Jesteś tutaj:

Najczęstrze błędy w pielęgnacji włosów

Opracowaliśmy dla was najczęstsze błędy, które popełnią kobiety/mężczyźni. Poniżej znajdziecie kilka porad, aby uniknąć ich w przyszłości.

Najczęstsze błędy:

Brak indywidualności
Aby czuć się dobrze we fryzurze i ładnie wyglądać, należy wcześniej sprawdzić, czy pasuje ona do naszego typu urody, charakteru, sposobu bycia.

Z mody należy czerpać tylko to, co wpływa korzystnie na nasz wygląd. Bo nie oznacza, że fryzura, która nam się podoba na kimś będzie wyglądała również efektownie u nas.

Ta zasada jest ważna, ponieważ można uniknąć wiele niepotrzebnych zabiegów, które osłabiają nasze włosy, bądź skracają bardzo nasze włosy.

Brak zainteresowania modą/ zmianą
Gdy nie chcemy nic w sobie zmienić, dużo tracimy. Tracimy możliwość wyróżnienia się, korzystniejszego wyglądu. Warto jest coś zmienić stworzyć coś nowego, lepszego. Wypróbowywać nowe kosmetyki, bo możliwe, że trafimy na lepsze. Najgorsze jest ukierunkowanie przez całe życie na jedną fryzurę, kolor, długość…

Nieprawidłowe suszenie
Suszenie z pochyloną głową. To prawda, że włosy zyskują na objętości, pod wpływem odchylenia łuski włosa. Ale należy, również pamiętać, że częste suszenie włosów w takiej pozycji utrwala odchyloną łuskę i doprowadza do matowości, zniszczenia włosów.

Brak preparatów do ochrony
Prostowanie włosów jest jednym z najbardziej niszczących zabiegów. Preparaty termoochronne, zmniejszają szkodliwość temperatury na włosach.

Substancje zawarte w preparatach otaczają włos, zapewniając barierę ochroną. Preparaty również ułatwiają prostowanie (włosy są śliskie, co ułatwia przesuwanie nasadek)

Brak witamin
Częstym powodem wypadania włosów oraz kruszenie, jest spowodowane brakiem witamin. Należy zakupić suplement diety zawierające skrzyp.

Zbyt gorąca woda
Włosy powinno się myć lekko ciepłą wodą. Na koniec w celu wygładzeniu włosów, należy spłukać odżywkę zimną wodą (omijać skórę głowy)


Brak postępowania według zaleceń producenta produktów.

Farba trzymana dłużej, niż zalecano na instrukcji prowadzi do trwałego uszkodzenia włosów. Po za tym dłuższe trzymanie farby na włosach nie ma sensu, gdyż w czasie wyznaczonym wchłonięto wszystkie substancje. Jeśli chodzi o odżywki, maski również trzymamy na włosach w określonym czasie oraz nakładamy nie dużą ilość. Nie przestrzegając tej reguły, włosy będą obciążone i wiotkie.

Brak pielęgnacji dla włosów normalnych
Włosy normalne są rzadkością. Jeśli ktoś je posiada powinien zadbać o to, aby nie straciły swoich właściwości. Nie wymagają dużo pracy, więc tym bardziej powinnyśmy o nie dbać.

Domowe rozjaśnianie
Rozjaśnianie to zabieg, który niszczy włosy. Brak wiedzy, zdolności praktycznych, ale i również brak profesjonalnych preparatów do rozjaśniania włosów może skończyć się tragicznie dla włosów. Rozjaśnianie wykonujemy w salonie fryzjerskim.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Łysienie kobiece Biopsja Loki Powieki