Jesteś tutaj:

Szczotkowanie włosów kręconych

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o włosach kręconych jest to, że należy być bardzo ostrożnym podczas szczotkowania. Szczotkowanie może być bardzo niebezpieczne dla niektórych rodzajów kręconych włosów. Jak przy wszystkich rodzajach włosów powinnaś pozbyć się wszelkich splątań przed rozpoczęciem szczotkowania. Zasada ta odnosi się w szczególności do włosów kręconych.

Włosy kręcone

Pierwszego dnia szczotkowania zacznij od 10 pociągnięć. Dodawaj 5 pociągnięć każdego dnia, aż do momentu gdy osiągniesz 50-100 pociągnięć. Więcej niż 100 pociągnięć wykonanych jednorazowo może być niekorzystne dla twoich włosów. Pamiętaj, że schylanie się oraz szczotkowanie od karku w kierunku końcówek jest kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Po szczotkowaniu nałóż olejek na twoje włosy. Nakładaj go często – co wieczór, jeśli twoje włosy nie mają tendencji do przetłuszczania się. Wybierz olejek odpowiedni dla twoich włosów, taki jak olejek z jojoby, z oliwek bądź kokosa. Używaj takiej ilości olejku by delikatnie nawilżyć włosy. Po tygodniu twoje loki będą zdrowe i miękkie w dotyku. Nigdy nie lekceważ mocy długich kręconych włosów!

Mokre kręcone włosy zachowują się inaczej na każdej osobie. Niektóre osoby nie powinny nawet rozczesywać kręconych włosów bardzo rzadkim grzebieniem w momencie, gdy są one mokre. Powinnaś już wiedzieć, co jest najlepsze dla twoich kręconych włosów, gdy są one mokre.

Dwie podstawowe zasady, by twoje kręcone włosy były zdrowe.

To!
1. Delikatność w każdej chwili.
2. Odpowiednie nawilżenie.

Kręcone włosy mają się bardzo dobrze w wysokiej wilgotności. Zatem na suchych obszarach, bądź w suchym środowisku, takim jak podczas zimy, należy stosować dodatkowe nawilżenie! Sprawdź suchość twoich włosów i nałóż stosowną ilość olejku. Być może będziesz musiała nakładać olejek 2-3 razy dziennie. Bardzo zimna pogoda sprawia, że powietrze jest bardzo suche zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nałóż odżywkę bez spłukiwania, pamiętając o większej jej ilości na końcówkach. Zapewni to dodatkową ochronę przed wysuszeniem.
Tak, długie kręcone włosy mają specjalne wymagania, by utrzymać je w zdrowej kondycji. W momencie, gdy zrozumiesz ich potrzeby, będziemy wiedzieć, że uznałaś te działania za warte wysiłku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Utrata włosów Cieniowanie włosów Hormony Fryzury Biopsja