Jesteś tutaj:

Strzyżenie włosów

Niektóre twierdzenia dotyczące strzyżenia włosów są bardzo sprzeczne, choć wszystkie skądinąd mogą być prawdziwe. Niektórzy twierdzą, iż Podcinanie włosów spowoduje, że staną się grubsze – tak jakby Strzyżenie stymulowało dodatkowy wzrost. Inni oponują, iż taki zabieg nie pogrubi włosów, a jedynie uczyni je grubszymi (szorstkimi). Otrzymany efekt jednakże da wrażenie bardziej obfitego wzrostu, co powoduje tożsamość obu twierdzeń, chyba, że nieprawdą jest, iż włosy kobiet są grubsze niż mężczyzn. I że Podcinanie włosów zapobiega ich wypadaniu, co przyczynia się do ich zagęszczenia i pogrubienia. Obecnie mężczyźni strzygą się, co dwa lub trzy tygodnie, a pomimo to duża część tej populacji jest łysa lub ma bardzo cienkie włosy. Włosy damskie są rzadko obcinane, a mimo to są bujniejsze niż męskie. Kiedy zatem porównać te twierdzenia, można stwierdzić, iż mają one wady. Mądrzejszym byłoby niewątpliwie pozostawić różnice własnemu życiu i zaakceptować sugestie wypływające z obserwacji i doświadczenia jako te, które są wiarygodne dla ogólnych zależności, lecz nie zapominając o tym, że od każdej reguły zdarzają się wyjątki.

Wielki autorytet w tej dziedzinie twierdzi, że „ szeroko rozumiane i głębokie doświadczenie dowodzi, iż włosy wzmacniają się na skutek regularnego podcinania”, a niemiecki statystyk dowodzi, że „jeżeli mężczyzna goli się, co dwanaście godzin, jego Broda urośnie od 6 do 12 cali rocznie, ale jeżeli goli się raz na trzydzieści sześć godzin, to zarost urośnie jedynie od czterech do sześciu cali rocznie”. Stad też dedukcja, że regularne Podcinanie włosów sprzyja ich wzrostowi. Niewątpliwie jedną ze szczególnych cech fizjologicznych płci jest fakt, że mężczyźni mają słabsze włosy niż kobiety, pomimo regularnego podcinania przez nich włosów, co ma je odżywić. Proces podcinania włosów powinien rozpocząć się od okresu dziecięcego i trwać przez całe życie, lecz choć są uzasadnione przypadki, kiedy konieczne jest trzymanie włosów krótkimi, to jednak włosy dziewczynek nie powinny być strzyżone na krótko.

Podcinanie końcówek odżywia włosy i nie niszczy jedwabistej puszystości dziecięcia i kiedy dziecię to staje się kobietą, to jej włosy są nadal miękkie i delikatne jak w dzieciństwie. Zabieg ten utrzyma również linie włosów, które mogą zostać zaakcentowane, podczas gdy krótkie Strzyżenie włosów w okresie dziecięcym powoduje, ze rosną one mocniejsze i często trudno jest je potem okiełznać. Podcinanie jest zwykłym obcinaniem końcówek włosów około jeden raz w miesiącu celem ich wyrównania. Włosy są podatne na rozdwajanie, szczególnie na końcówkach, co jest wyrazem niewydolności skóry głowy. W związku z tym powinno się stosować łagodny, miękki tonik. Gdy włosy są rozdwojone, nie rosną dopóki nie podetniemy rozdwojonych końcówek. Wykwalifikowany Fryzjer najpierw dokładnie je obejrzy a następnie obetnie jedna po drugiej, nawet, jeśli nie wyrówna tym samym włosów. Kobiety mogą to robić samodzielnie o ile zechcą poświecić okazjonalnie na to trochę czasu, co wkrótce odpłaci im się wzmocnieniem i wyrównaniem włosów. Takie dokładne oglądanie włosów w poszukiwaniu rozdwojeń, skręceń czy odbarwień jest wysoce polecane przez Dr. Erasmusa Wilsona, który twierdzi, że takie postępowanie szybko przyniesie rezultat w postaci wzrostu i wzmocnienia włosów. Poświęcenie dwóch lub trzech godzin miesięcznie na takie postępowanie to zdecydowanie niezbyt wiele czasu na osiągnięcie pięknych, bujnych włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Gęste włosy Rozjaśnianie włosów Hormony Cebulka włosa