).

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Utrata włosów Kolor włosów Hormony Gnidy Hirsutyzm