Jesteś tutaj:

Lakiery do włosów

Historia

Lakier jest produktem, który na ogół można znaleźć w salonach fryzjerskich, gdzie jest powszechnie używany w celu nadania trwałości fryzurze i spowodowaniu by ta utrzymała się na dłużej. Moda lat sześćdziesiątych wymagała tapirowanych fryzur, które z trudnością utrzymywały się. Z Ameryki pochodzi nowy produkt – lakier do włosów, który ma utrwalać Uczesanie.

Pierwsze produkty wypuszczone na rynek były lepkie i mocno utrwalały Uczesanie znacznie obciążając Włos, który oczywiście z tego powodu rozwłókniał się tracąc z czasem konsystencję i połyskliwość. Jednak rezultat był doskonały, ponieważ fryzura pozostawała całkowicie nieruchoma i często było konieczne umycie włosów w celu usunięcia tego rezultatu. W następnych latach, również dzięki pierwszym protestom obrońców środowiska, dowiedzieliśmy się, że lakier należy do wielu produktów skażających, gdyż zawiera gaz po ciśnieniem przyczyniając się do zanieczyszczenia środowiska. Od tej pory zakłady produkujące zaczęły poszukiwać rozwiązań alternatywnych wprowadzając innowacje do produktu, który nie mógł być, oczywiście, usunięty z obrotu handlowego. Tak się stało, że powstały pierwsze lakiery o średnim i lekkim utrwalaniu, które pomimo to, że gwarantowały rezultat pozostawiały włosy bardziej miękkimi i łatwo rozczesującymi się.

Był też okres lakierów ekologicznych, zatwierdzonych i wypromowanych przez obrońców środowiska. W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się zmieniła, ponieważ dzięki ciągłym badaniom sektora była możliwa realizacja produktów nie skażających, ale też i ochronnych dla włosów. Lakiery o lekkim utrwalaniu można używać również na włosy długie, aby zachować gładkość i bez narażania ich na to, że staną się ciężkie i źle układające się. W każdym razie ważne jest, by pamiętać, że częste użycie tego produktu, zwłaszcza jeśli ma się delikatne włosy, może je stresować i czynić mniej połyskliwymi.

Cechy

Każdy lakier zawiera alkohol i syntetyczne polimery pod ciśnieniem dzięki użyciu gazu wewnątrz atomizera. Flakon zawiera substancję utrwalającą i gaz, który ulatnia się w czasie spryskiwania. Z powodu tych elementów, które z punktu widzenia chemicznego, wśród podmiotów przewrażliwionych, uważane są za drażniące, zawsze dobrze jest zweryfikować, czy jest się nietolerancyjnymi. Gdy owłosiona skóra głowy źle reaguje na użycie lakieru, może być zapalenie skóry z następującym swędzeniem. W takim przypadku dobrze jest szybko umyć włosy i udać się do zaufanego lekarza.

Poza powodowaniem szkód pośród osób największą szkodą jest niszczenie środowiska, ponieważ sprzyja dziurze ozonowej i w ten sposób powoduje cofanie się warstwy atmosferycznej, która chroni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W związku z tym użycie lakieru powinno być umiarkowane i świadome. Często niektórzy fryzjerzy wymienili lakier na pasty modelujące, nie sklejające włosów, ale niestety nie potrafiące utrzymać tego samego rezultatu przez dłuższy czas . Zaleca się nie korzystać codziennie z lakieru, która stosowana przez dłuższy czas uszkadza strukturę włosa, ale ograniczyć się do jego użycia tylko w razie potrzeby.

Pierwsze wyprodukowane lakiery miały nieprzyjemny zapach, który często był zmieszany z zapachem innych substancji. Natomiast dziś jest wzbogacony przyjemnymi zapachami i substancjami ochraniającymi Włos podczas jego utrwalania. Chociaż pozwala na utrzymanie włosów w doskonałym porządku dobrze jest nie nadużywać go i może wybrać lakier, który jest w stanie ochraniać nasze włosy. W celu dbałości o środowisko flakon zawierając gaz pod ciśnieniem po zużyciu powinien być wrzucany do specjalnych pojemników.

Jak używać lakieru

Lakier, jak już powiedziałam, powinien być użyty do utrwalenia określonej fryzury. Trzeba przypomnieć, iż powinna być stosowany na suche włosy i po tym, jak zostało wykonane ułożenie dzięki użyciu szczotki i suszarki. Flakon powinien być dobrze wstrząśnięty przed użyciem i spryskany z odległości około 10 cm od włosa. Dobrze jest trzymać oczy zamknięte w celu uniknięcia ewentualnych zaczerwień lub podrażnień. Gdyby do tego doszło trzeba spłukać zimną wodą twarz i oczy oraz zwrócić się do lekarza. Jeśli musimy utrwalić włosy naturalnie proste, które zostały podkręcone lokówką, użycie lakieru jest konieczne, ponieważ trzeba utrwalić każdy pojedynczy Lok po to, by czas trwania ułożenia był dłuższy.

Oczywiście, jeśli włosy są naturalnie kręcone i zdecydujemy się na ich Tapirowanie, może wystarczyć jeden sprysk na całą fryzurę. To samo ważne jest dla tych, co robią sobie trwałą i suszą lokówką.W szczególnym przypadku fryzur na włosach bardzo długich trzeba wziąć pod uwagę, że lakier będzie służył do zachowania struktury, która w innym razie nie mogłaby się utrzymać szpilkami. W tych przypadkach są używane lakiery mocno utrwalające. Po rozpadnięciu się uczesania dobrze jest dobrze umyć włosy, które niestety będą widocznie zestresowane. Naturalnie użycie lakieru w salonie jest ograniczone do fryzur lub na żądanie klienta i zawsze jest używany we właściwy sposób, z pewnej odległości. Lakier dziś jest używany przez mężczyzn, którzy chcą czesać się w niezwykły sposób lub muszą utrwalić włosy kręcone, zastępując w ten sposób użycie żelu.

Lakier ekologiczny

Proces ewolucyjny lakieru doprowadził do powstania lakieru ekologicznego. Respektuje on środowisko, ale też jest mniej agresywny i bardziej delikatny dla włosów. Lakiery ekologiczne zawierają mniej gazu po ciśnieniem i mniej substancji utrwalających, które są zastąpione proteinami, które wzmacniają strukturę włosa.

Rynek oferuje ich szeroką gamę. W ostatnich latach zastąpiły lakiery tradycyjne. Ich zapach jest przyjemniejszy a rezultaty są takie same jak jakiegokolwiek innego lakieru. Poza utrwaleniem fryzury substancje w nim zawarte pozwalają na ofiarowanie połyskliwości włosom lub działać na podwójne zakończenia. Poprzez Proteiny zawarte w lakierach można uzyskać efekt podwojonej objętości, rezygnując z użycia alkoholu czy gazu.

Oczywiście, stopień utrwalenia jest mniejszy, ponieważ pozwala włosom na oddychanie i nie pozostawia ich sklejonymi i rozwłóknionymi. Często w lakierach ekologicznych znajdujemy substancje naturalne używane jako składnik aktywny w celu użycia produktu, który może polepszyć i nie uszkodzić naszych włosów. Ponieważ lakier jest niezbędny dla wielu kobiet, ale też dla mężczyzn dobrze jest wybrać lakier ekologiczny ponieważ jego podwójne działanie, utrwalające i ochronne, pozwala na częstsze użycie, bez tego by Włos doznał uszczerbku.

Pokrzywa i skrzyp polny są roślinami często używanymi, ponieważ wzmacniają włosy i nadają im połysku, a przede wszystkim nie są substancjami chemicznymi, które zmieniają strukturę włosa. Zwykle nie jest się alergicznymi na lakiery ekologiczne, a więc można zalecić nawet zwiększone użycie i jeśli wśród jednostek szczególnie wrażliwych miałoby wystąpić swędzenie lub czerwienica dobrze jest zaprzestać jego używania i zasięgnąć porad lekarza. Natomiast swędzenie jest normalne, kiedy lakier został powtórnie nałożony bez uprzedniego umycia włosów. Należy więc pamiętać, że codzienne mycie włosów dla tych, co go używają jest niezbędne.

Gdzie kupować

Lakier jest sprzedawany w sklepie profumeryjnym, ale też w supermarkecie w oddziale poświęconym pielęgnacji i higienie osobistej. Nie brakuje wyboru. Na ogół można spotkać lakiery tradycyjne, ale też ekologiczne. Ceny zależą od zakładu produkcyjnego i oscylują pomiędzy 10 złotych do 20 złotych. Dobrze jest dokładnie przeczytać to, co jest podane na etykiecie zamieszczonej z tyłu w celu zweryfikowania, czy nie zawierają substancji na które jesteśmy alergiczni.

W sklepach profumeryjnych wybór jest większy, gdyż możemy znaleźć również lakiery profesjonalne i które mają określone cechy. Można prosić o lakiery dla podwójnych zakończeń włosów lub lakiery lżejsze dla włosów delikatnych, lakiery szczególne na bazie substancji roślinnych dla jednostek nietolerancyjny na zwykłe podstawowe elementy. Z pewnością sprzedawca będzie wiedział, jaki typ lakieru doradzić. Lakiery z linii profesjonalnej o specyficznych cechach mogą być kupowane w salonach, tu możemy znaleźć ten najbardziej nam odpowiadający. Możemy też zasięgnąć porady zaufanego fryzjera.

W tym przypadku mogą kosztować nawet 30 złotych, gdyż są lakierami sprzedawanymi tylko w salonach lub zawierają szczególne substancje nie uszkadzające włosów. W każdym razie należy raczej wybierać delikatne lakiery, mniej agresywne. Jeśli mamy problem z owłosioną skórą najlepiej zasięgnąć opinii dermatologa, który jest w stanie udzielić szczegółowych informacji. W każdym przypadku trzeba trzymać go z dala od dzieci, ponieważ przypadkowo spryskany do ust lub na twarz może spowodować poważne szkody. W takim przypadku najlepiej udać się bezzwłocznie do lekarza.


Znani producenci lakierów:


Cielo Alto

Zakład Cielo Alto produkuje kompletną linię produktów do włosów. Głównym celem jest wprowadzenie na rynek produktów, które nie szkodzą środowisku i oferują takie same właściwości jak inne. Również lakiery są produkowane bez użycia gazu i alkoholu i pomimo to mają znakomite utrwalanie i posiadają delikatny, przyjemny zapach.


Renee Blanche

Zakład Renee Blanche powstaje we Francji, ale w krótkim czasie jego produkty zostają sprzedawane w całym świecie. Produkuje innowacyjne produkty do włosów, które satysfakcjonują pragnienia klientów poprzez dostosowanie się do zmieniających się czasów. Zaczyna sprzedawać wyłącznie w salonach, ale od dziesięciu lat ta marka jest kupowana w sklepach profumeryjnych w celu zapewnienia wszystkim stosowania tych produktów w domu.


Creattiva Professional

Firma Creattiva Professional produkuje produkty profesjonalne dla włosów. Jej historia zaczęła się dwadzieścia lat temu i rozszerzyła się na całą Europę. Produkty są certyfikowane i gwarantowane przez testy hipoalergiczne, które zapewniają ich użycie nawet pośród osób z wrażliwą skórą. Były używane przeważnie w salonach fryzjerskich.


Pantene

Firma Pantene jest liderem od wielu lat w sektorze środków do pielęgnacji włosów. Proponuje dużo lakierów, aby dostosować się do różnorodnych wymagań. Istnieje lakier o lekkim, średnim, mocnym i bardzo mocnym utrwalaniu. Ostatnio firma Pantene wyprodukowała nową linię produktów do włosów i włączyła do niej też lakiery. A więc możemy znaleźć lakiery dla włosów kręconych, w celu utrwalenia loku i uczynienia go elastycznym i miękkim, lakier do włosów prostych, lakier ze słonecznymi refleksami, aby dodać matowym włosom połysku, lakier nadający objętość delikatnym włosom.

W sumie dla każdego coś interesującego. Produkty tej firmy znane są z jakości. Są wzbogacone w proteinę, która odnawia strukturę zniszczonego włosa i chroni go przed wieloma czynnikami agresywnymi jak morze, słońce, wiatr, zimno, Suszarka. W ten sposób poprzez pojedynczy produkt możemy uzyskać podwójny efekt: piękno i kurację dla włosów. Z tego względu lakiery Pantene wciąż znajdują nowych nabywców.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Zagęszczanie włosów Struktura włosów Kształt głowy Hirsutyzm Kolor skóry