Jesteś tutaj:

Seksowne włosy: Dodaj im objętości

Czy chciałabyś odrobinę podnieść swoje włosy? Poniżej znajdziesz 10 sposobów na podniesienie włosów, z uwzględnieniem kilku sekretnych technik, które nadadzą twoim włosom seksownej objętości.

Zrób sobie pasemka rozjaśniające lub przyciemniające: Pomijając fakt, że włosy zazwyczaj wydają się być gęstsze, gdy są ufarbowane, należy pamiętać, że objętość włosów jest czasem tylko złudzeniem optycznym i tutaj właśnie możemy mówić o wielowymiarowych kolorach włosów. Kiedy włosy są monochromatyczne, jawią się one jako bardziej płaskie. Nadając włosom wielowymiarowość przy użyciu odpowiedniej farby, uzyskasz wrażenie zwiększenia objętości – twierdzi Louis Viel. Podobnie jak przy złudzeniu optycznym, twoje oko dostrzega ruch, który tak naprawdę może nie mieć miejsca.

Użyj środków zwiększających objętość włosów u ich korzeni. Produkty te są zaprojektowane w celu podniesienia włosów tuż przy skórze głowy. Produkty te występują w formie żelu, piance oraz spreju. Produkty te aplikuje się bezpośrednio u nasady wysuszonych włosów, podnosząc je jednocześnie palcami. Miano poleca użycie kosmetyku o nazwie BigWigg, produkowanego w formie spreju, dzięki czemu jest łatwy do nałożenia.

Użyj strumienia gorącego/zimnego powietrza z suszarki bezpośrednio u nasady włosów: Wykorzystanie suszarki pozwoli Ci zwiększyć objętość jest użyjesz również dużej, okrągłej szczotki. Najlepszym sposobem jest usytuować szczotkę tak blisko skóry głowy, jak tylko jest to możliwe, i następnie dosłownie wyciągać je prosto w górę używając strumienia gorącego powietrza skierowanego na szczotkę, po którym powinnaś użyć strumienia zimnego powietrza, dzięki któremu uzyskana fryzura zostaje utrwalona.


Zwiększ objętość używając wałków Velcro: Kilka strategicznie rozmieszczonych wałków Velcro nada twoim włosom fantastycznej objętości. Po umyciu i wysuszeniu włosów, podziel je na 3,5cm części, które później nawiniesz na wałki (małe wałki – delikatne podniesienie, duże wałki – większe podniesienie). Trzy lub cztery wałki powinno wystarczyć. Pozostaw je na około 5 minut, następnie usuń je i przeczesz swoje włosy palcami. Poleca się, by nie szczotkować włosów w tym momencie, z uwagi na to, że mogłoby to „spłaszczyć” osiągniętą fryzurę.
Użyj lokówki…we właściwy sposób:  Z uwagi na to, że lokówka generuje dużą ilość ciepła, pozwala ona na szybkie zwiększenie objętości.  Zaczynając u czubka głowy, chwytaj włosy podzielone na około 3,5cm części i każdą z nich podnoś pionowo, nawijając je następnie na lokówkę, tak blisko skóry głowy, jak tylko jest to możliwe. Potem uzyskany rezultat spryskaj kosmetykiem utrzymującym fryzurę, takim jak np. Alterna Caviar Working Hairspray.

Wypróbuj stelaże podnoszące włosy. Popularne w teatrze i telewizji stelaże, które faktycznie zostają w twoich włosach dzięki czemu można zauważyć wyraźną zmianę ich wysokości. Produkowane są w dwóch kształtach: okrągłym z otworem w środku oraz cylindrycznym. Wykonane są one z pianki nylonowej, dzięki czemu są miękkie i plastyczne. Mocuje się je od spodu włosów przy użyciu szpilek do włosów, po czym włosy są „naczesane” na nie w celu ich zakrycia. W porządku, wygląda to jak chowanie jaj wielkanocnych – ale to działa!

Wypróbuj fryzurę z krótszymi warstwami: Jeśli twoje włosy falują delikatnie, czy też kręcą się, dzięki krótszym warstwom natychmiastowo podniesiesz swoją fryzurę. Nikki Flaming sugeruje wykonywanie krótszych warstw na czubku głowy. Jeśli górne warstwy obcięte są na krótko, uzyskasz chłopięco punkowy wygląd; z kolei jeśli są one dłuższe efektem będzie delikatne zwiększenie objętości twoich włosów.

Wypróbuj fryzurę „na tatuśka”
(ang. Do Dads): Damien Miano, właściciel salonu Miano Viel naśmiewa się z tych miniaturowych kawałków włosów nazywanych Do Dads, które są tak naprawdę zwykłymi grzebieniami z dodanymi do nich przedłużeniami z włosów. Wybierz kolor, który odpowiada twojemu, bądź kontrastujący, jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa. Aby zwiększyć objętość włosów, powinnaś przymocować grzebienie, w taki sam sposób jak zrobiłabyś to używając tradycyjnego grzebienia, wczesując je „pod włos”.

Wypróbuj ostrożnie zamaskowane doczepiane loki:
Vu Nguyen, światowej sławy stylista, zawsze ma pod ręką kilka najprostszych szpilek do włosów, które poleca wykorzystywać do powiększenia objętości kręcących się pukli. Cztery do pięciu niewielkie dopinki  należy ukryć tuż pod górnymi warstwami włosów przy wykorzystaniu szpilek do włosów. Następnie należy odwrócić „do góry nogami” górne części włosów, ukrywając dopięte elementy. Efektem tych zabiegów jest zwiększenie objętości włosów.

Użyj gumowej opaski:
Nguyen wpadł na pomysł, i kiedy skończą mu się szpilki do włosów łączy on niewielkie fragmenty włosów gumowymi opaskami, a następnie odwraca górne części włosów przykrywając tym samym wykorzystane opaski.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Gęste włosy Zdrowe włosy Higiena Mężczyźni Łupież