Jesteś tutaj:

Wpływ trybu życia na stan włosów

Jak powszechnie wiadomo tryb życia ma wielki wpływ na zdrowie człowieka, wygląd skóry i włosów. Stan ciągłego zmęczenia, brak snu, przebywanie w pomieszczeniach nie wietrzonych, pełnych dymu, wszystko to powoduje, że włosy stają się słabsze, o mniejszej sprężystości i elastyczności, tracą połysk. Również palenie papierosów powoduje osłabianie włosów.

Duży wpływ na stan zdrowotności włosów ma odżywianie. W pożywieniu — jeżeli to możliwe — powinny znajdować się takie produkty jak biały ser, mleko gotowane, mleko zsiadłe, ryby, wszelkie jarzyny, jajka, olej sojowy lub słonecznikowy. Dwa razy w roku zaleca się przyjmowanie przez około 6 tygodni witaminy. A, B1, B2, B6, B-complex, oraz witaminy E, która jest szczególnie zalecana dla kobiet znajdujących się w okresie przekwitania. Codziennie lub przynajmniej trzy razy w  tygodniu powinno się robić dłuższe spacery, które mają ogólnie wzmacniający wpływ na cały organizm, powodują lepsze oddychanie skóry, lepsze jej ukrwienie, a tym samym mają dodatni wpływ na włosy.

Najlepszym nakryciem głowy są wełniane, ciepłe, ale lekkie czapeczki, nie uciskające skóry głowy, nie utrudniające krwiobiegu, pozwalające skórze głowy oddychać, a jednocześnie chroniące przed zimnem. Najpiękniejsza nawet czapa futrzana jest ozdobą nie przynoszącą szkody tylko wtedy, jeżeli nosi się ją krótko. Okrycia takie są najbardziej odpowiednie dla osób o włosach grubych, twardych, mocnych. Nałożone na włosy cienkie będą je szybko przetłuszczać, a nawet osłabiać. Siedzenie w takich nakryciach głowy przez wiele godzin w kinie, kawiarni lub teatrze jest zdecydowanie niewskazane nawet dla najsilniejszych włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Wzrost włosów Struktura włosów Kształt głowy Hirsutyzm Kolor skóry