Jesteś tutaj:

Tajemnice stylizacji włosów

Zadbana fryzura powinna być wizytówką człowieka, ale czasami niewłaściwie wykonana stylizacja może przynieść zupełnie odwrotny skutek. Obecnie w sklepach możesz znaleźć mnóstwo kosmetyków służących do układania włosów. Wśród nich znajdziesz między innymi: lakiery, pianki, żele, lotiony, woski, czy pasty. Służą one do modelowania i utrwalania fryzury. Mogą być pomocne również przy codziennej pielęgnacji włosów. Są trwałe, odporne na wilgoć i łatwe do usunięcia. Wiele z nich działa ochronnie, zapobiega puszeniu się włosów na wilgotnym powietrzu i ich elektryzowaniu się.

Preparaty do stylizacji włosów

Żel
– służy do nabłyszczania i utrwalania fryzury. Pomaga podkreślić pazurki, loki, pasma i fale. Stosując żel nie narazisz swoich włosów na przetłuszczanie. Jednocześnie produkt chroni włosy przed przesuszeniem. Jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Nakłada się go na suche lub wilgotne pasma i rozprowadza po nich grzebieniem.

Lakier
pełni funkcję ochronną. Chroni przed wiatrem, wilgocią i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby dobrze spełnił swoje zadanie musisz go umiejętnie rozprowadzić po włosach. Najlepiej jest go rozpylać w odległości nie mniejszej niż 30 cm. Wtedy dobrze pokryje czuprynę. Nie zaleca się używania go w zbyt dużej ilości, ponieważ może to spowodować sklejanie kosmyków.
Krem – nawilża i natłuszcza włosy, zwiększa ich objętość i gęstość, ułatwia rozczesywanie splątanych kosmyków. Doskonały do włosów zniszczonych farbowaniem. Nie zaleca się stosować do pasm przetłuszczających się i długich.
Wosk
- nadaje kształt, połysk i miękkość włosom.
Brylantyna
– delikatnie natłuszcza włosy, nabłyszcza i wygładza je. Polecana jest szczególnie do pasm przesuszonych, farbowanych i rozjaśnianych.
Pianka
– ułatwia modelowanie, naturalnie utrwala fryzurę, lekko ją usztywnia. Zapobiega opadaniu i przetłuszczaniu włosów.
Lotion
– po użyciu włosy lepiej się układają, są bardziej sprężyste, są mniej splątane.
Maski do włosów
– po ich użyciu włosy błyszczą. Aby uzyskać efekt pełnego blasku należy po każdym myciu aplikować odpowiednią maskę.

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Keratyna do włosów
W ostatnim czasie zabiegi, w których wykorzystywana jest keratyna robią się coraz bardziej popularne. Stosuje się ją w celu wzmocnienia, wygładzenia i wyprostowania włosów.  Po zabiegu są one bardziej gładkie, miękkie i błyszczące, oraz są mniej podatne na pękanie.

Prostownice do włosów
Dzięki niej będziesz mogła szybko ułożyć gładką fryzurę niezależnie od tego czy masz włosy kręcone, czy proste. Prostownica jest jednym z częściej używanych akcesoriów do stylizacji.

Suszarki do włosów
Jest to jeden z wielu akcesoriów wykorzystywany do stylizacji włosów. Na rynku znajduje się wiele rodzajów suszarek. Nie wszystkie z nich są bezpieczne dla włosa, niektóre niszczą jego strukturę.

Lokówka do włosów
Za pomocą lokówki możesz ułożyć na głowie fale i loki o różnej wielkości. Urządzenie posiada różną średnicę. Im mniejsza jest jej średnica tym drobniejsze loki. Przed każdym zabiegiem kręcenia włosów musisz na nich wcześniej rozprowadzić  balsam lub serum chroniące przed wysokimi temperaturami.

Odżywka do włosów
Ten rodzaj kosmetyków poprawia kondycję włosów i jednocześnie pielęgnuje je. Odżywka jest szczególnie przydatna w przypadku suchych lub uszkodzonych pasm. Produkty te zawierają w swoim składzie substancje, które zatrzymują wilgoć w obrębie włosa. Są to: gliceryna, glikol propylenowy, sorbitol. Odżywka chroni kosmyki przed uszkodzeniami związanymi między innymi z:

-  zanieczyszczeniami,

-  promieniowaniem UV,

-  działaniem chloru zawartego w wodzie,

-  z wysoką temperaturą (ciepło z suszarki lub lokówki).

Wykorzystano zdjęcie z Kolekcji Jesień/Zima 2012-2013 City Lines de Jean Louis David. Więcej znajdziesz w Galerii Fryzur.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Zdrowe włosy Czarne włosy Kok ślubny Łupież