Jesteś tutaj:

Stylizacja włosów kręconych

Włosy kręcone z natury od zawsze budziły zachwyt u osób posiadających proste pasma. Jednak ich posiadaczki nie zawsze są zachwycone taką czupryną i często eksperymentują ze zmianą fryzury. Nie zawsze prostowanie włosów, czy ścięcie na bardzo krótko daje zadowalający efekt.

Strzyżenie włosów kręconych
Właścicielki naturalnych loków powinny ścinać włosy w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Jednak czasami wybór odpowiedniego fryzjera może być trudny. Musi to być prawdziwy specjalista, który posiada wprawną rękę do ścinania każdego rodzaju włosów (zarówno pasma proste jak i kręcone).

W przypadku włosów kręconych idealne są fryzury z długich włosów, które wbrew pozorom są łatwiejsze w utrzymaniu w porównaniu z fryzurami krótkimi. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ciężar włosów zmniejsza ich tendencję do puszenia i elektryzowania loków. Bardzo dobrze wyglądają też fryzury, gdzie włosy zostały odpowiednio wycieniowane. Przy takim ścięciu czupryna po umyciu nie będzie wyglądała jak tzw. afro. Poza tym przy ścięciu ważne jest, aby fryzura uzyskała odpowiedni kształt i objętość. Absolutnie niedozwolone jest podcinanie mokrych i rozprostowanych loków, ponieważ po wyschnięciu i skręceniu uczesanie może przybrać zupełnie inny kształt od zamierzonego.

Najlepsze fryzury dla włosów kręconych
Dobrze dobrane cięcie znacznie ułatwi codzienną stylizację. Skręt włosów zostanie idealnie podkreślony jeżeli będziesz je suszyć na powietrzu. Podobny efekt uzyskasz susząc włosy suszarką z dyfuzorem. Fryzura będzie doskonała jeżeli susząc czuprynę będziesz ściskała włosy u nasady głowy tak co 15 minut aż do całkowitego ich wyschnięcia. Poza tym loki wymagają odpowiedniej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami przeznaczonymi do tego typu włosów. Pamiętaj, że loki mają tendencję do przesuszania się i puszenia.

Dla właścicielek włosów kręconych jedną z lepszych fryzur będzie uczesanie w wysoki kok. W ogóle wszelkie upięcia lepiej prezentują się na kędziorkach niż prostych pasmach. Jeżeli zbierzesz włosy do tyłu i uniesiesz je do góry, a do tego wypuścisz pejsy po obu stronach twarzy to wtedy uzyskasz fryzurę nawiązującą do stylu lat 80.

Kosmetyki dla włosów kręconych
Włosy kręcone w porównaniu z prostymi są bardziej przesuszone i dużo łatwiej wchłaniają wilgoć w strukturę włosa. Sprawia to, że łuska włosa rozrasta się i dochodzi do tzw. puszenia. Aby temu zapobiec musisz stosować odpowiednie kosmetyki, które nawilżą włosy. Puszeniu czupryny możesz zapobiec na dwa sposoby: unikając wilgoci lub stosując odpowiednie kosmetyki.

Będąc właścicielką pasm podatnych na suchość, puszenie lub łupież musisz unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają alkohol. Dodatkowo raz w tygodniu wskazane jest używanie głęboko nawilżających maseczek do włosów. Dobre rezultaty daje też stosowanie niektórych olejków, jak: neem i amla, olejek jojoba, czy oliwa z oliwek. Najlepiej aplikować je na noc. Olejek musisz dokładnie wetrzeć we włosy na całej ich długości i rozprowadzić za pomocą szczotki z naturalnego włosia, przykryć czepkiem, a rano po nocy zmyć z włosów.

Włosy kręcone zawsze będą wyglądały świetnie jeżeli będziesz używała do ich pielęgnacji i stylizacji wyłącznie żeli, kremów, pianek, czy lakierów do nich przeznaczonych. Zdecydowanie pomogą one zapanować nad niesfornymi lokami. Ponadto wygładzą i dobrze podkreślą skręt każdego pojedynczego loczka.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Przetłuszczanie włosów Wąs Biopsja Cięcie stożkowe