Jesteś tutaj:

Termiczne odżywianie włosów

Bez wątpienia, wiele osób z kręconymi włosami, przy najmniejszej okazji, zamieni swoje loki na proste włosy. Mimo iż wiele dziewcząt i chłopców z kręconymi włosami akceptuje dzieło Matki Natury, zainspirowane korkociągiem, to czasami chcą inaczej wyglądać i chwilowo odpocząć od codziennych zmagań z lokami.

Poszukiwanie chemicznych form prostowania włosów trwało kilkadziesiąt lat. W nadziei na chociażby tymczasowe pozbycie się kręconych włosów, wiele osób poddawało swoje włosy różnym tradycyjnym silnym środkom chemicznym, niestety niespełniającym swojej roli, po obecnie używane tioglikolany amonu.

Chociaż współczesne środki prostujące oraz domowe zestawy produkowane przez Phytotherathrie oraz Rusk są znacznie mniej szkodliwe, niż tradycyjne metody, wciąż wymagają zastosowania tymczasowych środków prostujących oraz suszarek, by osiągnąć idealny połysk.

Wypróbuj japońskie Yuko Systems, które opatentowały proces termicznego odżywiania, oparty na zasadach odnawiania powiązań białkowych we włosach. Ten najnowszy proces gwałtownie opanował światowe salony fryzjerskie.

Ten system naturalnego prostowania włosów, wykorzystujący skrobię kukurydzianą, używa delikatniejszej formy tioglikolanu amonu niezawierającego tradycyjnie stosowanych wosków oraz ługów prostujących. Rozwinięty przez pannę Yuko w 1996r. system, został zaprojektowany w celu stworzenia metody prostowania, która nie wymaga pokrywania włosów. Prostowanie z wykorzystaniem utleniania na gorąco polega na użyciu kombinacji opatentowanych środków chemicznych oraz prostownic w temperaturze ok. 150ºC. Dzięki takiej kombinacji można uzyskać błyszczące oraz jedwabiste, proste włosy.

Większość klientek Yuko wychodzi z prawie idealnie wyprostowanymi lokami, które miesiącami nie wymagają praktycznie żadnej ingerencji. Yuko Systems zapewnia długotrwały rozbrat z prostownicami oraz pozwalają na zaoszczędzenie czasu dotychczas poświęcanego na modelowanie włosów z wykorzystaniem gorących narzędzi.

Raport od osób stosujących Yuko Systems

Ostatnimi czasy otrzymałam wspaniały raport dotyczący Yuko Systems od kobiety mieszkającej w Nashville w stanie Tennessee, która wybrała się do salonu Dominic Michael w St. Louis w stanie Missouri, w celu wyprostowania włosów pod czujnym okiem Amy Reed.

Większość z ponad 20 stylistów, posiadających uprawnienia na używanie Yuko Systems ma swoje siedziby zarówno w okolicach Los Angeles jak i Nowego Jorku. Amy jest jedyną stylistką w środkowo zachodniej części USA, posiadającą uprawnienia do stosowania procesu odżywczego Yuko Systems. W związku z tym, że salon Amy mieści się w St. Louis, wielu ludzi z sąsiadujących stanów przyjeżdża tam tylko po to, by poddać się zabiegowi z rąk Amy.

Amy jest również utalentowana w zakresie radzenia sobie z kręconymi, długimi włosami.

Według Amy, proces prostowania włosów tą metodą jest „bardzo intensywny i wymaga zastosowania manualnej, dość niszczącej procedury”. Jednak mając do czynienia z innymi systemami prostującymi w przeszłości nie była do końca zadowolona z osiąganych rezultatów, które pozostawiały „włosy klientki pozornie grube w dotyku, sprawiające wrażenie, że prostowanie nie zostało wykonane poprawnie”. W porównaniu do efektów uzyskiwanych przy wykorzystaniu uprzednio stosowanych produktów „Yuko Systems pozostawiają włosy klientek gładkimi, jedwabistymi, lśniącymi oraz miękkimi”.

Gdy Amy po raz pierwszy przeczytała o rewolucyjnym programie treningowym w zakresie stosowania Yuko Systems w magazynie InStyle „natychmiast była gotowa podjąć trening i uzyskać certyfikat”. W sierpniu 2001r. udała się do Beverly Hills w Kalifornii, gdzie mieści się amerykańska siedziba główna Yuko Systems, w celu uzyskania gruntownego szkolenia w zakresie procesu termalnego odżywiania.

Amy spodobała się możliwość odmienienia życia sfrustrowanych klientek posiadających Kręcone włosy i od momentu ukończenia kursu w Kalifornii wykonuje termalne odżywianie.

Amy podkreśla, że uzyskała bardzo dobre szkolenie od specjalistów z Yuko Systems. Amy uzyskała od nich pełne wsparcie.
Amy jest szczęśliwa, gdyż za każdym razem, gdy klientka zada jej pytanie podczas stosowania termalnego odżywiania, a ona nie będzie znała na nie odpowiedzi, zawsze może zwrócić się o pomoc do specjalistów w Yuko Systems.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Łysienie plackowate Łojotokowe zapalenie skóry Aromataza Czarne włosy Powieki