Jesteś tutaj:

Jesienna stylizacja włosów

Jesienią włosy narażone na hulający wiatr oraz wilgotne powietrze wymagają odpowiedniej stylizacji. Jak zadbać o idealną fryzurę w tym szczególnie wymagającym sezonie?

Czasem wystarczy lekki podmuch wiatru, by zniweczyć starannie ułożoną fryzurę; odrobina wilgoci, by włosy straciły na objętości i nieestetycznie opadły. Aby nie dopuścić do takiego stanu, warto odpowiednio przygotować się do stylizacji. Obowiązkowym kosmetykiem w naszych rękach powinna być pianka do włosów bogata w składniki filmotwórcze oraz cząsteczki silikonowe. Dlaczego? Ponieważ polimery filmotwórcze pokrywają włosy cienkim filmem, który utrudnia im powrót do pierwotnego kształtu. Dzięki temu zostaje utrwalony efekt fryzury utworzony w czasie modelowania. Z kolei cząsteczki silikonowe nadają gładkość i zdrowy wygląd chroniąc włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i utratą koloru.

Piankę do włosów nakłada się na mokre, wytarte ręcznikiem włosy. Warto rozprowadzić kosmetyk tuż przy nasadzie włosów, a następnie przeczesać je grzebieniem na całej długości. Łatwiej wtedy uzyskać objętość i odbicie od skóry głowy. Piankę można także wprowadzać od końcówek włosów do ich nasady, by uzyskać efekt „pogniecionej fryzury”. Jeżeli stylizujemy krótkie włosy, można nałożyć piankę na kosmyki z tyłu głowy, a następnie suszyć włosy przy pomocy małej, okrągłej szczotki.

Dodaje objętości i unosi!

Look Expert Up Volume&Control to pianka przeznaczona do modelowania opornych włosów, wzbogacona o pantenol i witaminę B5.

Dzięki kombinacji specjalnie wyselekcjonowanych składników filmotwórczych oraz cząsteczek silikonowych unosi je od nasady i dodaje objętość, zapobiegając jednocześnie elektryzowaniu i puszeniu.

Nowoczesna formuła Thermo Protection Formula zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, dlatego piankę można używać nawet do modelowania przy użyciu lokówki czy prostownicy.

Pianka chroni kolor włosów farbowanych.

Cena: ok. 7 zł, 225 ml. www.lookexpert.pl

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Suche włosy Prostowanie włosów Liszaj mieszkowaty Kolor skóry