Jesteś tutaj:

Trwałe prostowanie włosów

Miliony kobiet na całym świecie marzą o tym, aby mieć idealnie proste włosy. Nie zawsze jednak mamy takie z natury, dlatego często za wszelką cenę dążymy do tego, aby osiągnąć swój cel. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się pod natłokiem różnego rodzaju kosmetyków i preparatów, które pozwalają nam zdyscyplinować włosy, wygładzić je, wyprostować.

Nierzadko również sięgamy po prostownice, które możemy kupić nawet w zwykłym supermarkecie za niewiarygodnie niską cenę. Działają one bardzo wysoką temperaturą na nasze włosy i sprawiają, że na jakiś czas pozostają one proste. Niewątpliwie po każdym myciu włosów zabieg prostowania należy powtórzyć. Mimo tego, że często po prostowaniu włosów nakładamy na nie jeszcze jakieś kosmetyki utrwalające, to i tak następnego dnia ponownie sięgamy po prostownicę. Nasze włosy pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych – wiatru, deszczu, a przede wszystkim większej wilgoci w powietrzu zaczynają się falować, a niekiedy nawet kręcić. Wówczas nawet uprzednie prostowanie włosów na niewiele się zdaje.

Wiele z nas również sięga po żelazko. Być może kiedyś był to bardziej popularny sposób prostowania włosów, ale i dziś niektórym z nas się to zdarza, kiedy nie mamy pod reką prostownicy. Faktem jest, że w ten sposób również przegrzewamy nasze kosmyki sprawiając, że stają się one bardziej kruche, łamliwe, a przede wszystkim przesuszone. Chcąc uzyskać proste włosy na dłużej i w bardziej bezpieczny dla ich zdrowia i kondycji sposób, warto jest sięgnąć po bardziej zaawansowane technologie.

Trwałe prostowanie włosów

Od wielu już lat w licznych salonach fryzjerskich oferowane jest trwałe prostowanie włosów. Jest to specjalistyczny zabieg, który ma na celu wyprostowanie naszych kosmyków nie na trwałe, ale na okres 2-3 miesięcy. Salony fryzjerskie gwarantują nam, że przez ten czas, nawet przy dużej wilgoci w powietrzu, nawet przy sporym wietrze, nawet po myciu włosów, nasze kosmyki będą wciąż proste, a my nie będziemy musiały sięgać co dzień po prostownicę.

Wśród zabiegów, które dają nam efekt prostych włosów, są zarówno te, które wygładzają powierzchnię kosmyków, jak również te, które de facto je prostują, kiedy naturalnie nasze kosmyki przejawiają tendencję do falowania lub też skręcania. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że po nich włosy przestają się puszyć.

Niewątpliwie prostownica działając na nasze kosmyki wysoką temperaturą sprawia, że ich struktura ulega zniszczeniu. Tym bardziej jest to widoczne wtedy, kiedy prostownicy używamy codziennie. Zatem zabiegi specjalistyczne w gabinetach fryzjerskich, które gwarantują nam efekt prostych włosów są dla nich znacznie lepsze, ponieważ nie niszczą ich tak bardzo, jak również nie nadwyrężają ich zdrowej kondycji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie zabiegi są dość kosztowne, choć niewątpliwie warte swojej ceny.

Bez względu na rodzaj zastosowanej metody podczas prostowania włosów w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim, możemy być pewne, że trwałe prostowanie włosów będzie chroniło je przed wilgocią. Z pewnością z czasem nasze włosy będą mniej sypkie, niż miałoby to miejsce po zwykłym prostowaniu włosów, ale najważniejsze jest dbanie o ich zdrowy wygląd. Kolejną korzyścią wynikającą z takiego zabiegu jest to, że i Ty sama zaoszczędzisz swój czas. Nie będziesz już musiała stać co dzień przed lustrem z prostownicą w ręku. Wystarczy, że dobrze rozczeszesz włosy, a one będą wciąż proste.

Straight’n Shine

Straight’n Shine to metoda trwałego prostowania włosów, która znajduje się w ofercie kliniki Handsome Men w Warszawie. Gwarantuje ona efektywne, długotrwałe prostowanie włosów zapewniając jednocześnie ochronę kosmyków na całej ich długości. Dzięki niej można prostować włosy typu europejskiego, kaukaskiego, latynoskiego i azjatyckiego.

Klientki kliniki Handsome Men, które dotychczas skorzystały z tej metody trwałego prostowania włosów wiedzą, że kosmyki stają się jedwabiście gładkie na długo, są proste i mają ten niepowtarzalny połysk. Dzięki temu włosy bardzo łatwo się rozczesują, nie wymagają stosowania prostownicy i są doskonale zdyscyplinowane, nie puszą się, ani nie elektryzują.

Preparaty z serii Straight’n Shine są łatwe w aplikacji i nie obciążają kosmyków. Zabezpieczają je natomiast przed działaniem wysokiej temperatury tworząc na ich powierzchni niewidoczny film. Ta metoda prostowania włosów jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą mieć zdrowe, lśniące włosy, a jednocześnie nie chcą rezygnować z marzeń o ich gładkości i prostej teksturze.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Przedłużanie włosów Uszkodzenia włosów Grzywka Łupież Dercos Aminexil