Jesteś tutaj:

Zdrowe i proste włosy na lato

Choć aktualnie w modzie są włosy naturalne, kręcone i lekko falowane, to nadal wiele Pań woli mieć proste włosy. W tym celu stosują dość radykalne środki, takie jak prostownica, czy chyba najbardziej ekstremalny przypadek- żelazko, co niestety bardzo mocno wyniszcza strukturę włosa, sprawia, że pukle stają się wysuszone, matowe, a końcówki rozdwojone. Choć może się wydawać, że nie ma skutecznego środka na proste, a zarazem zdrowe włosy- nic bardziej mylnego! Najbardziej znana i skuteczna metoda prostowania włosów, odżywiająca przy tym fryzurę, to terapia keratynowa. Oto kilka faktów z tego, na czym ona polega i jak ją należy stosować.

Proste i zdrowe dzięki keratynie
Keratyna to białko, które jest głównym budulcem włosa, sprawia, że włosy są zdrowe i odżywione, a co więcej regeneruje już zniszczone włosy oraz sprawia, że się nie puszą i kręcą na przykład pod wpływem wilgotności powietrza. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż farbowanie włosów, prostowanie, czy kręcenia za pomocą lokówki powodują, że wyniszczane są te białka, a włosy wyglądają na zniszczone, suche i matowe. Nie należy jednak mylić terapii keratynowej z trwałym prostowaniem, która w przeciwieństwie do prostowania, regeneruje i dogłębnie odżywia strukturę włosa, nie łamiąc ich przy tym.

Zabieg nie należy do najtańszych, jedna efekt jest niezwykły i bez wątpienia dla każdej z Pań zadowalający. Jednak wybierając salon fryzjerski oferujący terapię keratynową, należy przede wszystkim zapoznać się z cennikiem- zwykle cena w granicach 800 zł świadczy o oryginalności keratyny. Przeważnie czas poświęcony na prostowanie włosów przy użyciu keratyny to trzy godziny, dlatego przed zabiegiem warto uzbroić się w cierpliwość. Zabieg polega na otwarciu łuski włosa, a następnie nałożeniu na głowę keratyny- tak jak w przypadku farby do włosów. Jeżeli pragnie się, by efekt był jak najbardziej zadowalający, należy nie żałować preparatu i nakładać go powoli i dokładnie na każde pasmo. Najlepiej nie formować żadnych stożków, czy innych kształtów na głowie, tak by keratyny swobodnie wnikała w strukturę włosa.

Następnym krokiem jest dokładne wysuszenie włosów oraz wyprostowanie specjalnie przeznaczoną do tego celu prostownicą. Po przeprowadzonym zabiegu należy pamiętać o tym, by przez kolejne dwa dni nie związywać lub spinać klamrą włosów oraz chronić fryzurę przed działaniem wilgotnego powietrza. Następnym krokiem jest mycie głowy specjalnie przeznaczonym do tego szamponem, najlepiej pod okiem fryzjera. Nie można jednak zapominać o tym, że jeśli nie zastosuje się do wyżej wspomnianych wskazówek, efekt nie będzie zadowalający i trwały. Mimo ceny i dużego zaangażowanie czasu i pracy, warto poświęcić parę chwil na to, by odpowiednio zadbać o własną fryzurę.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Uszkodzenia włosów Cebulka włosa Cięcie stożkowe Diademy