Jesteś tutaj:

Jak znaleźć odpowiedni dla siebie kolor włosów?

Aby dobrze się czuć i mieć pewność, że się dobrze wygląda, nie wystarczy tylko dobrać odpowiednią fryzurę. Bardzo ważny jest również dobór koloru włosów. Dobrze dobrany kolor włosów zazwyczaj dodaje pewności siebie i dużo pozytywnej energii. Każda z nas ma określony typ urody i to właśnie do niego należy dostosować odpowiedni odcień. Zawarte poniżej wskazówki pomogą Ci dobrać idealny odcień. Pamiętaj, aby przeglądać palety kolorów przy świetle dziennym. Przy świetle żółtym lub białym nasze oko postrzega kolory zupełnie inaczej.

1. Barwę włosów dostosuj do karnacji i naturalnego koloru włosów. Na przykład jeśli mieścisz się w tonacji chłodnej- platynowe blondynki i szatynki o jasnej skórze i niebieskich, szarych lub zielonych oczach- wybieraj chłodne odcienie barw. Do jasnej karnacji i piegów oraz zielonych oczu pasują różne odcienie rudości. Brązowe włosy pasują do wielu osób, ale obecnie dostępnych jest wiele jego odcieni należy zatem uważać, żeby nie wybrać zbyt ciemnego lub zbyt jasnego. Do jasnej, porcelanowej wręcz karnacji pasują włosy czarne.

2. Warto wiedzieć, że jasne włosy łagodzą ostre rysy twarzy, ciemne natomiast dodają powagi i charakteru, wymagają jednak zdrowej skóry, gdyż bezlitośnie podkreślają wszelkie niedoskonałości. Jeśli nasze oczy często są podkrążone lub opuchnięte, czerń jeszcze bardziej to wyeksponuje. Lepiej poszukać dla siebie farby w jasnym odcieniu.

3. Farby najlepiej kupować w sklepach fryzjerskich. Znajdziesz tam o wiele więcej odcieni, niż w drogerii. Skoncentruj się na palecie z próbkami odcieni. Dobrym pomysłem na wybór idealnego koloru jest wybranie się do sklepu z perukami, lub dopasowaniu odcienia przez odpowiedni program komputerowy.

4. Pamiętaj, że kolory prezentowane na opakowaniach farb po zastosowaniu rzadko dadzą identyczny efekt (zwykle twoje włosy będą trochę ciemniejsze). Dlatego wybieraj kolor farby do włosów o ton jaśniejszy od tego, który Ci się podoba. Pamiętaj też, że tak naprawdę tylko wtedy, gdy masz włosy w naturalnym kolorze, efekt może być przewidywalny.

5. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego odcienia farby, zawsze możesz zmieszać dwa lub nawet trzy różne. Miksowanie farb wcale nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Aby jednak zrobić to dobrze, postępuj ostrożnie i przede wszystkim do mieszania wybieraj farby o podobnej tonacji oraz z tej samej linii kosmetyków (jednej firmy).

6. Samodzielnie możesz zmienić odcień włosów o 2–3 tony. Dzięki temu efekt będzie naturalny. Jeśli marzysz o bardziej radykalnej zmianie, udaj się do fryzjera (czasami włosy trzeba odbarwić, aby złapały nowy pigment). Nie próbujmy wykonywać tego samodzielnie, bo po pierwsze, bardzo łatwo jest w ten sposób zniszczyć kosmyki, a po drugie nie zawsze nasze oczekiwania się sprawdzą. Fachowiec dobierze skład farby do naszego typu włosów i nie będą potrzebne żadne poprawki.

7. Jeśli przyciemniasz włosy, a masz jasną oprawę oczu (byłaś blondynką), podkreśl też brwi. Twarz będzie bardziej wyrazista.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Zagęszczanie włosów Elektryzowanie włosów Higiena Liszaj mieszkowaty Łupież