Jesteś tutaj:

Włosy suche i tłuste

Silne stresy powodują problemy dla naszych włosów. Okresy ciężkiej pracy, zmęczenie, niezrównoważone pożywienie lub problemy hormonalne mogą spowodować silny stres dla naszych włosów, które reagują stając się nadmiernie suche lub nadmiernie tłuste.

Jedynie włos zdrowy jest połyskliwy, elastyczny, jedwabisty, lekki, zaś włos tłusty jest lepki, matowy i ciężki. Dzieje się tak, ponieważ gruczoły łojowe owłosionej skóry wydzielają nadmierną ilość łoju, który „brudzi” włos powodując wyżej wymienione efekty. Higiena skóry ma tu podstawowe znaczenie zważywszy  to, że nadmiar łoju nie jest tylko problemem estetycznym, ale też jedną z głównych przyczyn wypadania włosów. Można rozwiązać ten problem używając celowych produktów zawierających substancje będące w stanie zrównoważyć produkcję łoju.

W związku z tym naprawdę skuteczna jest linia Simply Zen Dandruff, która oferuje  produkty do skoordynowanej aplikacji: Dandruff Peeling Pomade ma działanie złuszczające skórę i zastosowane przed myciem zapewnia usunięcie nadmiernego łoju i resztek smogu, Dandruff Clay Hair Wash jest glinką myjącą, która oczyszcza skórę równoważąc wydzielanie łoju i wreszcie Dandruff Clay Mask - maska, która ma za zadanie oczyszczenie skóry przed zaaplikowaniem innej maski odżywczej w celu nawilżenia włosa na całej jego długości.

Włos suchy jest matowy, szorstki, rozdwojony. Przyczyną tego jest niedostateczna produkcja łoju, niewystarczające nasmarowanie włosa, nadmierna ekspozycja na wiatr i słońce, niewłaściwe użycie suszarki lub zbyt agresywne produkty. Włos nadmiernie suchy jest delikatny i ma tendencję do łamania się i elektryzowania się. Takie włosy powinny być traktowane specyficznymi, odżywczymi i nawilżającymi produktami. Zaleca się też obcięcie w celu usunięcia zbyt uszkodzonych fragmentów włosa, których nie można było w żaden sposób „naprawić”.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Utrata włosów Wzrost włosa Mężczyźni Loki