Jesteś tutaj:

Jak prawidłowo wyprostować włosy?

Prostownica to urządzenie, które pomaga nam w stylizacji naszej fryzury. Jak jej używać, by osiągnąć pełną satysfakcję? Czego unikać, by włosy zachowały zdrowy i piękny wygląd? Oto kilka kroków dla zwolenników prostych włosów.

1. Przed rozpoczęciem prostowania włosów, dokładnie je umyj. Zastosuj szampon wygładzający oraz odżywkę z tej samej serii.  Kurz, oraz resztki środków do stylizacji pod wpływem gorąca prostownicy mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie włosa.

2. Dokładnie wysusz włosy. Wygładź je na prostą szczotkę.

3. Spryskaj włosy specjalną mgiełką termoochronną.

4. Dokładnie rozczesz włosy i podziel je na pasemka. By było poręczniej, możesz je podpiąć klamerkami, tak jak robią to fryzjerzy.

5. Prostowanie rozpocznij od wygładzania pasm pod spodem. Proces rozpocznij od kosmyków przy karku,  następnie przejdź do bocznych partii, a na końcu zajmij się pasmami z przodu.

6. Przesuwaj prostownicę od nasady włosów zmierzając ku ich końcówkom. Uważaj na skórę głowy, by jej nie podrażnić. Ruch prostownicy powinno wykonywać się płynnie i łagodnie. Zapobiegnie to powstaniu zagnieceń i innych niedoskonałości. Prostownica powinna być ciągle w ruchu- nie przytrzymuj jej w jednym miejscu.

7. Cały zabieg prostowania nie kończy się wraz z wyłączeniem prostownicy. Fryzurę należy jeszcze utrwalić. Rozczesz wyprostowane włosy nałóż kroplę jedwabiu, rozcierając go wcześniej w dłoniach.

Aby nasza prostownica mogła nam jeszcze długo służyć, po skończonej pracy wyczyść płytki urządzenia delikatną ściereczką.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Gęste włosy Objętość włosów Grzybica Hirsutyzm Grzywka