Jesteś tutaj:

Obcinanie włosów na krótko

Myślisz o obcięciu włosów na krótko? Upewnij się, że krótkie włosy są dla ciebie zanim obetniesz twoje piękne, długie loki!

Kiedyś przychodzi ten moment w życiu każdej kobiety, kiedy zastanawia się ona nad obcięciem włosów. Niektóre dziewczyny uwielbiają krótkie, modne fryzury, gdy są nastolatkami; inne kobiety z kolei utrzymują krótkie włosy do momentu, kiedy mają 40 i więcej lat uważając, że długie włosy dodają im lat. Oczywiście, niektóre kobiety nigdy nie zetną długich włosów, czasem z przyczyn kulturalnych bądź religijnych. Inne jeszcze zmieniają fryzury regularnie tylko po to, by mieć z tego odrobinę przyjemności.

Niezależnie od sytuacji, jeśli zastanawiasz się nad obcięciem włosów po raz pierwszy, zadaj sobie następujące pytania. Pomogą Ci one zdecydować, czy jesteś gotowa na zmianę, czy też nie jest to jeszcze właściwy moment.

1.    Czy potrafisz sobie wyobrazić samą siebie z krótkimi włosami? Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie w wymarzonej fryzurze. Czy widzisz kogoś z długimi, falującymi włosami, czy też osobę ze słodką, króciutką fryzurką, ewentualnie średniej długości? Czy też twój styl zmienia się, kiedy myślisz o włosach? Jeśli jesteś przywiązana do długich włosów, istnieje ryzyko, że nie przyzwyczaisz się łatwo do krótkich włosów. Dla odmiany, wypróbuj fryzurę o średniej długości, bądź skróć włosy o około 3cm i pocieniuj je.

2.    Dlaczego chcesz obciąć swoje włosy? Wśród dobrych powodów można wymienić: gotowość na zmianę, zmęczenie starym wyglądem, podjęcie nowej pracy, poczucie, że długie włosy postarzają cię, bądź też nadają zbyt młodzieńczy wygląd. Wśród złych powodów obcięcia włosów wymienimy chęć upodobnienia się do gwiazdy filmowej, chęć całkowitej zmiany życia, bądź naciski ze strony partnera, który preferuje krótkie włosy. Ważne: Decyzję o obcięciu włosów powinnaś podjąć samodzielnie.

3.    Czy obcięcie włosów da mi coś, czego nie posiadam w tej chwili? Jeśli twoje włosy są suche, zniszczone, nazbyt rozjaśnione bądź zbyt często poddawane trwałej ondulacji, ich obcięcie przywróci im zdrowy wygląd. Jeśli nie masz czasu na poranne modelowanie, krótkie włosy pozwolą Ci zaoszczędzić cenny czas. Jeśli masz włosy normalne, będą zdecydowanie wyglądały zdrowiej i nabiorą objętości po obcięciu. Zapytaj samą siebie, czego najbardziej oczekujesz od swoich włosów, a następnie zapytaj fryzjera czy krótkie włosy pomogą Ci osiągnąć upragniony efekt.

4.    Czy dobrze zniosę zmianę? Jeśli masz ten sam styl jak sprzed  5 lat temu, tę samą pracę od 10 lat i generalnie unikasz zmian, krótkie włosy mogą być dla ciebie. Kobiety, które często zmieniają swój wygląd nie przejmują się zbytnio efektem końcowym. Kobiety, które rzadko dokonują zmian opuszczą salon fryzjerski zalane łzami, jeśli nie spodoba im się nowa fryzura. Nie dadzą sobie szansy na przyzwyczajenie się do nowego stylu, zanim zdecydują się go znienawidzić. Jeśli dokonujesz zmiany z bardzo długich włosów na krótkie, upewnij się, że dobrze zniesiesz taką zmianę.

5.    Czy krótkie włosy sprawią, że moja twarz będzie wyglądała lepiej? Jeśli masz owalną twarz, możesz pozwolić sobie na każdą długość włosów. Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, unikaj bardzo krótkich fryzur. Jeśli jest okrągła, potrzebujesz pewnego podniesienia włosów, długości i wystarczającej ilości włosów po bokach, by pokryły one twoje kości policzkowe. Pociągła twarz dodatkowo wydłuża się przy długich włosach, jednak, jeśli włosy są zbyt krótkie, spiczasta broda staje się punktem centralnym twarzy. Wypróbuj różne sposoby upinania włosów do góry, a także różne długości i wtedy zdecyduj, która długość jest najkorzystniejsza dla ciebie. Przyjrzyj się krewnym, którzy wyglądają podobnie do ciebie i zadaj sobie pytanie, która fryzura jest najlepsza dla ciebie. Możesz także wypróbować ewentualną fryzurę używając do tego celu peruki. Zawsze jest lepiej zrobić małe rozpoznanie, zanim zdecydujesz się na obcięcie.

6.    Lubisz, kiedy twoje włosy są upięte do góry? Czasami, kiedy jesteś bardzo zmęczona długimi włosami, ale zapomniałaś jak bardzo lubisz upinać je do góry wieczorami, czy też związać w kucyka. Włosy sięgające do brody, bądź krótsze nie nadają się do tego, by je upiąć do góry, czy też spięte w kucyka. Możesz je odgarnąć z twarzy przy użyciu żelu a jeśli twoje włosy mają długość do ramion, zawsze możesz znaleźć sposób by je upiąć do góry, wymaga to jednak trochę więcej czasu. Upewnij się, że nie obetniesz włosów i potem będziesz tęsknić za jakimś ich elementem, który sprawiał Ci radość. Z drugiej strony, pamiętaj, że krótkie włosy są prawdziwie uniwersalne i w ramach określonej długości możliwe jest upięcie ich ku górze. Możesz również zrobić sobie niewielkie kucyki, bądź dodać inne wymyślne elementy w momencie, kiedy chcesz wyglądać niecodziennie.    

7.    Zbliża się wielkie wydarzenie? Jeśli wybierasz się na 10 rocznicę zakończenia szkoły, zmieniasz stan cywilny bądź spotykasz się z dawnym partnerem – nie obcinaj swoich włosów. Jeśli pragniesz odmiany na wyjątkową okazję, dowiedz się na temat różnych technik stylizacji, bądź zmień sposób strzyżenia przynajmniej na 2 miesiące przed danym wydarzeniem. Nawet w takim przypadku unikaj drastycznych zmian. Jeśli doskonały wygląd jest dla ciebie szczególnie istotny, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz jest złe samopoczucie wywołane wyborem, którego tak naprawdę nie chciałaś dokonać.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony