Jesteś tutaj:

Wzmocnienie włosów

Wzmocnienie włosów i paznokci.
Jak polepszyć wygląd i dotyk Twoich włosów i paznokci? Pomocne wskazówki, które zaoszczędzą Ci przygotowań i pieniędzy wydanych u fryzjerów i w gabinetach kosmetycznych.

“Moje włosy wyglądają dziś okropnie”: najczęstszy przedmiot narzekań na nasz wygląd. Czasem nie można temu zapobiec – nawet najpiękniejsi ludzie na świecie miewają złe dni dla włosów. Na pewno nie jesteś sama z tym problemem. Od kręconych do płaskich, tłustych do zniszczonych – to tylko kilka przypadłości, jakie mogą mieć Twoje włosy. Co można zrobić by pomóc Ci uzyskać włosy o których zawsze marzyłaś? Co można zrobić by pomóc Twoim włosom pracować dla Ciebie nie przeciw Tobie? Naucz się kilku przydatnych sztuczek, a Twoje problemy z włosami dosłownie przestaną istnieć.
Niezależnie od typu włosów, jest kilka koniecznych działań, które pomogą Ci zminimalizować ilość dni, w których Twoje włosy wyglądają okropnie. Wzmocnienie włosów wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać.

1. Regularne przycinanie włosów. W zależności jak szybko rosną Twoje włosy, dbanie o nie jest najlepszym sposobem na uniknięcie problemów. O wiele łatwiej jest spędzić trochę czasu unikając problemów z włosami niż próbując naprawić możliwą do powstania szkodę.

2. Sezonowe zmiany.
W zależności od pory roku, Twoje włosy mają różne potrzeby. W lecie jest wiele czynników, które mogą wysuszać końcówki Twoich włosów, a w tym samym czasie ciepło wzmaga produkcję oleju na skórze Twojej głowy. Podczas zimy statyczność staje się problemem, podobnie jak wysychanie o każdej porze roku. Wiesz kiedy Twoje włosy szaleją - używaj właściwych produktów do zwalczania tych problemów.

3. Używanie dobrych jakościowo produktów.
Nie oznacza to kupowania drogich szamponów i odżywek fryzjerskich. Oznacza to prawidłowe używanie odpowiednich produktów do Twojego typu włosów. Czytaj etykiety i określ właściwy produkt dla siebie. Czasem etykiety obiecują rezultaty, które się po prostu nie zdarzają - będziesz musiała prawdopodobnie przetestować kilka różnych produktów zanim znajdziesz ten jeden, który będzie naprawdę robił to czego potrzebujesz.

4. Działaj od środka. Ponieważ to co wkładamy do środka naszego ciała bezpośrednio wpływa na nasz wygląd – musimy koniecznie przemyśleć to zagadnienie. Prawidłowe odżywianie, branie niezbędnych witamin i nawilżanie są ważnymi czynnikami poprawiającymi Twój wygląd. Dla zdrowych włosów i paznokci jedz wysokobiałkowe produkty, takie jak rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Jedz produkty bogate w witaminę B lub zażywaj ją w formie tabletek. Wiele razy o tym mówiono, ale upewnij się, że jadasz wiele świeżych warzyw i owoców.Co możesz zrobić by utrzymać Twoje włosy w należytym stanie podczas zimy?

Jak wcześniej wspomniano, przycięcie włosów by usunąć uszkodzone końcówki jest pierwszym krokiem. Używanie dobrej dogłębnej odżywki to świetny sposób na walkę z suchością i statycznością podczas zimowych miesięcy. Jako, że w zimie częściej korzystasz z suszarek, dobrej jakości ochraniacz przed ciepłem w sprayu jest świetnym sposobem by Twoje włosy wyglądały świetnie i były miękkie w dotyku. Płaskie od czapek i szali włosy także są dużym problemem. Używaj pianki rano i po prostu reaktywuj tę objętość poprzez pochylenie głowy i podniesienie korzeni po zdjęciu czapki.

Jak mam sobie radzić ze szkodliwym wpływem lata?

Jeśli planujesz spędzić dużo czasu w basenie, upewnij się, że masz dobry szampon przeciw chlorowy i odżywkę do natychmiastowego użycia pod prysznicem. Dobrym pomysłem jest także głębokie odżywienie włosów przed pływaniem – to także zabezpiecza przed uszkodzeniem. Chlor bardzo wysusza i niszczy Twoje włosy, więc  - o ile to możliwe – zakup czepek by zapobiec temu zniszczeniu. Jeżeli nie masz takiej możliwości, upewnij się, że używasz głębokiej odżywki lub zabiegu z gorącym olejem przynajmniej raz w tygodniu. Kolejnym dobrym pomysłem jest używanie szamponu oczyszczającego co najmniej raz w tygodniu by usunąć pozostałości po produktach do stylizacji, chlorze, soli i kremie do opalania. Pamiętaj, że pomimo tego, że włosy masz na głowie, one ciągle są bardzo podatne na oparzenia słoneczne. Rozejrzyj się za odpowiednimi produktami ochronnymi dla Twoich włosów, zwłaszcza gdy są farbowane. Eksperymentuj z różnymi typami fryzur, tak by zapobiec uszkodzeniom wynikającym z noszenia kucyka. Używaj opasek na głowę i spinek.

Jaki rodzaj szczotki jest najlepszy dla mojego typu włosów?
Okrągła, gruba szczotka świetnie wpływa na falowane lub zakręcone włosy, które zostały wyprostowane. Im szersza szczotka tym gładsze będą włosy. Używaj płaskiej, łopatkowej szczotki do codziennej stylizacji. Do zakręconych włosów, używaj szczoteczki – to zminimalizuje loczki.

Moje włosy są płaskie – co uczyni je pełniejszymi?

Używaj lekkiego szamponu i odżywki – cięższe odżywki mają tendencję do ściągania włosów w dół. Usuń nadmierną ilość wody z włosów i użyj pianki podnoszącej, zaczynając od korzeni. Używaj okrągłej szczotki podczas suszenia, podnieś włosy lub obróć głowę do góry nogami. . Kiedy włosy są całkowicie suche, delikatnie użyj sprayu od korzeni i kiedykolwiek chcesz poprawić objętość.


 

Tak, niektóre produkty wzmacniające włosy mogą działać. Włosy są białkiem. Produkty do włosów mają jeden i ten sam cel: czyścić włosy. To wszystko. Niektóre tylko czyszczą lepiej od innych. Produkty, które twierdzą, że czynią włosy mocniejsze mogą działać, gdyż wpływają na korzenie włosów (np. Head&Shoulders pomaga w walce z łupieżem). Mogą pomóc z blaskiem, a czasem wzmocnić włosy (pokrywając je płaszczykiem by zapobiec rozdzielaniu się końcówek i łamaniu).
Im bardziej kwaśny szampon tym włosy bardziej błyszczą, gdyż nabłonek włosa jest wygładzany.

•    Twoje włosy są zbudowane z martwych komórek. Nie ma sposobu na ich regenerację. Produkty do włosów działają jak warstwa lakieru na drewnianej powierzchni. Laminują włosy, ale włos sam pozostaje tak silny lub tak słaby jak przedtem.

•    Włosy nie są zbudowane z martwych komórek, nigdy nie były żywe, to tylko białko. Włosy mogą stać się mocniejsze, jeśli naprawi się białka lub pokryje włosy czymś co wytworzy barierę ochronną.

•    Włosy są zbudowane z martwych komórek, Komórki są zbudowane z białka. Zastanawiałaś się kiedykolwiek co robi białko?

•    Produkty, które twierdzą, że wzmacniają włosy działają przez większość czasu. Produkty takie jak Pantene Pro-V pokrywają włosy woskiem, co powoduje, że wyglądają zdrowiej i mocniej. Garnier Fructis wzmacnia włosy poprzez dodanie cienkiej warstwy olejków do każdego włosa. Olejek wzmacnia włosy – w nietłusty sposób - i powoduje, że są bardziej błyszczące.

Wzmocnienie włosów jest procesem, na który jak widać ma wpływ wiele czynników, których wypadkowa sprawi że będziesz się cieszyć zdrowymi włosami przez długi czas. Pamiętaj że wzmocnienie włosów to nie jest proces, który działa od razu. Potrzeba trochę czasu, aby zobaczyć dużą różnicę na włosach. W naszym dziale Diety możesz poczytać o naturalnych sposobach na wzmocnienie włosów.

Jak powinnam dbać o paznokcie?

Środki odżywcze absorbowane przez Twoje ciało bezpośrednio wpływają na wygląd Twoich paznokci. Zwłaszcza witamina B, wapń i duża ilość białka są niezbędne dla zdrowych paznokci.
Chroń swoje dłonie i paznokcie przez detergentami poprzez noszenie gumowych rękawic za każdym razem gdy masz kontakt z chemikaliami. Pamiętaj o rękawicach także przy pracach w ogrodzie.

Nawilżaj paznokcie i skórki co najmniej raz dziennie, najlepiej na chwilę przed pójściem spać.
Daj swoim paznokciom odpocząć od lakieru - im więcej oddychają tym mniej się łamią.
Staraj się nakładać lakier utwardzający przed nałożeniem zwykłego lakieru. W ten sposób, lakier będzie mniej szkodził Twoim paznokciom.
Obgryzanie paznokci to nie tylko paskudny nawyk – przez to Twoje paznokcie wyglądają okropnie! Ludzie mówią, że wiele można powiedzieć o osobie patrząc na jej paznokcie: Pamiętaj o tym i pamiętaj by dbać o swoje paznokcie !

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Regeneracja włosów Cebulki włosów Diademy Hirsutyzm Wąs