Jesteś tutaj:

Jak przeprowadzić trwałą ondulację?

Trwała ondulacja polega na przeobrażaniu struktury włosów. Niestety- jest zabiegiem, który niszczy i przesusza włosy. Trzeba liczyć się z tym, że włosy będzie trzeba koniecznie podcinać, aby pozbyć się suchych końców. Trwała nie należy do łatwych zabiegów. Dla osoby, która nie jest fryzjerem, może okazać się kłopotliwe i wręcz niemożliwe nawinięcie sobie włosów na wałki z tyłu głowy. Ale z pomocą drugiej osoby jest to wykonalne.

Przed ondulacją należy kupić odpowiednią grubość wałków. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt uniesienia włosów od nasady, wybierz te najgrubsze. Jeżeli marzą Ci się bardzo skręcone loczki- wybierz te o mniejszej średnicy.

Przygotowania do trwałej ondulacji:
    

Pelerynka ochronna
Ręczniki papierowe
Szampon
Grzebień szpikulec
Środki do ochrony skóry- może być tłusty krem
Rękawiczki ochronne
Specjalne papierki do ochrony końcówek
Wałki do trwałej
Preparat ondulujący
Preparat utrwalający
Buteleczka z aplikatorem


1.    Przed trwałą należy umyć włosy tylko raz, nie masując przy tym skóry głowy. Po myciu należy starannie osuszyć włosy ręcznikiem.

2.    Dokładnie rozczesz całe włosy. Podziel je grzebieniem na sekcje:
Przez środek- od czoła w kierunku karku. Szerokość ma być trochę  mniejsza niż długość wałka. Zacznij nawijanie od włosów nad czołem. Pasma muszą być precyzyjnie wydzielone i wyczesane, aby były gładkie. Papierkiem zabezpieczamy końce włosów. Nawijamy włosy na wałek, pomagając sobie grzebieniem ze szpikulcem. Postępujemy tak z każdym następnym pasmem. Pasma powinny być cienkie na tyle, aby po nawinięciu wałki dotykały do siebie.

3.    Po dokładnym nawinięciu czas na zaaplikowanie płynu ondulującego. Przelej go do butelki z aplikatorem. Bardzo dokładnie zaaplikuj go na każdy wałek, aby płyn dotarł do całych włosów.

4.    Kolejnym krokiem jest kontrola skrętu. Czas działania określa się od 5 do 15 minut i liczy się od momentu zakończenia aplikacji płynu. Im dłuższy czas działania, tym większe zniszczenie włosów. Dlatego kontroluj skręt poprzez rozwinięcie wałka, najlepiej z części potylicznej- tam włosy są najgrubsze. Jeżeli jest odpowiednio skręcony, włosy należy spłukać.

5.    Po upływie czasu konieczne jest bardzo dokładnie spłukanie włosów wodą. Nie ściągaj wałków. Według zaleceń producenta, czas płukania to 7- 10 minut. Po wypłukaniu włosy osusz ręcznikiem.

6.    Przed utrwaleniem włosów dokładnie posmaruj czoło i skronie, oraz szyję pod wałkami tłustym kremem.

7.    Utrwalacz występuje w postaci gotowej do bezpośredniego stosowania, albo wymaga przygotowania przez rozcieńczenie z letnią wodą w proporcjach zalecanych przez producentów.

8.    Utrwalanie przeprowadza się dwukrotnie. Nasącz włosy na wałkach i pozostaw płyn na 5-7 minut. Po upływie tego czasu rozwiń delikatnie włosy z wałków i nałóż pozostała część utrwalacza na kolejne 3-5 . Nasączanie włosów powinno być dokładne. Wykonaj je nad zlewam lub wanną, aby płyn nigdzie się nie rozlał, ponieważ pozostawia plamy.  

9.    Po upływie czasu bardzo dokładnie spłucz włosy wodą.

10.     Na koniec nałóż obfitą ilość odżywki do włosów i spłucz po 10 minutach.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Wzrost włosów Stylizacja włosów Mieszki włosowe Warkoczyki Naskórek włosa