Jesteś tutaj:

Rady dotyczące stylizacji włosów krótkich i półdługich

1 rada: Wzmacnianie struktury włosa

Nałóż równomiernie niewielką ilość pianki (lub balsamu stylizującego, czy też żelu) na częściowo wysuszone włosy w celu dodania im objętości oraz wzmocnienia ich struktury. Podnieś palcami włosy od ich nasady, delikatnie zmierzwiając je podczas procesu suszenia.
Wybierz niewielkie fragmenty twoich włosów, zmierzwij je używając palców, a następnie podgrzej używając suszarki. Skieruj strumień gorącego powietrza z suszarki poczynając od końcówek twoich włosów, w kierunku ich nasady w celu zmaksymalizowania ich objętości.
Jeśli chcesz, możesz użyć suszarki ze specjalną końcówką zwiększającą objętość włosów.
Możesz również wykorzystać niewielką lokówkę w celu podkręcenia końcówek. Następnie nałóż piankę modelującą, aby nadać włosom odpowiednią strukturę.
Unikaj używania grzebieni oraz szczotek po zakończeniu modelowania w celu dłuższego zachowania falującej fryzury.

2 rada: Wskazówki dotyczące suszenia włosów gładkich

Użyj ręcznika, aby usunąć nadmiar wilgoci z twoich włosów. Dzięki usunięciu nadmiaru wilgoci z włosów zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również pozwolisz twoim włosom na odpocząć.
Nałóż równomiernie piankę do układania włosów po usunięciu nadmiaru wilgoci. Podziel włosy używając do tego celu spinaczy/klamerek. Oddziel wierzchnią część włosów i rozpocznij od tych znajdujących się pod spodem. Wyzwalaj kolejne części włosów ze spinaczy z upływem czasu.
Upewnij się, że część włosów którymi zajmujesz się w danym momencie jest całkowicie sucha zanim zajmiesz się kolejną częścią. Jeśli to zaniedbasz, skutkiem może być powrót twoich włosów do naturalnego stanu.
Skieruj strumień gorącego powietrza z suszarki wzdłuż włosów, poczynając od ich nasady w kierunku końcówek w celu osiągnięcia gładkiego zakończenia.
Upewnij się, że twoje włosy wystygły zanim usuniesz szczotkę z części włosów suszonej w danym momencie. Jeśli to zrobisz, efekt będzie bardziej długotrwały, niż przy wykorzystaniu lokówki, czy też wałków.
Pozostaw włosy samym sobie po tym jak usuniesz szczotkę. W momencie gdy skończysz modelowanie oraz wszystkie włosy wystygły, możesz „przeczesać” je delikatnie używając do tego celu własnych palców.
Aby uzyskać Gładki bawełniany wygląd, wyszczotkuj włosy wykorzystując szczotkę z szeroką końcówką.
Spryskaj włosy nabłyszczaczem w celu nadania im dodatkowego połysku oraz zapobieżenia nieoczekiwanego skręcania się.

3 rada: Użycie podgrzewanych wałków oraz urządzenia robiącego loki na gorąco (Hot Sticks)

Podgrzewane wałki oraz urządzenie robiące loki na gorąco mogą być używane tylko kiedy włosy są całkowicie suche.
Należy również pamiętać, iż na większości rodzajów włosów łatwiej jest wykonać loki na gorąco tylko, jeśli włosy nie były myte prze kilka dni.
Włosy powinny być nawinięte na Wałek półtora raza, po to aby nadać im wymaganą objętość, a także by zapobiec wypadaniu wałka. Każde kolejne nawinięcie włosów na Wałek będzie skutkowało większą ilością loków.
Spryskaj całą głowę lakierem do włosów.
Poczekaj na pojawienie się czerwonego światełka, oznaczającego, że zestaw jest gotowy do pracy (wystarczająco gorący).
Rozpocznij u czubka głowy.
Użyj gęstego grzebienia, aby podzielić włosy na równe części.
Rozczesz pierwszą część włosów, spryskaj ją ponownie lakierem do włosów zanim użyjesz pierwszego wałka.
Nakręcając włosy na Wałek, musisz stosować się do podstawowej zasady stanowiącej, że każda część włosów powinna być węższa niż Wałek – zapewni to odpowiednie naprężenie włosów czego efektem będą ładniejsze loki.
Jeśli nakręcasz na Wałek krótkie włosy, dobrze jest użyć kawałka papieru pomiędzy wałkiem a włosami – pomoże Ci to utrzymać włosy w tym samym miejscu.
Nakręć włosy na Wałek bądź zwracając przy tym uwagę, by nie nawinąć ich zbyt ciasno.
Następnie zajmij się włosami z tyłu głowy oraz po jej bokach.
Na koniec zajmij się włosami z przodu głowy.
Kierunek wałka ustali kierunek w którym twoje włosy będą się kręcić.
Aby uzyskać spiralny wygląd loków, skręć część włosów przed nawinięciem jej na Wałek.
Po nawinięciu wszystkich włosów na wałki, siedź nieruchomo. Poruszanie się powoduje wypadanie wałków i tym samym rozpadanie się modelowanej fryzury.
Po wystygnięciu wałków rozpocznij ich usuwanie w tym samym porządku w jakim zostały nałożone.
Używaj dużych wałków dla osiągnięcia bardziej prostego efektu.
Używaj wałków o średniej wielkości w celu uzyskania załamań oraz zmiany kierunku włosów.
Używaj małych wałków w celu osiągnięcia intensywnych loków.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Wzrost włosów Cieniowanie włosów Grzybica Aromataza Włosy